השפעתה של שפת הגוף על המסר המועבר
נכתב על ידי: קובי אסף
תאריך: 10/08/09

קיימת הנחה כי שפת הגוף כוללת את תנועות הגוף של האדם בלבד. הנחה זו שגויה ולמעשה שפת גוף מורכבת ממגוון מאפיינים אחרים הנוגעים לדרך בה אדם חי את חייו. החל מהבגדים והאביזרים שאדם לובש ועד לדרך בה מרהט את ביתו, כל אלה הם חלק משפת הגוף שלו. הבחירה בפריטים שונים משדרת לסביבה מסר אודותינו ומאפשרת להם לקבל רעיון מסוים בנוגע לאדם שאנחנו. אנשים רבים משדרים מסר בתדמיתם החיצונית אשר אינו תואם לדמותם הפנימית. במקרה כזה האדם עלול להיתפס כמזויף וחסר אמינות ולהעביר מסרים סותרים. אנשים הנתפסים כמזויפים עלולים לגרום לאחרים להתרחק מהם.

 

לעומת זאת, אדם אשר תדמיתו החיצונית תואמת את דמותו הפנימית, הוא אדם אשר ישדר אמינות ואותנטיות. אנשים כאלה הם אנשים אשר באופן טבעי לסביבה קל יותר להתחבר אליהם ולהאמין להם. על מנת שלא לבלבל את האדם שממול עם דמות פנימית אחת ותדמית חיצונית המשדרת מסר אחר, חשוב לרכוש מודעות לשפת גוף ולהבין את השפעתה על המסר.

 

המודעות לכל פרט והשפעתו על המסר שאנו מעבירים תאפשר לאדם להתאים את דמותו החיצונית אל אופיו הפנימי ולשדר את מי שהוא באמת ומה שהוא מעוניין להראות לעולם. בנוסף, המודעות אל המסר שאנו מעבירים יכולה לסייע לנו גם ביחסים עם אחרים. אם נעביר ביקורת על האדם ממול, נזמין התקפה ממנו, בעוד אם נחמיא, נזמין מחמאות ואם נביע הערכה סביר כי נקבל הערכה בחזרה. רכישת מודעות והבנת המסר שאנו מעבירים לאחר יכולה לסייע לנו בשיפור יחסינו עם אחרים.

 

ד"ר קובי אסף הוא חוקר שפת גוף אשר כתב ספרים בנושא ומעביר סדנאות. קובי אסף מאמין כי מודעות למסרים אשר מעבירה שפת הגוף יכולה לסייע להעברת המסרים הנכונים.


 
אודות המחבר

www.kobyasaf.co.il

טלפון נייד: 054-4643761
פקס: 03-5341353

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article5740.aspx