דף הבית ביטוח ביטוח כללי ביטוח תאונות מפצה על אובדן כושר עבודה
ביטוח תאונות מפצה על אובדן כושר עבודה
neri bennun 09/10/11 |  צפיות: 2178

בעוד שעבור פוליסות ביטוח רבות, יש נוסחים אשר קבועים בחוק, הרי שבמקרה של ביטוח תאונות, הדבר הרבה פעמים נתון לפרשנות אישית של חברות הביטוח השונות. על כן חשוב להכיר את כל הפרמטרים שמופיעים בתוך הפוליסות השונות, ולהבין איך הדבר משפיע גם על תשלום הפרמיה, וגם על הפיצויים שאתם תקבלו לאחר מכן.

כל הפרמטרים שמשפיעים על ביטוח תאונות

כאשר אתם פונים לחברת ביטוח, כדי לרכוש פוליסה של ביטוח תאונות, יש כמה פרמטרים שצריך להביא בחשבון:

1. הגדרת התאונה - באופן עקרוני, כמעט לכל חברות הביטוח יש הגדרות רשומות על הנייר, לגבי מהי תאונה אשר בגינה מגיעה לכם פיצויים, אולם כמובן שחברות הביטוח יכולות להוסיף רשימה ארוכה למדי של סייגים שונים. באופן עקרוני, תאונה מוגדרת כפגיעה פתאומית ובלתי צפויה מצד המבוטח, אשר נגרמת עקב סיבה חיצונית (כלומר לא עקב מחלה מתמשכת שיש לכם לדוגמא), והיא-היא הסיבה הבלעדית לכך שנגרם לכם נזק של אובדן כושר עבודה. חברות הביטוח השונות כמובן מפרשת סעיף זה הרבה פעמים בצורה נרחבת למדי, אולם בכל מקרה עליכם יהיה להוכיח שלא עודדתם את הסיכויים בשביל קרות התאונה, ושהיא הייתה לחלוטין לא צפויה.

2. תחביבים שבהם אתם עוסקים - אם עוסקים בתחביבים מסוימים מעולם הספורט והאקסטרים, חובה עליכם לציין זאת בפני חברת הביטוח לפני שאתם עושים ביטוח תאונות. בסופו של דבר אנשים רבים שעושים ביטוח תאונות, עושים זאת עקב התחביבים שמעסיקים אותם. חשוב לציין, שכאן בדיוק טמון ההבדל בין ביטוח תאונות לבין ביטוח שנעשה לספורטאים מקצוענים, ע"י גורמי האיגוד המקצועי שאליו הם שייכים. בין אם אתם משחקים כדורסל עם החברים פעם בשבוע, או עוסקים באגרוף חובבני, ציינו זאת בפני חברת הביטוח, על מנת שזו תכסה מקרים של פציעות בלתי צפויות שעלולות להיגרם עקב הפעילות שלכם. שוב, חשוב לציין שחברת הביטוח תשלם לכם במסגרת של ביטוח תאונות אישיות, אם בעקבות הפעילות שלכם נגרם לכם נזק, ולא פיתחתם מחלה מסוימת.

הכסף שתקבלו דרך ביטוח תאונות

3. מתי התשלום מגיע - כשאתם קובעים ביטוח תאונות, חשוב לשים לב להגדרה של חברות הביטוח בין נכות רפואית לנכות תפקודית. יש חברות ביטוח שיתנו לכם את הכסף רק ברגע שהוכחה נכות תפקודית, ויש כאלו שיתנו לכם את הכסף גם אם נקבעה לכם רק נכות רפואית. דבר נוסף שמשפיע על התשלום של ביטוח תאונות, הוא כמובן קביעת אחוזי הנכות שלכם. ברור שאם נקבעו לכם 100% נכות במסגרת של ביטוח תאונות, אתם תקבלו את מלוא הסכום.

4. יש כמובן מקרה מורכב יותר – למשל שנקבע שבמידה ויקבעו לכם 100% נכות, תקבלו מאה אלף שח. בהמשך נקבעו לכם 20% נכות, ולכן קיבלתם עשרים אלף ש"ח. אם בהמשך, עקב תאונה נוספת יקבעו לכם 100% נכות, תקבלו ככל הנראה את ההפרש שנותר בעצם מהפוליסה, לאחר שכבר שולמו לכם עשרים אלף ש"ח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI