דף הבית רפואה ובריאות בריאות הנפש מי צריך טיפול פסיכולוגי?
מי צריך טיפול פסיכולוגי?
יוסי בוזגלו 25/03/12 |  צפיות: 1713

מרבית האנשים מוצאים את עצמם בהתמודדות למול קשיים ובעיות אשר לעיתים אינם ניתנים לפתרון בדרך הרגילה ודורשים התערבותו של איש מקצוע אשר מסוגל להעניק טיפול פסיכולוגי מקצועי ולהציע דרכים אפשריות להתנהלות אחרת כך שהבעיה תיהפך להיות פתירה ואותו אדם יוכל לחזור לחיים סדירים.

טיפול פסיכולוגי אינו נדרש בבעיות קשות ומורכבות דווקא אלא אפשר ורצוי להיוועץ בפסיכולוג גם בקשיים היומיומיים שכן ברגע שמקבלים מענה לבעיה בראשיתה הרי מונעים התפתחותה לבעיה הרבה יותר קשה כך שאין לחכות עד למצב שדורש טיפול פסיכולוגי מיידי אלא להקדים ולקבל יעוץ נקודתי באותו נושא.

טיפול פסיכולוגי לילדים

גידול הילדים פותח צוהר חדש בעולם בלתי מוכר והורים רבים מוצאים כי יש להם קושי להתמודד מול הבעיות הנוצרות תוך כדי גדילת הילדים בשלבים השונים. כך למשל ישנם ילדים קטנים המרטיבים במיטה עד גיל מאוחר יחסית או ילדים הפוחדים לישון לבד ומבקשים לישון במיטת ההורים מה שהופך לבעייתי ביותר.

על מנת לאמץ כלים נכונים בגידול הילדים רצוי לקבל טיפול פסיכולוגי של מטפל המומחה בפסיכולוגיה לילדים כאשר אפשר לקבל את הטיפול ללא הילדים או בשיתופם תלוי ברמת הבוגרות והנכונות של הילד להשתלב בטיפול שכן טיפול פסיכולוגי יעיל עשוי למנוע מהילד הרבה בעיות חברתיות עתידיות שיכולות להיווצר בטיפול קלוקל.

איך בוחרים פסיכולוג מתאים?

בחירת פסיכולוג דורשת הרבה סבלנות שכן ישנם בעלי מקצוע רבים בתחום אך כל אחד שונה בצורת הטיפול כמו גם ביכולת ליצור אינטראקציה מתאימה עם המטופל כך שהתקשורת בינהם תהיה פורייה ומועילה ותביא לידי תוצאות מוצלחות ולכן כדאי תמיד לקבל המלצות מחברים או בני משפחה קרובים על פסיכולוג מקצועי.

המלצות טובות ככל שתהיינה לא יספיקו שכן יש צורך להכיר את הפסיכולוג ולראות הם הוא נכון עבורכם וזאת משום שיתכן שפסיכולוג אחד יהיה מתאים עבור מטופל מסוים אבל כלל לא עבור האחר ולפיכך יש לדרוש פגישת היכרות בלתי מחייבת שעל פיה תתקבל ההחלטה באם זהו הפסיכולוג שכדאי יהיה לקבל אצלו הטיפול הפסיכולוגי שיוציא אתכם מהבעיה אליה נקלעתם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI