דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר תזונה נכונה – מפתח לחיים איכותים
תזונה נכונה – מפתח לחיים איכותים
יוסי בוזגלו 06/08/12 |  צפיות: 1942

הרגלי תזונה נכונה הם אחד מהכישורים ההכרחים לחים בריאים, זהו אינו כישור מובן מאליו, בחברה של רהב צרכני הרבה פעמים העודף משפיע גם על הרגלי האכילה שלנו אם על ידי עודף אכילה ואם על ידי דימוי גוף גרוע שמייצר משטר של אי אכילה, הרגלי תזונה נכונה אם כך אינם מסתכמים רק במה נאכל אלא גם באיך, מתי ולמה, כשם שלא נגדל ילד שחסר את כישורי ההצלחה בביצוע משימות באופן עצמאי כך לא כדאי שנרגיל את גופנו בנחמות מהירות של אוכל לא איכותי רבוי שומנים, מלחים וסוכרים, התזונה שלנו צריכה להיות קבועה, מזינה וקשורה הדוגות בתפריט לאופן שבו אנו מוציאים אנרגיה ומבלים את יומנו, תזונה נכונה תשפיע על החשיבה שלנו, על יכולת קבלת ההחלטות שלנו, על הדימוי העצמי שלנו ובעצם אין מישור אחד חף בחינו מהשפעה ישירה של תזונתנו.

מציאת התפריט שמתאים לנו

תזונה בריאה לנו היא תזונה שנשענת על מרכיבים איכותים במינון שמאוזן עם הוצאת האנרגיה שלנו, כדי להחשב מוזן תזונה בריאה יש להיות מוזנים בכול אבות המזון, בוויטמינים, בשומנים בלתי רווים, חלבונים, סיבים והרבה נוזלים הרבה נוזלים, יש להעדיף אוכל טבעי על פני אוכל תעשיתי, מהיר, משומר, מהונדס רבוי נתרן וסוכרים ומופק בכול מיני תהלכים מורכבים של הפקתו. כדאי להשען על תפריט מאוזן של צריכת גריענים, פירות וירקות ממקורות שונים ומגוונים, לגבש הרגלי תזונה נכונים זאת אומרת לפנות לדיאטנית, פורום תזונה נכונה שיש באתרי קופות החולים, אתרים פרטים ובעיתונים יכול לספק מידע רב וחשוב על הדרוש, יש להיות מוזן ככול האפשר בשעות קבועות ובאופן סדיר, בכמות מספקת אך ללא הפרזה, באופן איטי ושליו ללא הלחץ והחיפזון שמאפיין ארוחות מהירות.

יש שאלות- יש תשובות

כדאי לבקש בדיקת יעוץ פרטנית עם תזונאית ולהוועץ איתה, לעשות בדיקת דם ולהתרשם ממצב הוויטמינים הצבורים בגוף והבריאות הכללית. פורום תזונה נכונה הוא מקום אידיאלי להצגת שאלות, תהיות, ספקות, בפורום תקבלו מידע על צורות אכילה מיטביות לסוגי מזונות ותחושה קהילתית חברית תסייע לכם במעבר לאורח חיים בריא יותר. פורום תזונה נכונה מפוקח על ידי תזונאים ותזונאיות מומחים ויש תמיד לעצתם ככקובעת אחרונה.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI