דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה מה לומדים בנטורופתיה במכללת ברק בירושלים?
מה לומדים בנטורופתיה במכללת ברק בירושלים?
ד"ר זיו מאיר 14/09/10 |  צפיות: 1523

 .    מה לומדים בנטורופתיה במכללת ברק בירושלים?    

הסטודנטים מקבלים הכשרה ברפואה מערבית שהיא חיונית למטפלים בנטורופתיה. לימודי ההתמחות מורכבים מחמישה תחומי לימוד עיקריים:

 

תזונה- מנקודת מבט אלטרנטיבית, כולל שיטות תזונה מיוחדות ושימוש בתוספי מזון.

גוף ונפש- רכישת הבנה ודרכי עבודה עם מטופלים, תוך התחשבות ביחסי הגומלין ההדוקים שבין המערכת הגופנית למערכת הנפשית רגשית. גם בעת לקיחת סיפור הבעיה של המטופל וגם בעת בניית התכנית הטיפולית, אנו מתחשבים ומדריכים את האדם בכיוונים אלה.

צמחי מרפא- החלק היותר טיפולי בתכנית, הוא מתן מרשם למטופל לשימוש בצמחי מרפא מערביים כחלק מהטיפול השלם.

מגע- שיטות טיפול ידניות ברקמות רכות (שרירים, רקמות חיבור).

תנועה- קורס המאפשר מתן מרשם תנועתי למטופל כחלק בלתי נפרד מהתכנית הטיפולית השלמה מאחר שלפי הרפואה הטבעית, לא יכול להיות מיצוי מלא של פוטנציאל הבריאות ללא תנועה.

 

מבוא לנטורופתיה:

הקורס מפגיש את הסטודנטים עם עקרונות הרפואה הנטורופתית על פי הגדרת הרפואה הנטורופתית של איגוד הרופאים הנטורופתים בארה"ב. כמו כן, מוצגות החטיבות השונות המרכיבות את מסלול הלימודים ואת הטיפול הנטורופתי: תזונה, גוף נפש, צמחי מרפא, מגע ותנועה/ספורט.

 

להלן תוכנית הלמודים

לימודי נטורופתיה פרוסים  על פני 4 (ארבע) שנים.

 

1. תזונה - סה"כ 650 שעות לימוד

תזונה קונבציונלית - כימיה ביוכימיה, תכונות פיסקליות, מודל האטום, תרכובות כימיות גיאומטריה של מולקולות, תגובות כימיות ואנרגיה ... הרגלי חיים – הרגלי אכילה. אבות מזון, הערכה RDA , ODA, (כולל יישום עבודה במחשב) הרגלי חיים – הרגלי אכילה.

ידע תזונתי.

עקרונות בתזונה טבעית (יסודות)- תפקיד התזונה, אי סבילות, דיאטות אלימינציה,

ניקוי ודה-טוקסיפיקציה.

גישות/עקרונות בתזונה על בסיס מדעי - ידע מרכזי למחלות שפוגשים החיים רקע מדעי מוכח גם אם הגישה היא אלטרנטיבית נאטורופתית. (כמו השמנה, אוסטאופורוזיס, מחלות לב, סרטן),

שיטות בתזונה אלטרנטיבית ריפוי טבעי, תזונה מונעת (גישות נלוות) – תזונה סינית, טבעונית, איורוודה,

הנדסת מזון-תעשיית מזון.

 

2. צמחי מרפא -סה"כ 150 שעות לימוד

הכנות ותכשירים מצמחי מרפא, מרכיבים פעילים ומנגנונים האחראים לתכונות הפזיולוגיות והפרמקולוגיות של צמחי המרפא, קבוצת צמחים לפי מערכות, אינטרקציות בין תרופות וצמחי מרפא,

תוך הדגשת חשיבות הראייה הנטורופתית בשימוש בצמחי המרפא .

 

3. שיטות איבחון וטיפול מנואלי סה"כ 300 שע"ל.

 

טיפולים מנואליים 180 שע"ל

שיטות אבחון 120 שע"ל

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

עיסויים מערביים

אירידולוגיה

אבחון בגישות מזרחיות (לשון, דפקים,הארה)

או שיאצו

כף יד, ציפורניים

חוכמת הפנים ושפת הגוף

 

4. מדעים -

אנטומיה,פיזיולוגיה, פתלוגיה הכוללת בדיקות פסיכופתולוגיה, עזרה ראשונה – החייאה (סטנדרט של מד"א), פרמקולוגיה, מעבדה – הדמיה.

 

 

 

5. גופנפש -

תהליך התפתחות אישית – מודעות עצמית, דמיון מודרך,רייקי,

מבוא וגישות בפסיכולוגיה, stress management - מדיטציות, טכניקות הרפיה,יוגה, תרגולי נשימה וכו.

 

6. גישות בנטורופתיה / פילוסופיה - הגדרת הנטורופתיה ועקרונות הפילוסופיה ההוליסטית והנטורופתית, היסטוריה נטורופתית, גישות טיפוליות שעומדות בפני הנטורופת.

 

7. אינטגרציה בטיפול הנטורופתי והתמחות (סטאז) -

8. פרחי באך - 9. ארומתרפיה - .תרכובות יישום וטיפול ,

10. קורסי העשרה -

 

הומיאופתיה - בהמשך ללימודי הפילוסופיה של ההומיאופתיה עזרה ראשונה בהומיאופתיה.

פילוסופיה סינית

רפלקסולוגיה

 אירידולוגיה

עקרונות ה שיאצו

עיסויים מערביים

פעילות גופנית ותנועה יוגה           

כף יד וציפורניים

קוסמטיקה טבעית בשילוב עיסוי

 

משך הלימודים: סה"כ 2800 שעות לימוד אקדמיות    פירוט אודות לימודים ב מכללת ברק, ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק לפרטים נוספים, ורכישת ספרים בהוזלה ראה באתר המכללה     www.barakcollage.com 

 

      


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI