דף הבית פיננסים וכספים השקעות אופציה דיגיטלית
אופציה דיגיטלית
דנקו 16/04/12 |  צפיות: 2666

אופציה דיגיטלית

אם בעבר הרצון לסחור בבורסה ולהרוויח כסף רב היה שייך לברוקרים מקצועיים בלבד, המבינים בתחום ואף למדו אותו לעומק, מעניין לראות כי כיום המסחר בבורסה התפתח והתרחב לכלל האוכלוסייה. כיום, כל אדם יכול לסחור בבורסה בסכומים שונים כשכמובן יש חשיבות לעשות זאת בשיקול דעת ובתשומת לב.

קורסים שונים הקיימים ברחבי הארץ מלמדים מונחים בסיסיים הקשורים לעולם המסחר ומבהירים מונחים כמו "מניה" "אופציה דיגיטלית" "מדד מעו"ף" ועוד. עם השתכללות האינטרנט אף הבורסה נפתחה למסחר און ליין מה שמאפשר לסחור בקלות מכל מקום בארץ ובעולם. אין ספק שהגלובליזציה שינתה והרחיבה גם את תחום המסחר בבורסה. לאלו המעוניינים להבין ולסחור בבורסה קיימים כמה מושגים בסיסיים שיש להבין בהם לפני שמתחילים במסחר, אחד המושגים הללו הינו "אופציה דיגיטלית". אמצעי יחסית בסיסי וקל המאפשר מסחר בבורסה גם לאנשים שלא למדו את מקצוע הכלכלה לעומק.

מה חשוב לדעת לגבי אופציה דיגיטלית?

למרות שאכן מדובר בכלי פיננסי שהוא פשוט יותר להבנה ולמסחר מאשר אפשרויות אחרות שקיימות, גם למניית אופציה דיגיטלית יש חוקים. למרות שלא מדובר בלימודים ארוכים ומורכבים כמו אלו הנדרשים לצרכים אחרים של שוק ההון, יש לדעת ולהבין לפחות את המונחים הבסיסיים הקשורים למניית אופציה דיגיטלית כגון: נכס בסיס, תשואה, פרמיה וזמן פקיעה (כדאי גם להכיר  מונחים כמו "פקיעה בתוך הכסף" או "פקיעה מחוץ לכסף").

באופן כולל, ניתן להגיד כי אופציה דיגיטלית והמסחר בה מאפשרים להגדיר חוזה בין מי שמוכר את הזכויות על האופציה (שנקרא גם כותב האופציה) לבין רוכש הזכויות על האופציה, תחת התנאים אותם הם מסכמים ביניהם. בתנאים אלו צריכים להיכלל המונחים הבאים: תיאור הסחורה הנכללת בחוזה, תאריך היעד של החוזה (כלומר עד איזה תאריך הוא תקף ובאיזה תאריך הוא פוקע ואיתו הזכויות על האופציה) ומה הצפי לגבי הסחורה אותה מתאר החוזה כלומר האם ערכה יעלה, ירד, או ישתנה בין גבולות מסוימים?

טיפים לגבי אופציה דיגיטלית

ישנן אוכלוסיות מסוימות וקבוצות בשוק ההון הנוגעות למסחר במניית אופציה דיגיטלית כדרך קבע וכתוספת למסחר הקבוע שלהם באפיקים אחרים. הדבר נעשה כחלק מאסטרטגיה של הגנה על ערכי השקעות אחרות שלהם, או כדרך להפוך לרווח את הידע הכולל שלהם לגבי שוק ההון והתמורות שעתידיות להתחולל בו בתקופה מסויימת.

עבור אחרים, המתמקדים במסחר באופציות בלבד, כדאי לקחת בחשבון כי קיימת גם אפשרות להפסד ההשקעה (למרות שבכל הנוגע למסחר בתחום אופציה דיגיטלית היא מוגבלת יותר מאשר באפיקים אחרים). מעבר לכך, כדאי להשקיע באופציות של סחורות לגביהם יש הבנה מסויימת לפחות (כמו למשל מט"ח, או ת"א 25, לעומת מדדים בארצות שונות כגון הודו, לגביהם אצל רוב האוכלוסיה ההבנה היא מעטה מאוד). בנוסף, לא לתכנן אסטרטגיית השקעה שמטרתה היא "גריפת כל הקופה בתקופה כמה שיותר קצרה". אסטרטגיה כזו עלולה להביא את הסוחר לצורת מסחר המערבת ספקולציה והימורים רבים יותר ממה שכדאי לו לקחת על מנת להישאר על קרקע בטוחה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דנקו


 


מאמרים נוספים מאת דנקו
 
יבוא אישי של רכבים אירופאים בתקינה אמריקאית
23/06/12 | רכב
מאז פרסום מסקנות ועדת זליכה אשר דנה בפתיחת בשוק יבוא הרכב בכלל וביבוא הרכב האישי בפרט, החלו להישמע מושגים כגון תקינה אמריקאית, תקינה אירופאית ופנסים סימטריים ואסימטריים, כאשר את ההבדלים ביניהם רבים מאיתנו לא מבינים ואף לא מכירים. במאמר זה ננסה להסביר את המושגים ואף לעמוד על ההבדלים בין רכבים ביבוא אישי מתקינה אמריקאית לבין רכבים מיבוא אישי בתקינה אירופאית.

אופציה דיגיטלית
16/04/12 | השקעות
אם בעבר הרצון לסחור בבורסה ולהרוויח כסף רב היה שייך לברוקרים מקצועיים בלבד, המבינים בתחום ואף למדו אותו לעומק, מעניין לראות כי כיום המסחר בבורסה התפתח והתרחב לכלל האוכלוסייה. כיום, כל אדם יכול לסחור בבורסה בסכומים שונים כשכמובן יש חשיבות לעשות זאת בשיקול דעת ובתשומת לב.

אופציות מטח
11/03/12 | מט"ח
במרוצת השנים מאז התפתחותה של רשת האינטרנט, חל גידול עצום בכניסתם של יחידים להשקעה באופציות בכלל ובתחום אופציות מטח בפרט. אופציות מטח מהוות כיום אחוז מסחר נכבד מהמסחר שחל מידי יום במט"ח ברחבי העולם הגדול. כיום באמצעות רשת האינטרנט המפותחת ניתן לסחור בתחום אופציות מטח בקלות בפשטות ומכל מקום בעולם.

מסחר באופציות דרך האינטרנט - חסרונות ויתרונות:
19/02/12 | מעו"ף
בעידן המודרני קל יותר, נגיש יותר ופשוט יותר לסחור בניירות ערך בכלל ובאופציות בפרט. בלעדיי הרשת הגדולה בעולם, לא היינו יכולים לקבל אפשרות נוחה זו ובעקבות כך היא הייתה נחסמת בפני סוחרים רבים. אין ספק כי האפשרות להשתמש במכשיר כה מתקדם וחשוב, שלעיתים קרובות עוזר לרבים לגדר את השקעותינו ולהרכיב את תיק ההשקעות האישי בצורה הטובה ביותר וכן גם לשמור על רמת סיכון רצויה וקבועה מסייע לשמור על מסחר גלובלי תקין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI