טיולי ג'יפים בגליל – במשך כל השנה
נכתב על ידי: רונן
תאריך: 30/11/17

טיולי ג'יפים בגליל – במשך כל השנה

פעם חשבנו שטיולים בחיק הטבע שמורים לימי הקיץ או האביב בלבד. השמש הזורחת בהחלט תהפוך את החוויה כולה לנעימה מאוד, אבל גם בימים הקרירים וגם כשקצת יותר אפור בחוץ, עדיין אפשר ליהנות מטיול מפנק במיוחד. אם אתם מעדיפים להימנע ממסעות רגליים בקיץ הלוהט אם לוותר על הצעידה לאורך השביל הבוצי בחורף, טיולי ג'יפים בגליל בהחלט יספקו פתרון מושלם. אז איך בדיוק עושים את זה ומה חשוב לדעת?

כל הנחלים זורמים

הגליל תמיד מרהיב ביופיו, אבל בחורף – כשהגשם יורד בכמויות לא מבוטלות – הנחלים ומקורות המים נעשים מרתקים ויפים עוד יותר. אז אולי זה לא הזמן המומלץ לצאת לשיט או למסלול קיאקים, אבל טיולי ג'יפים בצפון בגליל בהחלט מומלצים בשלב הזה של השנה. כך אתם לא צריכים לצעוד בבוץ, ובקלות רבה תגיעו לכל נקודת תצפית ולכל יעד מרכזי לאורך המסלול. אם אתם נעזרים במדריך מיומן תגיעו גם למקומות שכלל לא הכרתם, וזה תמיד שדרוג משמעותי לכל טיול באשר הוא.

טיולי ג'יפים בגליל – משנה זהירות בחורף

אם בחרתם לצאת לטיול דווקא בחורף ואם אתם מתכננים טיולי ג'יפים בגליל בעונה הקרה ביותר שיש, אתם עדיין עומדים ליהנות אבל בהחלט רצוי שתהיו זהירים קצת יותר. לפני הכל הצטיידו בציוד חילוץ וגרירה, שכן הבוץ עשוי למשוך אליו את רכב השטח ואתם ממש לא רוצים לבלות זמן ממושך בקור ובבוץ באמצע שום מקום. עם כמה מספרי חירום ועם מפה ברורה ונוחה של האזור יהיה לכם גם קל יותר להתמצא בכל יום בשנה, בין אם הגעתם יום אחרי הגשם ובין אם השרב בשיאו.

לבד או עם מדריך?

השאלה האחרונה שכדאי שתשאלו את עצמכם היא האם עדיף לתכנן טיולי ג'יפים בגליל לבד או בליווי מדריך מקצועי. לשתי החלופות יש יתרונות וחסרונות כמובן, אבל אם אתם חסרי ניסיון או אם אתם יוצאים לשטח שבו התנאים מאתגרים במיוחד (למשל בחורף) בהחלט רצוי שיהיה אתכם מדריך שמכיר היטב את התנאים, את כללי הנהיגה בשטח הבוצי ואת המסלול כולו, ולו רק למען הבטיחות האישית שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52944.aspx