דף הבית תיירות ונופש טיולים בארץ מתחם התחנה מפגש יחודי של עבר והווה
מתחם התחנה מפגש יחודי של עבר והווה
יוסי בוזגלו 08/01/13 |  צפיות: 1574

מתחם התחנה  הינו סוג חדש של מרכז צרכנות, מסחר ובילוי, הוא עומד כאלטרנטיבה רעננה לקניוני הקופסא הענקים שאנו מכירים בכול עיר ועיר בישראל, מתחם התחנה נותן לעיר אפשרויות חדשות של מסחר מובדל ויחודי בניצול נבון ואסתטי של מרכזים חשובים בעיר שעמדו נטושים ובלתי מנוצלים, לתושבים ולמבקרים מוצעת חוויה של בילוי במרחב אדריכלי מחודש שמעניק חוויה אסתטית לא רגילה, במסעדות, אירועי תרבות וחנויות מתמחות.

בארץ ישנם מספר מועט יחסית של קנייונים פתוחים ושווקים פתוחים, אך מגמה זו צפויה לגדול בשנים הקרובות, מתחמי התחנה הינם סנונית ראשונה המבשרת התבססותה של המגמה, מתחם התחנה נקרא כך משום תחנת הרכבת שלשמה נבנו האתרים במקום, אם זו התחנה של מנשיה בתל אביב או התחנה העותמנית בירושלים, מבנים אלו שנבנו כמרכזים ונקודות של תיחזוק קו רכבות הקיטור ונמלי הכניסה והיציאה מהערים, מוקמו במרכזי הערים הללו, ולאחר שפסק השימוש ברכבת במיקומים הללו ננטשו ונדמה שנשכחו.

רנסנס מתחם התחנה

בשנות האלפיים הוצעה תוכנית לבניית פונקציות דיור במקומו של מתחם התחנה בירושלים, ולמעשה למחוקו כמתחם ציבורי, הצעה זו לא התקבלה, ובמקומה מיושמת בימים אלו ההצעה להחזיר הוד המקום ולהסבו למתחם בילוי פתוח בשבת, כך זוכה ירושלים אשר חסרה פונקציות עירוניות של בילוי, ובוודאי בשבת, במרכז המחייה את הפעילות העירונית בה. מתחם התחנה בקונספציה שלו עושה שימוש נבון בשרידי מאפייני הבנייה של העבר מבלי למחותם, ובהסבתם לאכלוס פונקציות של בילוי וצרכנות בתמהיל מאוזן, יתרונו של המתחם הוא שהוא לא עוד שדרת חנויות טיפוסית והטרוגנית אלא מאפשר מיקום עסקים בעלי ערך מוסף, יחודיים ומובילים, לצד שטח גדול המאפשר יזום אירועי תרבות.

מתחם התחנה בתל אביב היה הראשון מבין מתחמים אלו, הוא משלב בתוכו בחוכמה חנויות יחודיות, מסעדות משובחות, במרחב בו נערכים אירועי תרבות לקהל הרחב, המתחם מקביל לים ונהנה ממראה מרענן ובריזה משיבת נפש, מתחם התחנה בתל אביב כבר מוכיח עצמו כהשקעה נכונה של יזמים ומינהלת עיר ומשלב בין החדש לישן בצורה חוויתית המתעלה מעל כול קניון סגור ובעל ערך מוסף מאיזור מסחר רגיל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI