הערכת תכשיטים. שווה השקעה
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 03/12/23

הערכת תכשיטים הינה פעולה משמעותית ובעלת ערך רב.

על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד..

היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

מדוע צריך הערכת תכשיטים?

מטרתה של הערכת תכשיטים לסייע לנו להבין האם התכשיט שאנחנו בודקים איננו זיוף. בשלב הבא נעשות בדיקות שמטרתן להעריך ובעצם לדייק את שוויו של התכשיט.

המבקשים להתמקצע בתחום של הערכת תכשיטים צריכים להיות בעלי ידע רב. לאסוף מידע על חומרי גלם ואפיונם, מידע היסטורי אודות תכשיטים וכמובן לעקוב אחר ההתפתחות בהווה.

מעריך תכשיטים צריך להיות בעל ידע רחב בענף התכשיטים. הוא צריך לדעת לבחון את הפריט שבידיו. לחקור נכון על מנת להכיר את הרקע והעבר של התכשיט ומקורותיו. כל אלה יחד משפיעים על הערכת תכשיטים.

מה צריך לעשות מעריך תכשיטים? מעריך תכשיטים צריך לבצע בדיקת רקע, מקורות משפחתיים, לאתר את ארץ המקור, שנת יצור התכשיט, בדיקת התכשיט להערכה מדויקת של חומרי הגלם שלו. בדיקה לאפיון החומרים מהם יוצר התכשיט, דרכי השמירה עליו, האם יש עוד כמוהו בעולם ואם הוא נדיר או שכיח.

כאמור, היום ניתן למצוא תכשיטים בעלי ערך ולהם ניתן למצוא חיקויים פשוטים שמאוד דומים למקור. בדיקה מקצועית תדע לזהות במהירות את מפרט החומרים, ארץ הייצור ובכך גם את ערכו של התכשיט, אם בכלל.

אז אם יש ברשותכם תכשיט שנראה שווה ערך אל תוותרו על ביצוע הערכת תכשיטים על ידי איש מקצוע.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article72416.aspx