דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים לימודי הנדסה כימית לתואר שני
לימודי הנדסה כימית לתואר שני
הדס כהן 04/08/10 |  צפיות: 1258

לימודי הנדסה כימית לתואר שני יכולים להיות אופציה טובה ומסלול המתאים לבוגרי תואר ראשון בהנדסה כימית המתקבלים באופן אוטומטי במרבית מוסדות הלימודי האקדמיים. אך לא רק, שכן גם בוגרי תואר ראשון בכל אחד ממקצועות ההנדסה השונות וכן במקצועות המדעים המדויקים, יכולים גם הם להתקבל ללימודים אלו, זאת בהתאם לקביעת המוסד האקדמי לגבי קורסי השלמות, אותם ידרשו לקחת במהלך הלימודים.

לימודי הנדסה כימית לתואר שני, כוללים את הרחבת ידיעותיו של הסטודנט בתחום הכימיה, זאת באמצעות עדכונו בחידושים ובטכנולוגיות החדישות ביותר ומיקודו והתעמקותו בתחום ספציפי יותר, אותו הוא מעוניין לחקור במסגרת הלימודים.

יחד עם זאת, לא כל בוגר תואר ראשון יכול להתקבל בקלות ללימודים, ולפיכך ישנו תנאי חיוני הנדרש מן המועמד על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בהנדסה כימית, והינו ממוצע סיום תואר ראשון בציון 80 ומעלה. יחד עם זאת, חלק מן המוסדות האקדמיים המציעים לימודי תואר שני, דורשים לעיתים גם המלצות על הסטודנט מהמוסד האקדמי בו למד את התואר הראשון.

עם הקבלה ללימודי תואר שני בהנדסה כימית, הסטודנט בוחר האם להירשם למסלול מחקרי, במסגרתו יצטרך גם להגיש תזה או לחילופין בחירת מסלול ללא תזה. יתרה מזאת, בשני המסלולים, ישנה חובת הגשה של פרויקט גמר בתום הלימודים, הנמשכים בדרך כלל שנתיים ונפרסים על מספר ימים בשבוע ומותאמים גם לאנשים שעובדים. כך בסיום הלימודים, זוכה הבוגר לקבל תעודה של מאסטר בהנדסה כימית, זאת בהנחה ובחר מסלול עם תזה ואילו במידה ולא בחר, אזי יקבל תעודה של מוסמך להנדסה כימית.

כך למעשה זוכה הבוגר לאפשרויות תעסוקה נרחבות ומגוונות יותר בתחום ההנדסה הכימית ולהשתלב במשרות מחקר ופיתוח במפעלים וארגונים שונים, עליהם נמנים התעשייה האווירית, אינטל, סטארט אפים שונים ועוד. במידה והבוגר ירצה להשתלב באקדמיה בעתיד, הוא יוכל להמשיך ללימודי תואר שלישי בהנדסה כימית. כך למעשה יפתחו בפניו אפשרויות תעסוקה שונות מהמוכרות לו השייכות לתחום הניהול וההוראה, כגון העברת הרצאות ותרגולים בקורסים שונים בפקולטה ללימודי הנדסה כימית, קביעת תוכנית לימודים, ניהול הפקולטה ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI