דף הבית ביטוח ביטוח רכב מבטיחים מראש נסיעה בטוחה באופנוע
מבטיחים מראש נסיעה בטוחה באופנוע
neri bennun 21/04/11 |  צפיות: 1521

כל מי שאי פעם רכב על אופנוע או על קטנוע יודע עד כמה הביטוח חשוב. כמו המעיל והכפפות בחורף או הקסדה בכל יום מימות השנה, ביטוח אופנוע הוא הדרך היחידה להבטיח שבמקרה של פגיעה, חס וחלילה, יזכה רוכב האופנוע לטיפול רפואי גם אם יכולתו הכלכלית אינה מאפשרת זאת. הסיכון שברכיבה על אופנוע, לצד הפגיעות של רוכבי אופנוע הן בגלל תנאי הכביש והשטח והן בגלל האינטראקציה עם נהגים אחרים, הופכת את האופנוע לכלי רכב הדורש תשומת לב מיוחדת.
למרות שחלק קטן מהרוכבים עדיין מתייחס בביטול אל הביטוח, חשוב לציין, כי בקרב הציבור כבר נטועה המחשבה, כי לא ניתן לשמור על הרוכבים ללא ביטוח אופנוע הולם וראוי. אך לאחר שהחלטנו לרכוש אופנוע והבנו את הסיכונים, יש לבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לרכוש ביטוח אופנוע ולאילו פרטים יש לשים לב.

מדוע חברות רבות לא ששות לבטח אופנועים?

ראשית, חשוב לזכור כי מבחינת חברות הביטוח עצמן הפוליסה עבור אופנוע היא במקרים רבים אינה משתלמת. עם זאת, ישנן חברות רבות אשר מציעות ביטוח אופנוע משתלם וכדאי, ויש לבחון היטב את האלטרנטיבות לפני שמחליטים היכן לרכוש אותו. מלבד אלמנט הסיכון המלווה רכיבה על אופנוע, ישנו גם את עניין הגניבות: אופנוע הוא כלי רכב שקל הרבה יותר לגנוב אותו מאשר כלי רכב אחרים. חברות הביטוח יודעות זאת, ולכן מחירו של ביטוח אופנוע תמיד יהיה יקר יותר ממחירי ביטוחים אחרים. מלבד שני אלו, מחיריהם של האופנועים נחשבים ליקרים ביחס לאחרים, ולכן הכיסוי שמספק הביטוח במקרה של תאונה או גניבה יהיה גבוה בהתאם.

אילו סוגי ביטוחים קיימים?

מבחינת החוק, ביטוח אופנוע דומה לביטוח רכבים מפני שהוא מחייב אתכם לרכוש ביטוח חובה. ביטוח אופנוע מהסוג הזה אמור להגן עליכם מנזקי גוף, וכן להגן על הולכי רגל בהם המבוטח פוגע או לנוסעים אשר רכבו איתו על הכלי. במקביל, ביטוח אופנוע יכול לכלול גם ביטוח מקיף – אשר דומה לביטוח המקיף של כלי הרכב הרגילים. ביטוח מקיף עבור אופנועים כולל חלק מסוים מביטוח צד ג', כיסוי מפני גניבות וכיסוי במקרה של שריפה.
כמובן שכל ביטוח אופנוע חייב להיות מלווה גם בדמי השתתפות עצמית מסוימים, הסכום הנקבע מראש על ידי חברות הביטוח עצמן. אם תרצו, תוכלו גם לרכוש ביטוח אופנוע הכולל ביטוח צד ג' מלא בו תהיו מכוסים במידה ותפגעו בצד שלישי.

הכל תלוי רק בכם

בסופו של דבר, מחירי ביטוח אופנוע כאמור משתנים בין החברות השונות, אך גם בין סוגי האופנועים והאופן בו נעשה בהם שימוש. ביטוח אופנוע עבור כלי המיועד לנהיגה בשטח יהיה תמיד גבוה יותר מאשר ביטוח אופנוע כביש, וגם את זה יש לקחת בחשבון. לסיכום, אם אתם מתכננים לרכוש אופנוע בקרוב, סביר להניח כי ביטוח אופנוע יהיה חלק בלתי נפרד מההוצאות שלכם. בצעו את הבדיקות הנכונות, והכי חשוב: סעו בזהירות ובדקו שאתם מכוסים מכל הכיוונים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI