טלמיטינג טלמרקטינג שיווקית חלק א'
נכתב על ידי: טלי אלקרט שיווקית
תאריך: 06/05/08

במסגרת הניהול של חברה המספקת שרותי טלמיטינג וטלמרקטינג לעסקים, ערכתי סקר לחברות העוסקות במגוון תחומים (אימון אישי, ליסינג,מרפאות שיניים,ייעוץ עסקי,ועוד)במסגרת הניהול של חברה המספקת שרותי טלמיטינג וטלמרקטינג לעסקים, ערכתי סקר לחברות העוסקות במגוון תחומים (אימון אישי, ליסינג,מרפאות שיניים,ייעוץ עסקי,ועוד)


כאשר הסקר התמקד בשאלת האפקטיביות של טלמיטינג וטלמרקטינג, מתוך הסקר רציתי לאתר נקודות חולשה בפעילות השיווקית החשובה ביותר בכל עסק המעוניין להרחיב את מעגל הלקוחות.
הסקר העלה את הנקודות הבאות:
1. לקוחות רבים מעדיפים לשכור שירות מחברה חיצונית לביצוע טלמיטינג וטלמרקטינג, קיים קושי רב בניהול צוות טלפנים, בהתעסקות היומית עם דוחות, בדיקה ואחריות על עובדים בתחום.
2. קושי בגיוס כוח אדם המתאים לתפקיד שיווק טלפוני.
3. קיימת מגמה של נטישה של העובדים בתחום.
4. קיים צורך לתגמול העובד מעבר לשכר השעתי.
5. קיים צורך גדול באימון שיווקי של העובדים כל מספר חודשים.
6. קיימת אבטלה סמויה.
7. קיימת השקעה רבה במשאבים המוקצים לפעילות השיווקית.
8. לרוב מנהל הצוות לא בודק באופן פרטני כל עובד ועובד אלא מנהל הדרכה כללית.
9. אי עמידה ביעדים שנקבעו.

כשנשאלו בעלי העסקים במסגרת הסקר האם היו מעדיפים להיעזר בשירות חיצוני המספק שירותי טלמיטינג וטלמרקטינג, נענו למעלה מ-90 אחוז מהנשאלים בחיוב.

בסקר השתתפו גם עסקים הנעזרים בשרות חיצוני המספק את שירותי הטלמיטינג, והטלמרקטינג
עסקים אלו דיווח שגם לבחירת החברה המובילה מהלך זה צריך להקדיש תשומת לב שכן כדאי להימנע ממצב בו עוברים מחברה לחברה.
לפי דעת הנשאלים הובהר כי חברה קטנה מספקת שירות איכותי ואמין לאורך זמן, שכן בחברה קטנה כל לקוח "מורגש, יותר מאשר בחברה גדולה, הדגש על איכות העבודה לאורך זמן הביא למסקנה עסקים רבים שכדאי לעבוד עם חברה אחת לאורך זמן מהסיבה שקליטת עסק אורכת "זמן קליטה" ולכן חשוב וחסכוני לעסקים לעבוד עם חברה באופן קבוע ורציף במטרה להשיג תוצאות לאורך זמן באופן קבוע.
חברת בוטיק (דוגמא: חברת שיווקית) מאפשרת לקבל ייעוץ איכותי ומעמיק לכל פרוייקט, כאשר הייעוץ כולל גם את נושא פלח השוק אליו כדאי לפנות, תסריט שיחה ייחודי,מעקב, רעיונות וטיפים איכותיים.
בחברות "בוטיק" בדרך כלל מנהלת העסק היא גם מבצעת באופן מעשי את העבודה כדי לגרום למקסימום תוצאות איכותיות, ובמידה ואין פעילות מעשית קיים פיקוח איכותי שמאפשר לקבל תוצאות מצויינות

 
אודות המחבר

שיווקית לעסקים
טלמיטינג וטלמרקטינג לעסקים
03-9696955,050-2050229
מאגרי מידע עיסקיים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article77.aspx