מודעות לשפת גוף
נכתב על ידי: קובי אסף
תאריך: 31/03/10

מקומה של שפת הגוף בחיינו הוא נרחב. לרוב מניחים כי שפת גוף היא רק תנועות גוף, אך למעשה היא מתייחסת לכל הפעולות של האדם. הדרך בה האדם מדבר, האופן שבו מתלבש, תחזוקת הגוף שלו, האביזרים שבוחר, התנהגותו וכל פרט אחר, כולם הם חלק משפת הגוף של האדם. המודעות לשפת הגוף היא חשובה ביותר ויכולה לסייע לאדם לשלוט טוב יותר במסרים אשר מעביר לסביבה והרושם אשר מותיר על אנשים.

אנשים רבים לא מרוצים מהמראה שלהם, והם עשויים לנקוט בפעולות חיצוניות שונות כמו בחירה בתכשיטים מסוימים, בבגדים ובניתוחים מתוך רצון להיות יותר כמו מי שהם שואפים להיות. בפעולות אלה הם עשויים להרחיק את עצמם ממי שהם באמת. הפער שנוצר במצב כזה גורם לחוסר אמינות ועשוי להוביל לכך שאנשים בסביבה יתרחקו מהאדם. אנשים אשר מציגים בתדמיתם החיצונית שדרים שתואמים את האופי הפנימי שלהם, יוצרים רושם של אמינות ואותנטיות. לסביבה קל להשתכנע דרך אנשים כאלה, להאמין לדברים שאומרים וללכת אחריהם.

מתוקף מקומה החשוב של שפת הגוף והשפעתה על המסר המועבר, חשוב לרכוש מודעות לשפת גוף. המודעות מקנה לאדם יכולת לשלוט ולנתב את מערכות הקשר כפי שמעוניין. בנוסף, רכישת מודעות לתהליכים שחושפים מה כל פריט שבוחר האדם וכל פעולה שעושה משדרים, יכולה לסייע לאדם להביא להתאמה בין תדמיתו החיצונית לאופיו הפנימי. בדרך זו יימנע האדם משליחת מסרים סותרים. מודעות לשפת גוף תוכל לסייע לאדם לוודא כי משדר את המסרים אשר מעוניין לשדר.

ד"ר קובי אסף הוא חוקר שפת גוף אשר כתב ספרים בנושא ומעביר סדנאות. קובי אסף מאמין כי מודעות עצמית היא חשובה ביותר עבור אדם אשר מעוניין להיות שלם עם עצמו ולהציג את צדדיו החיוביים.


 
אודות המחבר

www.kobyasaf.co.il

טלפון נייד: 054-4643761
פקס: 03-5341353

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article8256.aspx