דף הבית רפואה ובריאות בריאות הנפש ריפוי בעיסוק – איך עושים את זה?
ריפוי בעיסוק – איך עושים את זה?
אקסטרה - קידום אתרים בגוגל 08/04/12 |  צפיות: 2267

ריפוי בעיסוק הינו מקצוע המכיל בתוכו כלים שיכולים לעזור למטופל בתחומים של טיפול שיקום וכן גם בחינוך. פסיכולוג ויתרה מכך פסיכולוגים רבים בעזרת מחקרים שבצעו הראו שחלק מהאנשים זקוקים לכלים אשר יעזרו להם להתמודד עם דרישות החיים. ריפוי בעיסוק מקנה כלים כאלה. ריפוי בעיסוק מתאים לכל הגילים ועוזר להם להתמודד עם תחושת השייכות וכן עוזר לשפר את רווחתו של המטופל על ידי ריפוי בעיסוק.

הדרישות של מרפא בעזרת ריפוי בעיסוק

חלק מהדרישות של מרפא בעזרת ריפוי בעיסוק הינם להשתמש בידע שרכשו לצורך מתן כלים אשר יטיבו עם המטופל מבחינה בריאותית וכן גם יעשירו את רווחתו. המשכיות מחקר של התחום וחשוב מכל היכולת של המטפלים בעזרת ריפוי בעיסוק לשמור על איזון והפרדה בין המקצוע לבין החיים הפרטיים שלהם. ביצוע הערכה תפקודית פיזית ורגשית של המטופל ומתן עזרה לשילובו בצורה הטובה ביותר בחברה. לכל מטופל יש צרכים שונים ועל המטפל בשיטת ריפוי ועיסוק להתאים את צורה ודרך הטיפול הטובה ביותר לכל מטופל. כל הכישורים הללו מאפשרים עבור מטפל בשיטת ריפוי ועיסוק להעניק למטופלים כלי התמודדות בשגרת חיי היום יום תוך שמירה על הקוד האתי.

הדרישות לצורך הפיכת מרפא בעזרת ריפוי בעיסוק

חלק מהפסיכולוגים ממליצים על ריפוי בעיסוק כחלק של טיפול פסיכולוגי. לצורך קבלת התר עיסוק במקצוע ריפוי בעיסוק יש צורך בקבלת דיפלומה אקדמאית. ישנם מספר מוסדות אקדמאים בהם ניתן לקבל תואר אקדמאי במקצוע ריפוי בעיסוק. המוסדות האקדמאים הללו נכון להיום הינם אוניברסיטת ירושלים, אוניברסיטת תל אביב וכן גם אוניברסיטת חיפה. תקופת הלימודים כוללת תקופה של לימודים עיוניים וכן תקופה של לימודים מעשיים.  הוצאת תואר ראשון במקצוע ריפוי בעיסוק מקנה תעודה של משרד הבריאות במאשרת את הבוגר כאיש שרותי הרפואה. הוצאת תואר שני וכן דוקטורט יאפשרו להעמיק הן את הידע המקצועי וכן יאפשרו ביצוע מחקר הקשורים במקצוע ריפוי בעיסוק. בכל שלבי העבודה מרפאים של ריפוי בעיסוק מודרכים ומשתתפים על עת בקבוצות והרצאות בנושא אשר יאפשרו להם התמקצעות בנושא וכן ישאירו אותם כל הזמן ערים לשינויים החלים במקצוע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אקסטרה - קידום אתרים בגוגל


 


מאמרים נוספים מאת אקסטרה - קידום אתרים בגוגל
 
מנעולן בחולון – לקבל את כל השירותים במהירות
מנעולן בחולון אשר סיים לימודי מנעולנות, עבר הסמכות, קיבל את כל האישורים הדרושים (כך שהוכח כי אין לו עבר פלילי) וצבר ניסיון וותק אשר מאפשר לו לפרוץ את כל סוגי המנעולים, לזהות כל בעיה ולפתור אותה, יהיה מנעולן איכותי. כמו כן, חייב המנעולן להיות אדם אדיב, שירותי, ישר ולגבות מחירים הוגנים.

מה בדיקת סיגמואידוסקופיה?
20/05/13 | רפואה
לפי נתונים של האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה מתגלים בישראל חולים נוספים במחלת המעי הגס. רבים מהחולים מתים מהמחלה מדי שנה. לפיכך, חולים רבים יכולים לקבל טיפול אצל גסטרואנטרולוג מומחה בתחום שיבצע בדיקה כוללת במסגרתה הוא יוכל לראות האם קיימים גידולים, פוליפים במעי הגס.

כיצד תשמרו על המצלמה שלכם מתחת למים?
24/04/13 | צילום
המהפכה הדיגיטלית לא רק תרמה לאנשים ביבשה, אלא גם לאנשים שמצלמים מתחת למים. כיום ניתן לראות מצלמות איכותיות אשר דחקו את מצלמות הפילם המסורתיות ושינו את פני הצילום מתחת למים. בעת הצילום מתחת למים חשוב מאד להגן על המצלמה, ולכן כדאי לרכוש כיסוי מגן שיאפשר לצלם מבלי לפגוע במצלמה.

מתגוררים באזור המרכז? היכן למצוא חברת התקנת פרקטים במרכז
16/01/13 | ריהוט
בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר אנשים מבינים כי התקנת פרקטים משתלמת להם ומשקיעים בהתקנת פרקטים. באזור המרכז ניתן לראות חברות רבות המבצעות עבודות התקנת פרקטים ומאפשרים לאנשים ליהנות מתחושה נעימה ונינוחה בבית. מתגוררים באזור המרכז?מה היתרונות של חברת התקנת פרקטים- במאמר שלפניכם.

קורות חיים 2.0 - קורת חיים בוידאו
מחפשים עבודה? שולחים קורות חיים אבל לא מוזמנים למשרות שאתם רוצים? לא מוזמנים לראיונות עבודה בכלל? מה דעתכם לנסות גישה אחרת? קורות חיים בוידאו הם בהחלט השלב הבא בעולם חיפוש העבודה.

מהם היתרונות של דק סינטטי?
15/01/13 | ריהוט
בחירת דקים מחומרים לא איכותיים יכולים לגרום לכאבי אש רבים. לפני שאתם מתחילים לבחור דקים, כדאי לכם לראות סוג נוסף של דקים- דקים סינטטיים. דקים סינטטיים מתאימים למזג האוויר הישראלי ומהווים אלמנט יפה לגינה.

מה היתרונות של וילונות ונציאניים?
לא רק בתים מאובזרים וילונות אלא גם משרדים, בתי קפה ובתי עסק שונים-כולם זקוקים לוילונות. וילונות מגנים מפני השמש, וכך הם מווסתים את כמות האור וגם מגנים מפני האור החודר לחדרים. וילונות ונציאנים נחשבים הפופולרים במיוחד.

היכן ניתן למצוא ריהוט גן במבצע?
30/12/12 | ריהוט
ריהוט גן בבית מאפשר לנו ליהנות מהגינה, הן למטרת אירוח והן למטרת בילוי בחיק המשפחה. בעבר ריהוט גינה היה עשוי מפלסטיק ולא יוחס לו כל חשיבות ואילו כיום בעקבות השינוי בבית, רבים מבינים כי הגינה הפכה לחלק משמעותי.

כיצד תלחמו בזיהומים?
כיום ניתן לראות עלייה בשיעור החיידקים העמידים בפני תרופות אנטיביוטיות במקומות שונים בעולם,לרבות בישראל. חיידקים הם הגורמים להתפרצות זיהומים בגוף האדם. אם נדבקתם באחת מהמחלות הזיהומיות ואתם מחפשים טיפול, המאמר הבא נועד עבורכם.

החשיבות של ביטוח הובלות דירה
27/12/12 | מעבר דירה
בשעה טובה ומוצלחת קניתם דירה ואתם מעוניינים להיכנס אליה. כיום ישנן חברות הובלות שונות המציעות שירותי הובלה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI