כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 24/09/23

אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

במידה ואתם מתכננים רכישת יהלומים בחרו נכון מקום ואנשי מקצוע אמינים, בעלי ידע וניסיון בענף. בדיקה נכונה תדייק שווי יהלומים.

שווי יהלומים. לא מדלגים על אף פרמטר בתהליך:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד. למשקל כמובן משמעות רבה.

פגם – המילה פגם לא מתיישבת בקלות עם יהלום. אך יש לדעת שבכל יהלום קיים פגם. הפגם יכול להופיע במעטפת החיצונית או בחלקו בפנימי של יהלום. מלטש מקצועי יבצע ביהלום ליטוש שיעלה את ערכו.

צבע היהלום – שווי יהלומים מושפע גם מצבעם. יהלומים מופיעים בטבע בגוונים של חום-צהוב ועד לגוון שקוף. תפקידו של מלטש בין השאר להביא את היהלום לשקיפות מקסימאלית מה שיעלה את ערכו.

חיתוך היהלום – לחיתוך כמה משמעויות בהם גם השפעה על שקיפותו וצלילותו של יהלום. וכן, חיתוך קובע את שטח הפנים של היהלום. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה.

כל אלה יחד יעלו את ערכו של יהלום

אם נתייחס לרגע למכירת יהלומים וכן שווי יהלומים נזהה כמובן שקיים שוני בתמחור בהתאמה ללוקיישן המכירה. יש שוני בין רכישת יהלום בחנות לעומת רכישתו בסוכנות גדולה. יהלומים עוברים דרך עד נחיתתם בחלון הראווה.

מומלץ מאוד להיוועץ בתהליך רכישה ולעשות זאת בחוכמה ובסבלנות. שווה ללמוד, להכיר, לבחור בסיוע הנכון ולרכוש נכון.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article69923.aspx