טיול לאפריקה- מראות עוצרי נשימה של נופים ובעלי חיים
נכתב על ידי: קידום ישיר
תאריך: 28/03/18

 

פירוש המילה ספארי בשפה הסווהילית הינו "מסע" ודרום אפריקה היא מסע קסום לאוהבי הטבע במלוא עוצמתו. כדאי תמד לארגן מראש טיול לאפריקה, במיוחד אם זו לכם הפעם הראשונה עם מומחים שמארגנים טיולים אלה הכוללים טיסות, שהייה במלון או בקמפינג, מדריכים שייקחו אתכם לאזורי הספארי המדהימים ביותר של דרום אפריקה. כדאי להגיע למקומות הבולטים ביותר כגון קניה, טנזניה ואוגנדה, אשר שם נמצאים הסוואנות ורוב בעלי החיים. יש לציין כי אין טיול הדומה למשנהו באזורים השונים של הסוואנות באפריקה, ולכן כל טיול הינו חוויה אחרת.

למי שזה הטיול הראשון שלו באפריקה הדרומית, יהיה מופתע מהטבע בהדרו כמו עדרים גדולים של זברות, הצובעים את כרי העשב בגווני שחור לבן, פילים השותים ממעיין, נמרים השוחרים לטרף, ציפורים מרהיבים בגוונים של ירוק, אדום וכחול, פלמינגו הנמצאים באגמים מול שקיעה, מה שמשלב את הגוונים הוורודים של ציפורים אלה מול שקיעה עוצרת נשימה.

עונת הנדידה בספארי- חוויה בלתי נשכחת

הנדידה הגדולה, הינה אחד מפלאי הטבע המרהיבים ביותר באפריקה. עם תחילת עונת היובש, בסוף מאי, מתחילה תנועה מואצת של עדרי גאנו, צבאים וזברות והם נמצאים בתנועה לכוון מישור שמורת סרגנטי בחיפוש אחר מרעה. המשך הנדידה של עדרים אלה, יהיה לכוון מסאי מרה החלק של שמורת הטבע הידועה בקניה. בתקופה זו של הנדידה, קיים המון מזון והטורפים משאירים אף חלק ממנו בשטח הספארי. בעונה זו, הטורפים אינם כה תוקפנים וניתן לראות אריות ותנים אוכלים יחד מאותו הטרף. מדהים לראות מעגלים של נשרים המחכים לפגרים הנותרים על מנת שיאכלו ממנו גם הם. מראות אלה שוות צילום ולכן אין תייר שלא מצלם ללא הרף את המראות המרהיבים והמעניינים הללו על רקע הסוואנות של אפריקה.

אחד מהיעדים המומלצים בקרב חברות הנסיעות, הינו ללא ספק טנזניה אשר ניתן לראות את חמשת בעלי החיים הבולטים בשמורות כגון: פילים, תאו, נמרים, אריות וקרנפים. גם היפופוטמים, ג'ירפות, זברות קופים מסוגים שונים כגון שימפנזים שחיים על אגם טנגנייקה. ניתן לצפות באלף מינים של בעלי כנף. ללא ספק, הנדידה הגדולה של בעלי החיים בתחילת עונת היובש הינה החוויה המעצימה ביותר שלא כדאי לפספס.

הפארק הלאומי ארושה והר הגעש מארו

אחד הפארקים הלאומיים ששווה לטייל בהם, הוא ללא ספק הפארק הלאומי ארושה. ניתן לראות בפארק זה, יער גשם הררי,חורש עבות של עצים, סוואנות, אזורי ביצות ועוד. בשמורה עצמה, אחד מהמראות המרהיבים הינו הר הגעש מרו כאשר בקצהו ניתן לראות את הלוע העניק שלו כשהוא פעור. בכדי להמשיך בטיול המרהיב, יש לנסוע בשבר המזרח אפריקני, אותו שבר גיאולוגי ענק שחוצה את יבשת אפריקה מצפונה לדרומה שבו נמצאות ימות מפורסמות כמו: ימת ויקטוריה עם המפל המדהים שלה, ימת טנגנייקה, ימת טורקנה ועוד. גם אגם מניירה הטנזני, הינו מקום נפלא שמשלב מים, צמחייה והמון בעלי חיים.

על מנת ליהנות ולמצות את חופשת ספארי באפריקה עד תום, כדאי לפנות לחברות שאפריקה היא התמחותן. חברת טיולי מזרח אפריקה בע"מ מעסיקה צוות מומחים אשר יסייעו לכם בבחירת המסלול הנכון בזמן הנכון לטיולים מדהימים בדרומה של יבשת אפריקה. תוכלו לצפות בנדידת בעלי החיים, ליהנות מנוף של אגמים, חופים, הרים המתנשאים לגובה עצום ועוד.


 
אודות המחבר

קידום ישיר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53697.aspx