מודל הבינה המלאכותית המוביל בעולם Falcon 40B מאיחוד האמירויות זמין כעת לשימוש ללא תמלוגים
נכתב על ידי: חיים נוי
תאריך: 03/06/23

מודל הבינה המלאכותית המוביל בעולם Falcon 40B מאיחוד האמירויות זמין כעת לשימוש ללא תמלוגים

אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות, 31 במאי 2023, (BUSINESS WIRE):

‏Falcon 40B, מודל הבינה המלאכותית של Technology Innovation Institute (TII) בעל הקוד הפתוח בקנה מידה נרחב המוביל באיחוד האמירויות, זמין כעת לשימוש מסחרי ולצורכי מחקר ללא צורך בתשלום תמלוגים, זאת כמענה לדרישה הגלובלית לגישה מכלילה אל משאבי בינה מלאכותית.

ביצועי Falcon 40B, שדורג במקום הראשון ברשימת מודלי השפות הגדולים (LLM) של Hugging Face, עולים על אלה של מתחרים כמו Meta LLaMA ו-Stability AI StableLM. בכפוף לרישיון התכנה החופשית Apache 2.0, משתמשי Falcon 40B יקבלו גישה לכל פטנט המכוסה על ידי התכנה האמורה. רישיון Apache 2.0 מבטיח את האבטחה והזמינות של תכנת קוד פתוח חזקה ובטוחה ומאפשר מודל פיקוח יעיל.

הגישה החופשית ש-TII מעניקה ל-Falcon 40B שמה דגש על המחויבות של החברה לחידושים טכנולוגיים ולשיתוף ידע, תוך טיפוח של אקוסיסטמה שיתופית וחיזוק מיצובה של איחוד האמירויות כגורם מוביל בזירת הבינה המלאכותית בעולם. בנוסף, המעשה משקף את מחויבותה של איחוד האמירויות לפרוץ את הגבולות ולעצב עתיד בו יש לבינה המלאכותית תפקיד מכריע המעודד לשינוי חיובי.

הפריסה של Falcon 40B במודל הקוד הפתוח וללא תמלוגים מעצימה ישויות במגזר הפרטי והציבורי ומקנה להן יתרונות, כמו התחלה מהירה יותר של פרויקטים, קיצור זמן הביצוע של פעולות חוזרות, הגמשת תהליכי פיתוח תכנה, תמיכה חזקה ומונעת קהילה, וכן ניהול קל יותר של רישיונות.

TII שואפת לטפח אקוסיסטמה משגשגת של שיתוף, יצירתיות והעברת ידע בין מפתחים, חוקרים ועסקים ברחבי העולם. המהלך מקדם שקיפות, הכללה וקידום מואץ של בינה מלאכותית בעולם ופותח בפניה הזדמנויות שונות ליישם את האפליקציות שלה על פני ענפים ומגזרים שונים.

ד"ר אבתסאם אלמזרואי, מנהלת יחידת Cross-Center ב-TII, אמרה: "הוויתור על תמלוגי Falcon 40B מקדם התפתחויות טכנולוגיות מכלילות התורמות לחברה מגובשת. אנו שואפים להשתמש בטכנולוגיה כאמצעי לאיחוד האנושות וכדי להבטיח את עתיד עולמנו".

לפרטים נוספים ולעדכונים הנוגעים למודל הבינה המלאכותית Falcon 40B בעל הקוד הפתוח, וכן להרשמה, ניתן לבקר בכתובת: FalconLLM.TII.ae

לדירוג Falcon 40B, ניתן לבקר בכתובת: https://huggingface.co/spaces/HuggingFaceH4/open_llm_leaderboard

למידע נוסף, ניתן לבקר בכתובת: www.tii.ae

*מקור: AETOSWire

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53410420/en

למידע נוסף:

ג'ניפר דוואן, מנהלת תקשורת בכירה
[email protected]

מקור: The Technology Innovation Institute

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


 
אודות המחבר

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article64937.aspx