שווי יהלומים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 28/01/24

יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

למה חשוב לדעת מה שווי היהלומים?

היהלומים הנוצצים והיוקרתיים הם ללא ספק אחת הבחירות המועדפות עלינו בבואנו לרכוש תכשיטים שונים ובשל מחירם הגבוה, חשוב שנדע בדיוק מה שווי היהלומים ובכך, להימנע מהפסדים משמעותיים ורכישת חיקויים וזיופים, אשר אמנם נראים נוצצים ומבריקים, אך בעלי ערך נמוך פי כמה וכמה משווים של יהלומים אמיתיים.

מהם הפרמטרים המשפיעים על שווי היהלומים?

יהלומים הם עולם ומלואו, כאשר ניתן למצוא מגוון סוגים שונים של יהלומים, הנבדלים אחד מהשני בגודל, בצורה, במשקל וכמובן, בערך. בין הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על שוויים של היהלומים נמצאים: משקל היהלום, רמת הליטוש, צבע היהלום (צבע שקוף יותר יהיה בעל ערך רב יותר) וסוג החיתוך (חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב מקנים ליהלום ערך רב יותר).

שווי יהלומים – באיזה סכומים מדובר?

שאלת שווי יהלומים היא שאלה שאין עליה תשובה חד משמעתית, שכן לכל יהלום יש את המאפיינים הייחודיים לו, על פיהם ניתן לקבוע את ערכו המדויק. בכדי לסבר את האוזן, ניתן לומר כי טווח שווי יהלומים יכול לנוע בין אלפי שקלים ליהלומים זולים במיוחד ועד לעשרות ומאות אלפי שקלים ליהלומים איכותיים במיוחד.

כיצד נוכל לדעת בדיוק את שווי היהלום?

כפי שניתן לראות, קיימים מספר פרמטרים שונים המשפיעים על שווי היהלומים ובכדי להעריך בצורה מדויקת את שווי היהלומים, יש לפנות להערכה מקצועית על ידי גורם מומחה ומנוסה בתחום. הערכה מקצועית נעשית בתנאי מעבדה, באופן המאפשר בדיקה יסודית וזיהוי מדויק של מאפייני היהלום, הן לקביעת ערכו והן לזיהוי חיקויים וזיופים למיניהם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article72556.aspx