דף הבית עסקים יזמות עסקית איך לבחור חברת שיווק רשתי?
איך לבחור חברת שיווק רשתי?
דר' מארק זלוצ'ין 19/07/08 |  צפיות: 3353

אחת הסיבות העיקריות לכישלון בשיווק רשתי היא בחירת לא מוצלחת של החברה. מטרת המאמר היא להציג 5 פרמטרים קריטיים אותם יש לבחון כשבוחרים חברת שיווק רשתי.

 אז מהם אותם 5 פרמטרים?

  • החברה
  • המוצרים
  • תכנית עסקית
  • צוות/מערך הדרכה
  • תזמון


בואו נרחיב על כל אחד מן הפרמטירים הקריטיים הללו:

החברה

נתחיל עם קצת סטטיסטיקה:


  • רק אחת מתוך כ-300 חברות שיווק רשתי עוברות בשלום את השנתיים הראשונות ורק אחת מ-500 שורדות חמש שנים.
  • על מנת להיחשב לאחת החברות הענקיות על החברה להראות מחזור מכירות של מעל 100 מילון דולר לשנה במשך 7 שנים ברציפות. עד היום רק 27 חברות הגיע להישג הזה
  • הסיכוי להיות אחת מן הענקיות הוא בערך אחד ל10000

מתוך הסטטיסטיקה הזאת ברור שללא בחינה מדוקדקת, קל מאוד ליפול על החברה הלא נכונה.
שני הדברים עיקריים צריכים להתקיים בחברה רצינת:
  • החברה צריכה להיות יציבה מבחינה פיננסית עם מקורות מימון נרחבים
  • הבעלים וההנלה צריכים להיות בעלי רקורד מוכח בתעשיה - הצלחה עסקית בתחומים אחרים לא מבטיחה דבר לגבי שיווק רשתי, מדובר בתעשיה עם אתגרים וחוקים משלה.

המוצרים
  • המוצרים צריכים להיות ייחודיים, כדי לספר לחברה ייתרון תחרותי מול המתחרים
  • רצוי שלחברה יהיה פטנט על המוצרים - הדבר יבטיח בלעדיות של החברה בתחום שלה
  • הם צריכים להיות מוצרים מתכלים - הזמנות קבועות של המוצרים על ידיד לקוחות הם תנאי הכרחי ליצירת הכנסה פאסיבית יציבה בשיווק רב שכבתי.
  • הם צריכים לעבור בדיקות איכות קפדניות
  • המוצרים צריכים מגובים במחקרים מדעיים

תכנית עסקית (תכנית תמלוגים)
כיום קיימות בתחום ארבעה סוגי תכניות תמלוגים עיקריות. לא ארחיב עליהם דיבור כאן, אך אציין מספר פרמטרים שצרי לשים אליהם לב:
  • עומק -  המלצתי היא להימנע מתכניות שמגבילות  את העומק ממנו אתם מקבלים עמלות. למשל, חברות כמו נוסקין או ניקן משלמות עד 6 דורות ואם מצטרף אליכם מישהו בדור שביעי שבונה ארגון ענק, לא תתוגמלו על זה, וזה חבל :-{
  • רוחב - חלק מן התכניות הם בעלי רוחב מוכתב מראש, כלומר עליכם לבנות דו ראשון של נגיד חמישה אנשים. הבעיה עם התכניות כאלה היא שהן מעודדות תרחות מקום שיתוף פעולהבין אנשים שמצטרפים אליכם. נגיד שאתם מצרפים מספר חברים, אז הייתם מעדיפים חשים אותם באותו קו, כדי שיוכלו לעזור אחד לשני, לכן תוכניות בינריות (עם שתי רגליים) הן עדיפות מן הבחינה הזאת, כי הן יוצרות מיקוד ושיתוף פעולה מכסימליים.
  • התנתקות - כשחלק מן הארגון שלכם מגיע לרמה מסוימת מגיע לרמה מסוימת הוא מתנתק אותם מקבלים עמלה מוקטנת מן הפעילות שלו. תופעה לא נעימה - כאילו גנבו לכם חלק ממה שבניתם, במיוחד עם מדובר באנשים הכי איכותיים בקבוצה שלכם.  המנגנון הזה קיים ברוב תכניות התמלוגים של החברות הישנות, דוגמת נוסקין, ניקן, הרבלייף או סאנריידר, והוא מאוד מקשה על יצירת הכנסה פאסיבית יציבה.

צוות/מערך הדרכה
אתם יכולים להצטרף לחברה הכי מדהימה עם מוצרים מהפכניים ותוכנית עסקית הכי הוגנת, אך לא תרוויחו פרוטה אם תתחילו להמציא את הגלגל. תעשיית השיווק הרשתי קיימת כבר מעל חמישים שנה ובתקופה הזאת פותחו שיטות עבודה מדויקות ואפקטיביות שמאפשרות לעבוד בצורה פשוטה ואפקטיבית. ודאו שהקבוצה אליה אתם מצטרפים עובדת לפי שיטה כזאת ותספק לכם את כל התמיכה והההדרכה שתצטרכו, במיוחד בשלבים הראשונים שלכם בעסק.

תזמון
כל חברה גדולה (לא רק בשיווק רשתי) עוברת שלוש תקופות חיים:
  • חדירה לשוק, כשהחברה מתבססת
  • מומנטום, כשהחברה כובשת שווקים חווה צמיחה מאוד מהירה
  • בגרות, כשהחברה כבר גדולה וקצב הצמיחה מואט

המצב האידיאלי הוא כמובן להצטרף לחברה לפני שלב המומנטום, אך כמובן האתגר הוא למצוא חברה שאכן תגיע לשלב הצמיחה הגדולה. הפרמטרים לעיל עוזרים להקטין את הסיכונים של השלב הזה וזהות חברות בעלי סיכויי הצלחה גדולים.

כמה מילים לסיום.


אחרי שבחרתם  חברת שיווק רשתי לפי הפרמטרים שהצגתי לעיל, הכדור אצלכם!
תזכרו - העסקים לא גדלים מעצם, אלא דורשים מאמץ ממוקד ועקבי ושיווק רשתי אינו יוצא מן הכלל. המודל של שיווק רשתי מספק את אחד המנגנונים שעוצמתיים ביותר ליצירת מינוף -  אם תעבדו נכון ובחרה נכונה, תוכלו למנף מאמצים של אלפי אנשים בכל רחבי העולם.


כמו שאמר המיליארדר הידוע פול גטי:
"אני מעדיף לקבל 1% ממאמצים של 100 אנשים, מאשר 100% ממאמצים שלי בלבד"


הכנסה ממונפת שיכולה להפוך להכנסה פאסיבית הינה כוח עצום שיכול לשנות בצורה דרסטית את רמת החיים שלכם.


הכדור אצלכם - אתם יכולים לבחון כעת כל הזדמנות ולהגיע למסקנות שלכם על סמך ניתוח רציונלי ולא שכנועים או טענות סרק.


לא משנה מה הסיפור שלכם, מה המצב שלכם, מה המטרות שלכם, מה הכישורים שלכם - אם אתם באמת רוצים להשיג פריצת דרך כלכלית, תעשו את שיעורי הבית שלכם ובחרו את הזדמנות הכנונה עבורכם!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דר' מארק זלוצ'ין

מאמן אישי, מנחה קבוצות, מחבר הקורס האינטרנטי "נוסחת ההצלחה" ו"המדריך להקמת עסק ביתי אידיאלי", מנהל אתר "המקצוענים החדשים".

נוסחת ההצלחה -קורס אימון אישי חינם בן 7 חלקים
המקצוענים החדשים - שיווק רשתי במאה ה-21
המדריך להקמת עסק ביתי מושלם


 


מאמרים נוספים מאת דר' מארק זלוצ'ין
 
איך לבחור חברת שיווק רשתי?
אחת הסיבות העיקריות לכישלון בשיווק רשתי היא בחירת לא מוצלחת של החברה. מטרת המאמר היא להציג 5 פרמטרים קריטטים אותם יש לבחון כשבוחרים חברת שיוו רשתי.

אז מהם אותם 5 פרמטרים?


חוק המשיכה - הפן המדעי
שנים האחרונות, כאשר שיטות פיתוח מודעות שונות אינן נתפסות יותר כמשהו אזוטרי, ששמור לקבוצה קטנה של אנשים, אלא תופסות מקום של כבוד במיינסטרים, ישנה תופעה של פישוט יתר של מושגי מפתח חשובים כמו מושג "חוק המשיכה". החוק הזה התחיל להיות פופולרי במיוחד עם הופעת סרט "הסוד", אשר חשף אותו לקהל הרחב מבלי להתייחס לניואנסים, ובכך יצר הבנה שטחית של חלק מן האנשים מצד אחד, ועורר יחס של ביטול אצל האנשים היותר רציונלים שמחפשים דיוק.

מטרת המאמר הזה היא לתת הסבר מדויק של החוק הזה ולהתיחס לקשרים שלו עם הפיזיקה המודרנ


הבעיה האמיתית עם שיווק רשתי
אני לא מפסיק להתפלא מן הדעות הקיצוניות בנושא של שיווק רשתי (הידוע גם כשיווק רב שכבתי). מצד אחד ישנם אנשים שמתלהבים מן המודל - ביניהם גם מחברי רבי מכר, כמו רוברט קיוסאקי או מארק ויקטור הנסן - שעוסקים בתעשיה הזה ומקדמים אותה.

מצד שני בחוגים מסיימים זה יותר בטוח להצהיר על עצמכם כמצורעים, מאשר להודות שאתם עוסקים בשיווק רשתי.

אז מהי הבעיה האמיתית עם שיווק רשתי?

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI