דף הבית עסקים מיתוג מהו מיתוג לעסקים?
מהו מיתוג לעסקים?
אריאל 09/11/11 |  צפיות: 23432

Branding הינו המונח הלועזי לתהליך המיתוג. מטרת המיתוג היא לבנות מסר או תפיסה של מוצר מסוים במוחם של לקוחות פוטנציאלים של אותו מוצר. תהליך המיתוג מאפשר להבדיל מוצר אחד משאר המוצרים האחרים. Brandingמעצב תדמית ייחודית למוצר בשונה משאר המוצרים המשווקים בשוק. תהליך המיתוג מחייב מהמוצר הממותג להיות איכותי וחיובי בדעת הקהל הארצית. מוצר המצטייר כאיכותי, אך למעשה אינו כזה לא יצליח בתהליך המיתוג.

תהליך Brandingבארבעה שלבים:
השלב הראשון בתהליך Branding הוא למעשה עבודת מחקר וסקר שוק שמטרתה לרכוש ידע וכלים על מנת להשתלב בשוק. המחקר יכלול את נקודות החולשה והחוזק של המוצר, קהל היעד, בחינה של מוצרים זהים, בחינה של נקודות המכירה למוצר, בחינת המוצר ועוד מכלול דברים שיקלו על ביצוע תהליך מיתוג איכותי. השלב השני לתהליך המיתוג הוא בניית אסטרטגיית עבודה על מנת להגיע להישגים שהצבתם לעצמכם בתחילת התהליך.
השלב השלישי בתהליך ה – Branding הוא עיצוב ובניית הרעיון המרכזי של המוצר, כלומר עיצוב הלוגו, הסמלים וניסוח המסרים של המוצר אותו אנו רוצים לשווק. השלב הרביעי והאחרון בתהליך המיתוג של המוצר הוא שיווק המוצר בנקודות המכירה על מנת לבדוק איך קהל היעד מגיב למוצר ומקבל אותו כמו שרציתם. תהליך מיתוג של חברה או מוצר הינו תהליך חשוב במיוחד בהצלחה של מוצר בשוק הצרכני המורכב מאוד.

מיתוג מבקש לקחת את סך הערכים אותם ייעדו יצרני המוצר עצמו ולשווק על פי הערכים הללו. אז אם, לדוגמא, אנו קונים נעלי מותגים, אנו קונים לא רק ביגוד, אם כי גם תחושת ניצחון של אלופים, ספורטיביות מקסימאלית ומיקום בחוג האופנה העולמית. את כל הערכים הללו ניתן לשווק באמצעות הפרסום שאותו בוחרים היצרנים והמשווקים להציג בפני לקוחות פוטנציאליים.

מותג במאה ה - 20:
במאה ה - 20 החלו חברות רבות להכיר בעוצמה הכלכלית הטמונהבתהליך המיתוגוהתפשטותה המהירה אל ענפי תעשייה ומסחר אחרים הייתה מהירה ביותר. בסוף המאה ה - 20 נכנסו אל שוק התעשייה והמסחר, והמגזר הפוליטיביטויים שיווקיים כמו מיתוג. חשיבות תהליך זה של מיתוג טמונה בבידול החברות היצרניות השונות זו מזו. בנוסף קיים גם עניין מיקום החברה היצרנית בקרב קהל הצרכנים. כאשר לא קיים תהליך של מיתוג יש קושי לצרכן להבדיל בין מוצר למשנהו ובין החברות היצרניות השונות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI