ככה עובדת בניית אתרים מקצועית באינטרנט
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 11/05/22

רבים היום כבר מבינים את החשיבות שבנוכחות ברשת האינטרנט וכיום ניתן למצוא אתרי אינטרנט של חברות גדולות יחד עם אתרי אינטרנט של אנשים פרטיים. אך בניית אתר אינטרנט אינה דבר פשוט ולמרות שניתן היום למצוא חברות שמציעות בניית אתר אינטרנט בחינם, מי שמעוניין באתר מקצועי, צריך גם לפנות לחברה מקצועית לבניית אתרים. כל התפשרות על המקצועיות בבניית האתר, תוביל לאתר בעל ליקויים שלא ימלא את יעודו כראוי ולכן כאשר זה מגיע לבניית אתרים, זה אינו התחום לחסוך או להתפשר.

על מנת לוודא כי האתר אותו אתם מקבלים נבנה בצורה מקצועית, חשוב להקפיד על מספר מרכיבים הקשורים לבסיס ולתשתית, שרק לאחר שימולאו ניתן יהיה להמשיך ולהשקיע גם בעיצוב אתרים או קידום אתרים. בדומה לתחומים אחרים, גם אתרי אינטרנט זקוקים לתקן ואתר ללא תקן הוא בפירוש אתר לא איכותי שיוביל ללא מעט ליקויים בעתיד. על מנת להבטיח בנייה של אתר מקצועי שלא יצור בעיות של שדרוגים בעתיד, בעיות של סריקה על ידי מנועי חיפוש ובעיות של אי התאמה לדפדפנים השונים, חשוב להקפיד על אתר בעל התקן העדכני ביותר HTML5.

לאחר הקפדה על התקן חשוב להקפיד גם על יצירת אתר עם אופטימיזצית קוד לגוגל על מנת שכאשר יעניין אתכם קידום אתרים אקטיבי לאתר שלכם, לא תאלצו לבצע שינויי קוד מהותיים באתר. הדרך להשיג אופטימיזציה טובה היא ליצור אתר בעל היררכיה פנימית פשוטה וברורה, בראש כל עמוד חשוב ליצור לוגו לחיץ שיפנה אל העמוד הראשי, לכל עמוד תוכן יש ליצור תיאור עמוד שונה יחד עם מילות מפתח שונות, חשוב ליצור מפת אתר וגם כותרות מוגדרות בקוד עם תגיות h1, h2, h3.

על מנת להבטיח כי לא יעלו בעיות בשדרוג האתר בעתיד ובתוך כך בעיות בשינוי העיצוב בעתיד, חשוב גם להקפיד על עיצוב האתר תוך שימוש בתגיות DIV ולהימנע משימוש בשיטה המיושנת של טבלאות, אשר עלולות להוביל גם לאתר עם קוד מנופח ולכן אתר איטי יותר וגם לבעיות בסריקה של מנועי החיפוש וביניהם גוגל.

אחד המרכיבים החשובים שכדאי לשים עליהם דגש בעת בניית אתרים באינטרנט הוא התאמה של האתר לדפדפנים השונים, כאשר בראשם דפדפן אקספלורר ובאופן ספציפי גרסאותיו השונות 7 ו- 8 הפופולריות במיוחד בקרב גולשים. התאמה כזו מבטיחה כי משתמשים שונים יוכלו לצפות בתכנים באתר ללא בעיות דרך הדפדפנים פיירפוקס, כרום, אופרה או ספארי.

לבסוף, חשוב להקפיד כי האתר יהיה מותאם זום, מה שלמעשה יבטיח כי העיצוב של האתר ישאר ללא עיוותים כאשר עושים זום בעזרת מקש ctrl יחד עם גלילה על גלגלת העכבר. כך, כפי שבתחום ההנדסה והאדריכלות לא נרצה להתפשר על יסודות הבית והתשתיות, אין שום סיבה להתפשר על התשתית והבסיס של אתר אינטרנט שפשוט יקרוס ולא יתפקד ללא בנייה נכונה.


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article61898.aspx