למה לטייל במסלולי ג'יפים בגלבוע?
נכתב על ידי: רונן
תאריך: 30/07/20

למה לטייל במסלולי ג'יפים בגלבוע?

אחד האזורים היפים ביותר בארץ, ובפרט באזור הצפון, הוא הר הגלבוע.

ההר מתנשא לגובה רב, המאפשר להנות מהיסטוריה קדומה זה אותו ההר שעליו התנהלה מלחמת עמלק, ובהר הזה מצאו את מותם שאול המלך ובניו. מי שביקר אי פעם באזור הגלבוע יכול לספר את סיפורו של ההר הירוק הזה כמו בשיר המפורסם. ניתן להנות מטיול ג'יפים מרתק בדרך אל הר הגלבוע, ולעלות אל פסגת ההר ולצפות אל נוף בראשיתי, אבל הדבר המיוחד באזור זה, המושך מטיילים רבים אליו, ובעיקר הנאה צרופה של טיולי ג'יפים. על שאלה זו נענה לכם במאמר שבו נספר לכם על ייחודו של הר הגלבוע.

למה כדאי לטייל בטיול ג'יפים בהר הגלבוע?

· פריחת פרחים

בעונות הקיץ, הסתיו, והאביב ניתן לצפות באזור הגלבוע, ועל ההר עצמו מגוון רחב של פרחים, אך ישנם פרחים רבים, המאפיינים את ההר עצמו אחד מהם מכונה אירוס הגלבוע, על מנת לצפות בפריחתו ולהנות ממראה מרהיב, כדאי לצאת לטיול בזמן הפריחה.

מדובר בפרח גדול ומרשים שקוטרו בין 8-10 ס"מ, שנחשב לגדול יחסית. אירוס הגלבוע שצבעו לבן או סגול נחשב לאחד הפרחים היפים ביותר בטבע ,ובשנים האחרונות, לאחר שמטיילים רבים קטפו אותו, על מנת להתפעל מיופיו, הוחלט לשמר אותם.

· מים

מעבר לפריחה המדהימה, שיש בעונות הפריחה, ניתן ורצוי אף לשלב את טיול הג'יפים בנחלים הרבים, שיש בדרך אל הר הגלבוע ובהר עצמו. ניתן למנות מספר מעיינות שנובעים בגלבוע, כמו עין שוקק, עין מגדל, עין חרוד.

המעיינות הללו מזינים את כל הנחלים מניר דוד ועד בית שאן, ובעזרת הג'יפים ניתן להגיע אל מעיינות ועד לראש הגלבוע בדרך קלה ומהירה, ואף להגיע אל מקומות יחסית נידחים בעזרת מדריך מקצועי או על ידי מורה דרך מיומן.

 

היתרונות של טיולי ג'יפים בגלבוע יכולים לגרום לכם להנות יותר מטיול אל הגלבוע, מאשר אם הייתם מבצעים זאת רגיל, וכך ניתן בקלות לנסוע בשבילים צדדים שהולכי רגל לא יכולים להגיע אליהם, ולהנות ממים ומפריחה ממש מקרוב אז בואו להכיר את הגלבוע.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article57388.aspx