דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות מטריד / קרן בטמן-טייב
מטריד / קרן בטמן-טייב
הדס כהן 21/12/11 |  צפיות: 11446

לאחרונה פורסמו ברחבי הרשת בכלל, ובאתר צו פיוס בפרט, כל מיני דעות שונות והיבטים על נושא הדרת נשים, כיסויי ראש, הטרדות מיניות ובכלל נהייתה התעסקות בעין פקוחה על המתרחש באזורים היותר מעורפלים של חיינו.

כל אחד משמיע דעתו, כולם פתאום תוהים מהי הטרדה מינית בכלל? מה מקומה של האשה בתוך כל זה?

היה קשה לי מאוד עם ההתייחסות של כולם כולל כולם לנשים, כאילו הטרדה מינית תלויה באיזה שהיא צורה עם היא תלך עם כיסוי ראש או עם חצאית מיני, האם היא תשיר מול קהל גברים מרייר או לא, והאם היא תסתובב לבד ברחוב.

דבר אחד הפריע לי במיוחד: חיפוש ההבדלים וההבחנות בין הקהל הדתי, החרדי והחילוני בנושא הטרדות מיניות.

מדוע שיהיה הבדל בין האנשים? האם לא כולנו עשויים מאותו החומר? האם לא כולנו נופלים לאותן תאוות?

זה נכון שגם בקרב הקהל החרדי יש הטרדות מיניות, אבל למה זה בכלל מעסיק את החילוני? האם זה נותן לו לגיטימציה להמשיך לתהות באפילה וליהנות מהספק? האם באיזה שהיא צורה זה גורם לו לתלות אשמה שוב באותן נשים שלא יודעות להבדיל בין שריקה כהטרדה מינית ובין קריצה כהומוריסטית?

חילוני יקר - הטרדה מינית היא מה שאתה חווה בעצמך בכל פעם שעירום נשי מעוור לך את העיניים בשלטי חוצות, לא מפליא כלל שאין לך מושג איך לפרוק את הרוויה המינית שמשתלטת על עולמך. הטרדה מינית היא כל מבט חודר, כל דבר שמרגיש לך "שטח אפור", כל מילה שמשתמעת לשני פנים. אם אתה לא יודע להתמודד עם נשים, אולי דע להתרחק קצת יותר?

הגבר החרדי נופל גם הוא כי אפילו שיחה עם אשה מרגשת אותו הרבה, ואולי בגלל זה שם זה נפוץ על אף הצניעות ועל אף ההפרדות. כי זה כאן להישאר, לא נוכל לברוח מזה.

גברים יקרים מכל המגזרים: זה אחד הנסיונות שלכם.

אנחנו כנשים, יכולות רק לנסות לעזור לכם להתמודד איתם, אבל אתם אלו שבסופו של דבר תיצטרכו לעמוד בנסיון. ודי לכם להאשים את האשה בנפילות שלכם. האדם הראשון התחיל עם זה בגן עדן, ומאז הוא עושה זאת ללא הפסק. רגע גבירתי, אולי תנסי להתכסות, אולי תתכסי קצת יותר? אולי תזוזי אחורה? אולי אל תדברי איתי... אולי אל תתבלבלי מכל מילה שאני מבלבל.

האשה היא כאן כדי לנסות ולעזור (עזר כנגדו) אנחנו הנסיון שלכם, אבל אנחנו גם האמהות שלכם, ברור שאנחנו רוצות בהצלחתכם.

זו הסיבה שאמרתי כן לכיסוי ראש - כיסוי הראש הוא הנסיון שלי לעומתכם. אני צריכה להתמודד עם מבטים מתייגים, עם שיער ארוך, שופע ומטופח שנועד רק לעיניו של בעלי בלבד. ואני מוכנה. מוכנה לנסות לעמוד בנסיון שלי כדי שאולי יותר גברים יצליחו לחזור הביתה לנשים שלהם מבלי שהראש יטייל למקומות אחרים. אומרים שהאדם נמצא איפה שהמחשבה שלו מונחת - זה אומר שכל אותם פעמים שנישקת את אשתך וחשבת על החדשה מהמשרד - בגדת באשתך עם החדשה מהמשרד.

גבר יקר, זה ממש לא משנה עם אתה דתי, חילוני, חרדי או מוסלמי. האשה היא החולשה שלך וכדאי שתכיר בזה.  כשאתה מכיר את האויב, אתה יודע להילחם בו. אז אל תתן לכל וויז'ואל של בר רפאלי בבגד ים לחדור לך לתודעה, תקל על עצמך קצת, אל תיסגר לבד בחדר עם אשה, אל תכניס את עצמך למקומות שגדולים ממך נפלו שם. אל תחשוב - לי זה לא יקרה - אני חזק, אל תחשוב ששום דבר לא יכול להיכנס בינך ובין האשה שלך. מסתבר שאת כולם זה מפתיע בכל פעם מחדש.

ההלכה מהתורה לא כאן כדי להקשות על חייכם - התורה מכירה ויודעת את החולשות, לכן גם החרדי הכי מאמין, ביום שיישב בייחוד עם אשה, ישכח תוך שנייה שהקב"ה נמצא ומסתכל. זה יותר חזק ממך - הנחש עירום מכל חיית השדה - אל תשכח.

ואנחנו הנשים? אין מה לעשות - אנחנו נפגעות, אנחנו בוכות - בכל מקרה, גם אם יטרידו אותנו מינית וגם אם ימדרו אותנו הצידה. זו הקללה שלנו - הרבה ארבה עצבונך. אבל היי, אל תדאגו לנו, מי שינחם אותנו ויצחיק אותנו ויחזיר לנו את השמחה לחיים, הוא הגבר שבחר לחיות איתנו את חייו. זו המצווה שלו. ולי אחד זה מספיק, לא צריך קהל.

___________________________________________________________

מתוך הבלוג של קרן בטמן טייב, מתוך אתר הארגון צו פיוס .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI