עם מי מתייעצים על ביטוח רכב
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 26/10/16

כמו בכל נושא אחר שיש לו נגיעה לפגיעות בגוף, בנפש או ברכוש - כך גם בתחום של ביטוח רכב צריך לדעת לקבל מידע אמתי, נכון ועדכני ככל האפשר מאיש מקצוע שזהו תחום העיסוק וההתמחות שלו. גם בנושאים כמו ביטוח חובה לרכב ייתכנו מדי פעם שינויים, סייגים חדשים או חידושים ולכן כאשר מתלבטים איזה סוג של פוליסת ביטוח לרכוש עבור כלי הרכב - צריך לדעת את כל הפרטים החשובים. תהא זו עוגמת נפש לגלות בזמן אמת שהמידע שהיה אינו נכון וכעת עומדים חסרי אונים ללא כיסוי מתאים של חברת הביטוח.

מה מכסה פוליסה של ביטוח לרכב?

כיום במדינת ישראל ישנם כמה סוגים של פוליסות ביטוח - חובה, ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג'. כל אחת מהפוליסות באה לתת מענה וכיסוי ביטוחי למקרים אחרים ושונים של בעיות, תקלות או תאונות וחשוב לדעת מה ההבדלים בין הפוליסות השונות על מנת להתאים את הפוליסה באופן מושלם לכל רכב. אדם שלא תהיה לו פוליסת ביטוח רכב המתאימה לו, לכלי הרכב שלו ולאופי הנהגים שעושים שימוש ברכב - עלול למצוא את עצמו במצב שבו הוא לא יוכל לשאת בתשלומים תמורת תיקון זה או אחר ולא יוכל לעשות שימוש ברכב שלו.

יחד עם זאת, פוליסת ביטוח חובה לרכב הינה חובה על פי החוק ולא ניתן להפעיל שיקול דעת ולהחליט האם לרכוש פוליסה זו או לא. פוליסת הביטוח החובה מכסה נזקי גוף המתרחשים בעת תאונת דרכים וניתן להפעיל את סעיפי הפוליסה במידה ויש צורך לשלם עבור טיפולים בבתי חולים, או אצל רופאים. מכיוון שזה נושא הפוליסה - אין אפשרות חוקית במדינה לדלג עליה וכל בעל רכב חייב שתהיה לו פוליסה זו. בנוגע לפוליסות האחרות - ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג' - יכול בעל הרכב להחליט על בסיס השיקולים שלו האם הוא רוכש את הפוליסה או לא, אך חשוב לציין שכדאי מאד לרכוש אותן.

נושא חשוב שאין לוותר עליו

פוליסת ביטוח רכב מכסה לא רק את הנהג עצמו אלא את מי שנסע איתו ברכב ואולי נפגע בתאונת דרכים וגם את מי שנפגע בעת שנסע בכלי רכב אחר שהיה מעורב אף הוא בתאונת הדרכים. חשוב מאד שהפוליסה תתאים בדיוק לרכב ולאופי הנסיעות שלו וכך בעל הרכב יכול להיות שקט ובטוח שהוא מכוסה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49969.aspx