דף הבית עסקים יזמות עסקית פתיחת עסק חדש – קווים לדמותו של היזם
פתיחת עסק חדש – קווים לדמותו של היזם
רונן הלל יחסי ציבור 21/11/11 |  צפיות: 1688

פתיחת עסק חדש היא דוגמה ליזמות. נשאלת השאלה מי הוא בכלל יזם? האם יזם הוא אדם שפתח עסק? האם יזם הוא אחד שעשה שינוי? איך אנו יכולים להיות יזמים טובים ולהצליח ביזמות ובפתיחת סטארט אפים? אנסה לענות על השאלות הללו ברשומה זו.

כשחושבים על אדם שהוא יזם רואים את הכסף, את הנדל"ן ואת המכוניות היקרות. התקשורת תמיד דואגת להזכיר מי "אוליגרך", מי "מיליונר", מי "איש עסקים" ומי "עשה סטארט אפ". אבל, האם מאחורי אותן כותרות מסתתרת אמת? האם יש כוונה באותם ביטויים?

אף אחד לא מתייחס לכישוריו העסקיים של אותו אדם – אלא רק לשווי הכספי שלו.

אם כך, מיהו באמת יזם?

היזם בראש ובראשונה, לא כלכלן, לא מומחה לכספים, לא מנהל, אלא ממציא, אחד עם חזון. יזם יכול להיות בעצם כל אדם, לא צריך בשביל זה תואר אקדמי, לא צריך בגרות מלאה ולא צריך להשתתף בתוכנית ריאלטי כדי שיקראו לך יזם. יזם יכול להיות כל אחד וגם מי שרכש השכלה באוניברסיטה של החיים.

היזם  מייצר וממציא שיטות חדשות במכירות, בייצור, בארגון של עבודת החברה וכן הלאה. יזם משכלל את השיטות ומשפר את המערכות. את כל היצירות האלה של היזם כמעט איש אינו רואה בשלבים המוקדמים ורוב העבודה נעשית בשקט, עד להשקה, לפתיחה החגיגית של העסק החדש ושל הסטארט אפ או ברגע שמגיעים לאקזיט המיוחל.

גם אתה יכול להיות יזם. וכדי שתהיה יזם עליך לעשות ולפעול על פי החוקים. יזמות חכמה היא כזו שמכוונת להצלחה ולא מצריכה השקעות שיסכנו את עתידך. כן, זה לא סוד שאפשר היום להקים עסק חדש, לפתוח חברה, לקדם סטארט אפ מבלי שתצטרך להיכנס להשקעות נכבדות או התחייבויות בלתי אפשריות. במה מצויינת ללימודים בנושא ניתן למצוא בקורס סטארט אפ.

יש להיות יזם לזהות ולנצל את כל המשאבים הקיימים שהם ידע, ניסיון, קשרים, זמן, כישורים אישיים, מקום העבודה, מוצרים של יזמים אחרים, ידע וניסיון מצטבר ועוד. שימוש נכון בארגז הכלים ושימוש נכון במשאבים אלו מעניקים הזדמנות להגדיל הכנסות ולהרוויח יותר כסף כעצמאיים. חשבו לטוב או לרע, הבינו באיזה שירותים העסק שלכם יעסוק ואיזה בעיות ההמצאה שמאחורי העסק תפתור. דבר זה יועיל לספקות שייקרו לכם בדרך ליצירת עסק עצמאי שפועל נכון.

למידע נוסף על יזמות וסטארט אפ לעסקים.

לקטע וידאו של אלי שביט בנושא סטארט אפ מתוך תוכנית הבוקר בערוץ 22 .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רונן הלל יחסי ציבור

רונן הלל

רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור

Ronen Hillel Public Relations

טלפון: 03-6855282

נייד: 052-2508109

כתובת: מרמורק 10 תל-אביב, 64254

זוכה פרס האריה השואג 2009

זוכה פרס יחסי ציבור האריה השואג 2010

זוכה פרס האריה השואג 2011 על קמפיין שנתי ביחסי ציבור

לקבוצתהאתרים של יחסי ציבור רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור - משרד יח"צ

יחסי ציבור | משרד יחסי ציבור | מיתוג אישי | הדחקת אזכורים שליליים | יחסי ציבור בישראל public relations in israel |פתיחת עסק חדש | אלי שביט

מוזמנים לבקר באתר החברה: http://www.ronenhillel.co.il ; Jacob Newberger 


מאמרים נוספים מאת רונן הלל יחסי ציבור
 
בית המשפט מינה את המהנדס רפאל גיל כמומחה מטעמו
כבוד השופט זכריה ימיני מבית משפט השלום ברמלה מינה את המהנדס רפי גיל כמומחה מטעמו במשפט טאלב אבו גאנם נגד אורי בר אור (ת"א 23164-05-12 אבו גאנם נ' בר אור).

רפי גיל נבחר למהנדס מומחה מטעם שרביב בע"מ בתביעה שהוגשה ע"י נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה
רפי גיל מונה למהנדס מומחה מטעם הנתבעת חברת שרביב בע"מ, בתביעת שהגישה נגדה נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה. המשפט התנהל בפני כב' השופט דר' מנחם רניאל, בבית המשפט המחוזי בחיפה. פסק הדין ניתן ביום 28.1.2015. ת"א 26999-06-11 נציגות הבית המשותף ואח' נ' שרביב בעמ. את דייר הבית המשותף ייצגו עו"ד אלי הכהן ועו"ד טל רבינוביץ ואת שרביט בע"מ ייצג עו"ד חיים גלזר.

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם הנתבעות בתביעת עזאני נ' עיריית ראש העין ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
כב' השופט יחזקאל הראל – סגן הנשיאה בית משפט השלום בהרצליה: המהנדס גיל שהינו גם ממונה בטיחות, חלק על דעתו זו של אינג' גולדשטיין שאינו מומחה בטיחות. מצאתי להעדיף את דעתו, מה גם שלא שוכנעתי כי גם אם היה מותקן מעקה גם במדרגה הראשונה, היה בכך כדי למנוע את קרות התאונה

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט בתביעת פרניץ ואח' נ' אפריקה ישראל מגורים בע"מ ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט

טופ 94 - האטרקציה המרעננת של אילת!
פארק אתגרים עשיר בחוויות ואקשן לכל המשפחה

פסק דין: מוכרת שמכרה דירתה בזמן הבלעדיות וסירבה לשלם דמי תיווך - תשלם למתווך 44,460 אלף ש'
25/04/15 | כללי
חברת תיווך תבעה מוכרת דירה בנשר, שסירבה לשלם להם דמי תיווך, אף שמכרה את דירתה לקונים שלא באמצעות המתווך. לטענתה, חתמה על הסכם הבלעדיות עקב הטעיה ומתוך כפייה ואיומים של סוכן החברה, וכי המתווך לא היה הגורם היעיל שהביא למכירת הדירה היות והקונה הגיע אליה בעקבות פרסום עצמאי שקדם לחתימה על הסכם הבלעדיות. אולם בית המשפט דחה את טענותיה וקבע כי המוכרת הפרה את הסכם הבלעדיות והמתווכים זכאים לפיצוי המוסכם בגין הפרת ההסכם

שחר צוברי סיים במקום ה-8 בתחרות גביע הנסיכה סופיה, בפלמה דה מיורקה
04/04/15 | ספורט
את שיוט המדליות סיים המדליסט האולימפי מבייג'ינג במקום ה-6. צוברי הבטיח את מקומו בתחרות גביע העולם שתיערך בעוד כשבועיים בהייר

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

סיקורה מציעה את מזון העתיד: אצות ים חכמות טריות למאכל
סיקורה מציעה שני מוצרים חדשים ובריאים במיוחד : חסת-ים וסלט אצות עם בורגול. מוצרי החברה טעימים ובריאים, עשירים בחלבונים, סידן, ברזל, מינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו ו-כלורופיל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI