דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר תהליך פתיחת תיק בהוצאה לפועל
תהליך פתיחת תיק בהוצאה לפועל
יוסי בוזגלו 17/06/12 |  צפיות: 1493

הוצאה לפועל הינה הגוף המבצע לגביית חובות לגיטימי בישראל. באמצעות פתיחת תיק במשרדי הוצאה לפועל מועברת בקשת חוב לחייב הכוללת את תנאי התשלום ומועד התשלום המבוקש. במידה ולא משולם החוב על ידי החייב, רשאי משרד הוצאה לפועל לנקוט בהליכים שונים על מנת לגבות את החוב בכל זאת. מהו ההליך המקובל של פתיחת תיק בהוצאה לפועל? להלן התשובה.

שלב ראשון – פתיחת תיק והודעת אזהרה

בשלב הראשון של תהליך הגשת בקשה לגביית חובות באמצעות הוצאה לפועל, מבקש הגורם התובע לפתוח תיק כנגד החייב לו כספים. חשו בלוודא שלפני פתיחת התיק יודע התובע מה הסיכויים לגביית החובות מהחייב. פתיחת התיק מבוצעת על ידי מילוי טפסים מתאימים ובקשה בכתב בו מבקש הלקוח התובע לחייב את הנתבע להחזר החובות שהוא חייב. לאחר מילוי הטפסים ובדיקתם, נשלחת הודעת אזהרה לחייב בה מוצגים החובות והתנאים לתשלום.

המטרה העיקרית של הודעת האזהרה הנשלחת על ידי הוצאה לפועל היא ליידע את החייב שנפתח כנגדו תיק במשרדי הוצאה לפועל ולאפשר לו להגיב להודעה. החייב מצדו, יכול להגיב בהתנגדות בה הוא מכחיש את החוב או בסירוב לשלם. על מנת למנוע התחמקות מתגובה להודעה, ניתן למסור את ההודעה ולוודא את המסירה שלה באמצעות עורך דין המתמחה בחוקי הוצאה לפועל.

שלב שני – גביית החובות

לאחר פתיחת התיק ומסירת ההודעה מגיע שלב גביית החובות מהחייב. שלב זה הוא שלב מסובך יחסית כולל גורמים רבים המעורבים בתהליך גביית החובות. במידה והחייב אינו מסוגל לשלם את חובותיו ננקטות פעולות לסיוע ולהקלה על ביצוע התשלומים כמו איחוד תיקים ובמידה והחייב מסרב לשלם את חובותיו רשאי משרד הוצאה לפועל לנקוט בהליכי עיקול רכוש וחפצים של החייב על מנת להבטיח את ביצוע תשלום החובות.

לסיכום, תהליך הגשת בקשה במסגרת הוצאה לפועל הינו תהליך גביית חובות לגיטימי אשר כולל מספר שלבים על לביצוע בפועל של גביית החובות שיכול להתבצע בצורות שונות. באמצעות גורמים משפטיים וגורמים מבצעים של משרד הוצאה לפועל יכול הגורם המבקש את החוב או הנושה לאלץ את החייב להחזיר את חובותיו ולשלם אותם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI