דף הבית חוק ומשפט חוק ומנהל מקצוע המשפטים מוביל בתחומו
מקצוע המשפטים מוביל בתחומו
יוסי בוזגלו 30/01/13 |  צפיות: 11534

מקצוע המשפטים הוא אחד המקצועות המובילים בעולם האקדמיה הישראלי. צעירים רבים בוחרים ללמוד לימודי משפטים  על מנת לקבל תעודת מקצוע והכשרה לעסוק בעריכת דין ולכן מכללות ואוניברסיטאות רבות בישראל מקיימות לימודי משפטים. בוגרי לימודי משפטים יכולים להשתלב בחברות השונות המעניקות שירותי עריכת דין או להיות עורכי דין עצמאים ולתת שירותי הגנה משפטית או ייצוג בבית המשפט בתחומי התמחות שונים.

 

תחומי התמחות

כל בוגר של לימודי משפטים בוחר תחום התמחות בו הוא מעוניין להתמחות ולפיו הוא מבצע את העבודה המעשית שלו. בחירת התמחות תלויה במידה רבה בתחומי העניין של בוגר הלימודים ובדרך בה הוא לרואה את הקריירה שלו בעתיד. בין התחומים בהם יכולים בוגרי משפטים להתמחות ניתן למצוא התמחות במיסוי, התמחות במקרקעין, התמחות בפליליים, התמחות בתעבורה, התמחות ברפואה, התמחות בדיני משפחה ועוד.

 

התמחות ברפואה

אחד מתחומי ההתמחות המורכבים ביותר העומדים לבחירתם של בוגרי לימודי משפטים הוא תחום הרפואה. בוגרי הלימודים המתמחים ברפואה עוסקים בתיקי רשלנות רפואית לרוב ויכולים לתת סיוע משפטי למי שמעוניין לתבוע מוסד רפואי על טיפול לקוי או אי טיפול מספק. מהצד השני, עורכי דין המתמחים בתחום הרפואה יכולים לשמש כחלק מצוות המחלקה המשפטית של מוסדות רפואיים וציבוריים כמו בתי חולים או קופות חולים.

 

התמחות במשפחה

תחום התמחות נוסף אשר נחשב לנפוץ מאוד בקרב בוגרי לימודי משפטים הוא תחום המשפחה. תחום התמחות זה מכשיר את הבוגרים לעסוק בדיני משפחה שמשמעותם ייצוג הצדדים בהליך גירושים, ליווי הליכי גירושים או שלום בית, עריכת הסכמי ממון טרם הנישואין, חלוקת רכוש במקרה של פרידה, עריכת חוזים טרום נישואין ועוד.

 

התמחות התעבורה

תחום התמחות נוסף הנחשב לנפוץ מאוד בעיקר בשל היותו מבוקש מאוד על ידי הציבור הרחב הוא תחום התעבורה. הביקוש עבור עורכי דין המתמחים בתעבורה הוא גדול מאוד ועורכי הדין  מייצגים נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים, מהווים עורכי דין לייצוג משפטי במקרה של דוחות או קנסות וערעורים על עונשים מתחום התעבורה וכן משמשים כחלק מצוות המחלקה המשפטית של חברות ביטוח העוסקות בתעבורה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI