דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי תרגום אתרי אינטרנט ומסמכים משפטיים
תרגום אתרי אינטרנט ומסמכים משפטיים
nati bentov 08/04/12 |  צפיות: 3693

האנגלית שלכם חלשה? מזל שקיימים מתרגמים בעלי ניסיון!

מדי פעם לאורך חיינו אנחנו צריכים ספרים או מאמרים מתורגמים; הם יכולים להיות בגלל הלימודים, טקסטים ספרותיים ואפילו הוראות שימוש למוצר חדש. בימינו התהליכים הם גלובאליים, ומרביתנו נעזרים ללא הרף בטקסטים מתורגמים. אם לא הייתה לנו היכולת לתרגם טקסטים אלה לשפה שלנו, היינו מוותרים על מידע אודות תרבויות אחרות.

מי יודע כיצד לתרגם משפה זרה? מה לומדים בשביל להיות מתרגמים? בעמוד הזה באפשרותכם לקרוא יותר על חברות תרגום.

לקרוא ולכתוב בשתי שפות זה חלק מהעניין, אך על מנת לתרגם טקסט צריך גם מספר כישורים אחרים:

לימודי בלשנות השפה - לכל שפה מאפיינים אחרים, לכן בין שפות ישנם הבדלים בעיקר בתחומים של אוצר מילים ודקדוק. רק מתרגם מיומן יודע איך לתרגם שפה מבלי לחבל במשמעות של הטקסט המקורי.

ידע מקצועי - איך אפשר בכלל לנסות לתרגם תעודה משפטית בלי להבין את הטקסט? רוב הטקסטים המקצועיים עושים שימוש בעגה מקצועית עם מספר ביטויים ייחודיים שרק אנשים הבקיאים בתחום מסוגלים להבין. כל מתרגם חייב להיות בעל ניסיון בתחום המקצועי שבו עוסק הטקסט. למשל, אדם שעיסוקו הוא תרגום טקסט משפטי, מוכרח להיות בעל רקע בעריכת דין.

שליטה בשפה כשפת אם - כדי להצליח לעשות תרגום מדויק, חשוב מאוד שהאדם שמתרגם עבורכם ישלוט היטב בשפה ויכיר אותה על בוריה. למה הכוונה? אין זה מספיק להכיר את השפה מהבית, חובה גם לדבר בשפה תדיר. המתרגמים שלא מרעננים את השפת אימם, לא מבינים את הביטויים האחרונים ובגלל זה הם יכולים להתבטא באופן ארכאי.

מעוניינים לקרוא עוד על תרגום אתרי אינטרנט? מתחילים כאן.

אין ספק שעולם התרגום הוא מעניין, וכדאי לכם להבין את השוני של שפות. לעוד מידע בנושא תרגומים ובלשנות שפות, ניתן להיעזר בבלוג הזה .קריאה נעימה!

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 nati bentov


 


מאמרים נוספים מאת nati bentov
 
,בר משקאות לאירועים וחתונות
באילו דרכים יוצרים רושם חיובי בחתונה או בבת מצווה? ללא כל ספק זו אחת ההתלבטויות החשובות שכל מארגן ארוע מחפש מידע לגביה בזמן ארגון המסיבה שלו. לקושיה זו אין מענה אחד, אבל בשנים האחרונות לא חסרות דרכים יצירתיות שבאמצעותן ניתן למתג את הערב ולעשות אותו לאגדי וליותר מרק אירוע שיגרתי.

חברת אריזה למעבר לבית חדש
06/06/12 | מעבר דירה
בשביל רובנו המעבר זה שלב משמח. זהו שלב טוב מאוד לבצע סדר בדברים, לעבור על הקיים, לסדר את הקיים ולאפשר מקום לחדש. למרות זאת, כאשר עוברים לבית חדש חשוב להקפיד ולבחור חברה אמינה שתעביר בשבילנו את החפצים והזכרונות , שבזכותה יהיה לנו מעבר קל ונוח ככל הניתן.

מגנטים לאירועים במרכז - עבור יום הולדת
כיצד יוצרים אקסטזה בחתונה או בבר מצווה? זאת בהחלט אחת מהנקודות הרציניות שכל אחד ואחד תוהה לגביה לפני שמתחיל לתכנן את האירוע המשמעותי שלו. לנקודה זו אין פתרון אחד, אולם כעת לא חסרות דרכים יצירתיות שאפשר באמצעותן למתג את הערב המיוחד ולהפוך אותו לייחודי וליותר מסתם אירוע רגיל.

ריסוס אורגני למכרסמים
כל אחד מאיתנו שמע על החוויה המלחיצה הבאה, אתם נכנסים באישון ליל לדירה ורואים תיקנים עצבניים. הג'וקים הם מפגע רציני, ואף מעבר לאי נעימות, לעיתים הם עשויים לסכן את בריאותנו. אז איך לפעול במקרים בהם יש נחשים בביתנו?

קליפים לאירועים לימי הולדת
באירועים גדולים – אין ספק שזה השירות הכי נפוץ אשר מאפשר לנו לזכור את האירועים המשמעותיים ביותר בדיוק. התחתנתם? חוגגים ברית לבן? בעולם המודרני אנו לא יכולים להמנע מצוות צילום לשם תיעוד כל שנייה חשובה מהערב הגדול שלכם. בעתיד כשתרגישו נוסטלגיים תוכלו להכניס את הסרט ב-DVD וכך תוכלו לראות את הרגעים המרגשים.

הזמנת הובלת מקרר בשכיבה
06/06/12 | מעבר דירה
בשביל רובנו העברת העסק זה שלב מרגש. מדובר בשלב טוב לעשות סדר בדברים, לעבור על חפצים שאגרנו, לעשות סדר ולהכניס את החדש. עם זאת, כשעומדים לפני מעבר דירה מומלץ לבחור בקפידה חברה בעלת ניסיון שתעביר לנו את הרכוש שאספנו כל חיינו ושתאפשר לנו מעבר נעים וקל ככל האפשר.

אולם אירועים יפו מהמם
הפקה של ארועים היא לא עבודה קלה. כל ארוע משפחתי כולל חלקים קטנים, כאשר כל אחד מחייב חשיבות אינדיבידואלית. בסוף המסלול אתם קוצרים את הפירות, בגלל שאתם ארגנתם ארוע אדיר!

קליפ יום הולדת וחתונה
צלמי אירועים – כולם נהנים מהשירות המקל עלינו להיזכר בימים הגדולים ביותר בחיינו בדיוק כפי שהיו. הייתה לכם חתונה יפהפיה? סבא חוגג תשעים? כיום אין אפילו אפשרות שלא לקחת צלם מקצועי שיוכל לצלם הכל של הערב. בהמשך תוכלו להכניס את הסרט בדיוידי ותוכלו לראות את האירוע מחדש.

הובלות מרכז עם מנוף
05/06/12 | מעבר דירה
עבור רובנו המעבר זה הליך כיפי ומרגש. מדובר על זמן מעולה לערוך סדר בחפצים, לעבור על הקיים, לעשות קצת סדר ולהתחדש. על אף הכל, כשעוברים לבית חדש חשוב לבחור בקפידה חברת הובלות שתארוז לנו את כל החפצים , שבזכותה יהיה לנו מעבר נעים וזריז ככל הניתן.

גני אירועים בפתח תקווה לימי הולדת
תכנון מסיבות הוא סוגייה לא קלה. כל ארוע חברתי מורכב מפרמטרים שונים, כשכל אחד מהם חייב חשיבות אישית. בערב הארוע כולם שמחים, אחרי שהרמתם את המסיבה המושלמת!
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI