דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה הנטורופתיה והעליה במשקל
הנטורופתיה והעליה במשקל
ד"ר זיו מאיר 14/09/10 |  צפיות: 1518

 הנטורופתיה והעליה במשקל

  ן                                  מאת ד"ר זיו מאיר   לירידה במשקל תמיד יש קונוטציה של "דיאטה", אולם רק המחשבה על הדיאטה יוצרת בנו תחושת רעב. אנו כבר מפנטזים בלי שימת לב על המקרר, על ארון הממתקים המלוחים והמתוקים... הרעב הגדול כבר נמצא בפתח, הבטן מתחילה לקרקר ועושה סימני מצוקה. טוב נו מה כבר יכול להיות, זהו ממחר אני מתחיל דיאטה, היום ננצל את היום וזהו ... מחר אני מתחיל לשמור באופן רציני... תמיד קיים מחר, האין זה נפלא? כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שממחר ...ריצה, שחיה, חדר כושר, דיאטה, כבר פינטזתם על מראה נאה וחטוב... אולם כאמור תמיד קיים "מחר"... אולם הנטורופתיה ככלי לירידה במשקל סיגלה לעצמה מונחים קצת שונים, פחות מאיימים, לא עוד דיאטה מאיימת היוצרת בנו רעב מיידי ותמידי, אלה איזון גופני.  הנטורופתיה בעלת גישה מיוחדת, הגורמת לתהליך הירידה במשקל להיות קל, נעים, לא מאיים, הנטורופתיה היא דרך וסגנון חיים. חישבו לרגע שאתם באים לייעוץ של דיאטנית ואתם נתקלים בדיאטנית השוקלת 80-90 ק"ג. כיצד הייתם מקבלים את מסקנותיה לגביכם? האם לא הייתם שואלים את עצמכם, אם היא לא מסוגלת לעזור לעצמה כיצד היא תעזור לכם? כך גם הנטורופתיה, האדם הלומד נטורופתיה לומד ומסגל לעצמו דרך חיים בריאה ונכונה, כך גם עודפי משקל במהלך ארבעת שנות לימודיו נושרים ממנו, על כן הנטורופת הוא בעל מבנה גוף שאינו ניכר בו עודפים ושומנים רבים כמו במקצועות שונים.     הנטורופתיה מסייעת לטפל במחלות, תפקידה להפעיל את מערכת הריפוי הטבעית שבגוף ולהביא את הגוף להשגת איזון, כדי להביא את הגוף לאיזון הנטורופתיה יודעת לאזן גם צדדים ריגשיים הגורמים לאדם לאזן  גם את משקלו !!! לכל אדם יש משקל אופטימלי אשר נקבע כבר בילדותו, במשקל זה גופו מרגיש הכי טוב. זיכרו כיצד הייתם או שקלתם בגיל 18. בגיל זה סביר להניח שהייתם במשקל האופטימלי שלכם, בו כל המערכות בגופכם תפקדו כראוי. אין כאן כלל, עניין של טבלאות ואחוזים, הטבלאות והאחוזים הקיימים נועדו כמדד ממוצע בלבד לאדם שאינו מכיר אתכם. אולם כל אדם הוא אינדבידואל. המשקל שלי לא יהיה בדיוק כמו של חברי גם אם שנינו באותו הגובה, ובעלי מבנה גוף דומה חיצוני   כגון: רזה, בינוני או מלא,  זאת מאחר וכל אחד מאיתנו שונה מחברו, האחד עסק בספורט בצעירותו, השני לא, האחד אכל מזון עשיר בחלבונים דבר שגרם למסת שריר כבדה יותר, השני לא...כך כל גוף מאוזן יודע בדיוק באיזה משקל הוא רוצה ואמור להיות כדי להיות ויטאלי ובריא. עם ההתבגרות נוצר תהליך נוסף בו הגוף ומערכותיו מתפקדות באופן יותר איטי כולל חילוף החומרים ומצטברים שומנים, גדלה הכרס אצל הגברים, והישבן והשוקיים אצל הנשים... אולם עדיין קיים אצלנו טווח המשקל האופטימלי. אמנם טווח זה השתנה אולם השינוי המומלץ הוא עד ל-10% מהמשקל בו היינו בצעירותנו. 10% אלו אינם מהווים מעמסה, אל לנו לנסות להפחיתם, מאחר והגוף יתחיל לחוש מאויים,זהו הטווח המשקלי האופטימלי שלנו, כל ניסיון להפחיתו על ידי דיאטה יגרור אחריו עוגמת נפש וריבית.   אנשים המרזים יותר מדי מהר, לאחר תקופה משקלם מתאזן כלפי מעלה, כלומר לא כפי שהיו קודם, אלה בתוספת אחוזים מסויימים. זאת מאחר והתאים בגופנו הם בעלי זכרון, וכתוצאה מהירידה המהירה במשקל הם מרגישים מאויימים וכדי למנוע זאת בעתיד הם צוברים כרזרבה שומנים נוספים, כך שאחרי כל דיאטת "כסח" אנו צוברים משקל עודף נוסף.     פירוט אודות לימודים ב מכללת ברק, ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק לפרטים נוספים, ורכישת ספרים בהוזלה ראה באתר המכללה     www.barakcollage.com   

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI