דף הבית ביטוח ביטוח רכוש ביטוח חובה לרכב הוא הפריבילגיה שלכם
ביטוח חובה לרכב הוא הפריבילגיה שלכם
neri bennun 21/04/11 |  צפיות: 2051

אזרחים רבים מתייחסים אל ביטוח חובה לרכב כאל עונש ולא כאל הטבה. מדובר בטעות נפוצה מאוד, אשר לא מתרחשת רק בישראל: ביטוח חובה לרכב הוא מסוג החוקים העומדים לצד האזרח ויכולים להציל את רמת חייו במידת הצורך. למרות שאף אחד מאיתנו אינו אוהב לשלם הרבה כסף, בעיקר לא עבור שירותים, אשר התועלת שלהם אינה ברורה לעין, ישנה חשיבות מיוחדת לעניין של ביטוח חובה לרכב.

מתכוננים גם למקרים לא נעימים

לא משנה באיזה גיל התחלתם לנהוג או על איזה רכב אתם עושים זאת, ודאי שמתם לב לכמות תאונות הדרכים אשר מתגברת משנה לשנה. ביטוח חובה לרכב מבטיח לכל אחד מאיתנו את השקט הנפשי, ואת הידיעה כי במידה וייקלע לתאונת דרכים מכל סוג תהיה לו את רשת הביטחון הכלכלית על מנת לדאוג לעצמו. עוד צריך לזכור, כי ביטוח חובה לרכב מצטרף לתשלומים רבים אחרים, אשר נכללים בהוצאות על רכב פרטי. למעשה, בקרב אלו אשר חוו תאונת דרכים, ישנו קונצנזוס בדבר התועלת של ביטוח חובה לרכב ולמרות שהשאיפה היא שאף אחד מאיתנו לא יגיע למקרה כזה, ישנם כמה דברים אותם חשוב לדעת לפני שבוחרים ביטוח חובה לרכב.

מה אומר החוק?

מבחינת החוק, תפקידו של ביטוח חובה לרכב הוא לכסות על נזקי גוף של אלו, אשר נסעו בכלי הרכב המבוטח ושל הולכי הרגל שנפצעו כתוצאה מהשימוש באותו רכב. כיסוי ופוליסה של ביטוח חובה לרכב כוללים לא רק את כל ההוצאות הרפואיות, אלא גם פיצוי במקרה של אובדן הכנסה והשתכרות (עד תקרה מסוימת), וכן פיצויים בשל סבל או כאבים מיוחדים. האינטרס של המדינה בחוק ביטוח חובה לרכב הוא לשמור על בריאות האזרחים, ולדאוג לרווחתם גם במידה, והם אינם יכולים לאפשר זאת לעצמם מבחינה כלכלית, וזאת בעקבות תאונות דרכים.

המהפך בשוק ביטוח חובה לרכב

אך למרות שנדמה כי תמיד היה ביטוח החובה לרכב חלק מהחיים של כולנו, רק בשנת 2004 הוא עבר את המהפכה האמיתית: ביטול התעריף האחיד. מהלך ממשלתי זה הביא לפתיחת שוק הביטוח לתחרות, במה שלאחר מכן גרר גם ירידת מחירים ותעריפים בצורה משמעותית. כיום אמנם קיימים פערים בין חברות הביטוח השונות, וכל חברה מציעה ביטוח חובה לרכב במחיר מעט שונה, אך באופן כללי אין ספק, כי האחוזים אותם משולמים המבוטחים נמוכים יותר מאשר בעבר. במקביל, חברות הביטוח עדיין מספקות לנהגים זהירים הטבות, כאשר אלו משלמים פחות מאשר נהגים מסוכנים.

הפרמטרים הקובעים את המחיר

ישנם גם פרמטרים נוספים, על פיהם נקבע תעריף ביטוח החובה, כמו נפח המנוע של הרכב, מין הנהג הצעיר ביותר וגילו, ותק הנהג הצעיר ביותר, תביעות קודמות או מקרי שלילת רישיון ואבזור הרכב כמו הימצאות כרית אוויר וכדומה. כל אחד מהפרמטרים הללו יכול להשפיע משמעותית על המחיר הסופי של ביטוח חובה לרכב, ולכן כדאי לבדוק עם חברת הביטוח מהם התנאים השונים על פיהם היא פועלת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI