דף הבית עסקים יחסי ציבור יחסי ציבור באינטרנט
יחסי ציבור באינטרנט
קידום אתרים - SEO Israel 02/03/11 |  צפיות: 1748

האינטרנט הפך בשנים האחרונות לסוג של עולם וירטואלי מקביל לעולם הרגיל, וחברות רבות מבינות את הפוטנציאל הרב שקיים בו. שימו לב שכמעט בכל פרסומת בטלוויזיה או בעיתון של חברות מכל הסוגים נמצא הלוגו של פייסבוק, שקורא לנו להיכנס אליו. גם חברות המתמחות ביחסי ציבור גילו כבר מזמן את כוחם של יחסי ציבור באינטרנט.

יחסי ציבור באינטרנט - הדור הבא של יח"צ

יחסי הציבור התרכזו עד לאחרונה בעולם העיתונות, הרדיו והטלוויזיה. גם לאחר פריצת האינטרנט למיליוני בתים ברחבי העולם, עדיין לא הובנה התופעה במלוא עוצמתה ולא נקלט שנפתח עולם חדש של יחסי ציבור. רק בשנים האחרונות, כשראינו כמה כוח יש לשיתוף ברשתות החברתיות, החל עידן חדש של יח"צ.

השלב הראשון - מיצוב

השלב הראשון ביצירת יחסי ציבור באינטרנט נקרא מיצוב החברה. בתהליך זה, מוצאת חברת יחסי ציבור את היתרונות שיש למוצר על מוצרים אחרים מאותו התחום. הבלטת היתרונות האלה תגרום ללקוחות לבחור דווקא במוצר הזה. לאחר מכן, ישמשו יתרונות אלו כבסיס לאתר כולו.

קידום אתרים לשיפור יחסי ציבור באינטרנט

לכל חברה שמכבדת את עצמה יש אתר אינטרנט משלה. כל אחד יכול לבנות היום אתר אינטרנט, וזו דרך מצוינת לפרסם את החברה ולהציג את השירותים שהיא מציעה. כדי לנהל בצורה יעילה יחסי ציבור באינטרנט, יש לקדם את האתר במנועי החיפוש.

מה הכוונה בקידום? עבור כל חיפוש שתבצעו במנועי החיפוש, תופיע רשימת אתרים רלוונטיים למילים שחיפשתם. דירוג האתרים ברשימה נקבע לפי פרמטרים מסוימים. מקדמי האתרים דואגים לכך שהאתר יופיע כמה שיותר גבוה ברשימה, וכך יותר גולשים יכנסו אליו.

פרסום בפורומים וטוקבקים

דרך נוספת ליצירת יחסי ציבור באינטרנט היא שימוש בפורומים ובטוקבקים. הפורומים מחולקים לקטגוריות ולתחומים רבים, ולכן הרלוונטיות של ההודעות בהם יכולה לסייע להתייחסות רצינית יותר מצד הגולשים. עם זאת, חשוב ליצור רושם של הודעה אמינה כלפי הגולשים, המתייחסים בזלזול כלפי הודעות שנראות כחלק ממסע שיווק ופרסום באינטרנט.

הודעה שתראה כאילו חבר בפורום פרסם אותה, ולא אדם מטעם חברה כלשהי, תזכה לאמון הגולשים. הדבר נפוץ גם בטוקבקים ובלוגים. אנשים נוטים להאמין לטוקבקים, לפעמים אפילו יותר מאשר לכתבה עצמה, אולי כי הם מרגישים שהם נכתבים על ידי אנשים מן השורה. בפועל, חברות יחסי ציבור פועלות גם במישור זה ליצירת תגובות אוהדות עבור לקוחותיהן.

איך להימנע מפגיעה במוניטין

יחסי ציבור באינטרנט יכולים לעשות שיפור גדול במוניטין החברה, אבל שימוש לא נכון או מוגזם בשיטה הזו יכול לגרום לתוצאה ההפוכה. הודעות בפורומים או טוקבקים שיראו כפרסום ברור, עלולים לפגוע במוניטין של האתר. לכן חשוב להיזהר ולא להגזים.

כדאי לפנות לאנשים שמתמחים בקידום אתרים וביחסי ציבור, ולא לנסות זאת בעצמכם. לא כל פרסום הוא פרסום טוב - עבודה לא מקצועית ולא נכונה עלולה לגרום לפגיעה בחברה שלכם ודווקא ליצור רתיעה בקרב הציבור משימוש בשירותים שאתם מציעים.

אתר מעודכן - הבסיס ליחסי ציבור באינטרנט

חשוב לוודא שהאתר שלכם יישאר מעודכן מדי יום. אתר מוזנח ולא מעודכן משקף בעיני הלקוחות את התדמית של החברה עצמה. זכרו - האתר הוא דף התדמית של החברה. ודאו שהאתר כולל את כל הפרטים שהלקוח צריך לדעת. יחסי ציבור באינטרנט הם מה שיעשה את ההבדל בין מוצר מנצח לזה שמדשדש אחריו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קידום אתרים - SEO Israel

המאמרים פורסמו באידבות חברת אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי כתיבה שיווקית באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת קידום אתרים - SEO Israel
 
תוכניות שותפים - המדריך המלא
תוכניות שותפים מאפשרות לכל אחד לעשות כסף באינטרנט. מכיוון שהתוכניות השיתופיות מבוססות על תוצאות,הרווחיות של השותפים תגדל ככל שלאתר/בלוג/רשימת תפוצה וכדומה, יהיה ערך מסחרי משמעותי יותר לחברה המפרסמת.

מוניטיזציה לאתר בעזרת תוכניות שותפים
עבור כל תנועת לקוחות מן האתר המשתף לאתר החברה המקדמת את מוצריה מקבל בעל האתר המשתף עמלות משתנות, על פי טיב אופן ההתקשרות. עמלות אלו יכולות להצטבר מדי חודש לסכום הכנסה משמעותי. העמלות מוענקות עבור:

בחירה נכונה של בית אבות
12/07/11 | גיל הזהב
כל אחד מאיתנו שהוריו מגיעים לגיל המתקדם מודאג לגבי אופן הטיפול בהם. בית אבות הינה מסגרת אידיאלית למבוגרים הזקוקים לטיפול שוטף ואין באפשרות בני המשפחה לעמוד לרשותם מסביב לשעון. בית אבות איכותי יעניק לקרובים שלנו את הטיפול המסור,האוהב והבטוח ביותר לו הם זקוקים וראויים.

בית מוגן בישראל
12/07/11 | גיל הזהב
כיום, ניתן למצוא מבחר הולך וגדל של אפשרויות לדיור מוגן בישראל. ההיצע הרב נמצא לאורכה של המדינה מצפון ועד דרום ומאפשר לכל אחד לבחור את המקום האידיאלי עבורו תוך כדי שמירה על קשר גיאוגרפי עם הקרובים אליו.

האם יש חשיבות למותג בעולם צילום הוידאו
22/06/11 | צרכנות
תחום מצלמות הוידאו לא זר לפנסוניק. בל נשכח שתחום ההתמקצעות של פנסוניק היה מאז ומעולם מצלמות וידאו בכלל, ומצלמות טלוויזיה בפרט. אם תבדקו ברוב חברות ההפקה בישראל, סביר להניח שהם מחזיקים מצלמות מקצועיות של פנסוניק.

סקודה סופרב מול פורד מונדיאו - השוואת רכבים
23/05/11 | רכב
כמו המונדאו, גם סקודה סופרב, אשר נוצרה על ידי חברת הרכבים הצ'כית, הינה רכב משפחתי רחב, שיכול לשמש גם כרכב מנהלים. הדגם החדיש ביותר נמכר כיום בשלוש גרסאות שונות, כולן מאופיינות בתא נוסעים מרווח.

מחירי הדלק במדינה שלנו
18/05/11 | רכב
בכדי לנסות לחסוך בדלק, הפתרון המהיר והמיידי הוא לנסוע פחות אולם לא תמיד הדבר מתאפשר מסיבות שונות. עם זאת, עם קצת מאמץ, אפשר להשיג חיסכון משמעותי בצריכת הדלק באמצעים שונים.

שברולט קרוז מול יונדאי i30 - השוואת רכבים קצרה
09/05/11 | רכב
עיצובה של הקרוז עשיר ומעוצב יותר, בעל תא מטען גדול יחסית ותא נוסעים מרווח ומזמין. היא הארוכה ביותר מבין כל המשפחתיות ונראית ממש כאחותה של המאליבו. השברולט קרוז מציגה סביבת נהג מפנקת עם גלגל הגה מרופד ונעים. הנהג יושב בנינוחות על כיסא מפנק בעל משענת צדית. יתרונה הגדול של השברולט קרוז הוא במראֵה, בגודל ובאבזור.

טיול מאורגן ליפן והיכרות עם תרבותה
מתי מומלץ לבחור בטיולים מאורגנים? כשרוצים לבקר במדינה זרה לחלוטין בפעם הראשונה, למשל. טיול מאורגן ליפן הוא אחת הדוגמאות המושלמת לכך

היתרונות המרכזיים של טיול מאורגן למרוקו
פתיח מרכזי: עומדים בפני יציאה לטיול למרוקו? טיול מאורגן יכול לספק לכם יתרונות רבים, במיוחד במדינה כמו מרוקו. רוצים ללמוד מדוע? קראו את המאמר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI