דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות בית כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
סנונית שירותי תוכן 19/03/13 |  צפיות: 8116

כלב חדש שמגיע הביתה הוא כמו ילד קטן שמצטרף לחיק המשפחה. וכמו עם תינוק חדש, גם כאן ישנם תמיד חבלי לידה שצריך לעבור על מנת שתוכלו להתרגל אחד לשני. כלב חדש, כמו ילדים קטנים, נוטה תמיד לבחון את גבולות המותר והאסור בבית. לכן, איך שתנהגו עם כלבכם בשבועות הראשונים, יכול להשפיע על התנהגותו בהמשך. זוהי הסיבה שמומלץ תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים את הנושא כאשר אתם חושבים לאמץ כלב.

אחד הדברים שהכי חשוב להבין, הוא כי הכלב, חכם ככל יהיה, מבין אך ורק את הניואנסים הדקים המשתמעים מטון הדיבור של בעליו. על מנת לחנך את כלבכם, עליכם להשתמש במערכת של תגמולים על התנהגויות חיוביות ורצויות, לצד עונשים קלים על ההתנהגויות שליליות. הרעיון שעומד בבסיסה של שיטת התגמולים, הוא כי על התגמול להיות סמוך בזמנים להתנהגות המתוגמלת. הכלב לא יבין שהוא נענש כי קרע את הריפוד של הספה אם יקבל את העונש כמה שעות לאחר ביצוע המעשה. העונש חייב להיות מידי.

כך גם כאשר מתגמלים את הכלב על התנהגות חיובית. גם אם הכלב שלכם חכם במיוחד, אין שום סיכוי שהוא יבין כי הוא מתוגמל על כך שנתן יד, או התגלגל על הגב, או עזר לזקנה לחצות את הכביש, אם לא יקבל את התגמול מיד עם ביצוע הפעולה החיובית. עם הזמן, ילמד הכלב לקשר בין התגמול החיובי ובין ההתנהגות שתגמלה אותו, וזו תהפוך להתנהגות אוטומטית, גם כאשר התגמול איננו בנמצא.

אם אינכם מצליחים לחנך את כלבכם וזקוקים לעזרה, כלביית שילובים יכולה לעזור לכם לא מעט בטיפול בבן המשפחה החדש שהגיע אליכם הביתה. אנשי המכללה, אשר מעבירה בין היתר קורסים באילוף כלבים, יוכלו לתת בידיכם דגשים חשובים בחינוכו של כלבכם, על מנת שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי אתם הולכים בדרך הנכונה.

לסיכום, כלב חדש יכול להכניס חיים חדשים, אהבה גדולה, וכיף ענק לבית שלכם, אבל כל זאת בתנאי שאתם מחנכים אותו כראוי, כי בסופו של דבר כלב פראי ולא מחונך זה לא משחק ילדים.

סנונית, שירותי כתיבה לאתרים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סנונית שירותי תוכן


 


מאמרים נוספים מאת סנונית שירותי תוכן
 
ניתוח החלפת מפרק ברך
אם אתם סובלים מכאבים ממושכים ועזים בברך ואם אתם בגיל חמישים ומעלה, יתכן ששווה לכם לשקול לבצע ניתוח לפתרון הבעיה.

סדנאות לחברות
חברות רבות מחפשות דרכים להעשיר את העובדים שלהן, לתרום להם ידע וכל זאת מבלי להעיק ותוך שימוש באירועים שמשאירים רושם חיובי וגורמים לעובדים גם הנאה.

אופציות השקעה
31/03/13 | בורסת ת"א
רוצים להשקיע בשוק ההון, אבל אין לכם כוח וזמן להעמיק בקריאה של דוחות ובמעקב אחר כל אתרי החדשות הכלכליים?

כאב בברך
25/03/13 | רפואה
אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר היא כאב בברך. על פי מספר מחקרים שנערכו בקרב אנשים מבוגרים בגילאי 60 ומעלה, כאבי ברכיים תוקפים יותר משישים אחוזים מהאוכלוסייה.

אופציות דיגיטליות - מה זה אומר
24/03/13 | בורסת ת"א
אם אתם מחפשים דרך קלה ופשוטה באופן יחסי להשקיע בשוק ההון ולהרוויח (או לפחות לנסות להרוויח) סכומי כסף גדולים, אתם יכולים לנסות ולעשות זאת באמצעות כלי השקעות שנקרא אופציות בינאריות או אופציות דיגיטליות.

כלב חדש בבית – טיפים לחינוך חבר המשפחה החדש
19/03/13 | חיות בית
כלב חדש שמגיע הביתה הוא כמו ילד קטן שמצטרף לחיק המשפחה. וכמו עם תינוק חדש, גם כאן ישנם תמיד חבלי לידה שצריך לעבור על מנת שתוכלו להתרגל אחד לשני.

איטריידר - שווה להכיר
10/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים כלי השקעה פשוט וקל להבנה שמתאים לכל אחד ויכול לאפשר למשקיעים לרשום רווחים גדולים תוך זמן קצר – שווה לכם להכיר את הכלי שנקרא השקעה באופציות בינאריות.

כאב גב - למה זה קורה?
אם אתם סובלים מבעיות של כאב גב - יתכן שהסיבה לכך נעוצה במקום שלא חשבתם עליו: שולחן העבודה שלכם.

חיזוק ברכיים
כאבי ברכיים הם מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. חלק מהאנשים סובלים מבעיות של כאבי ברכיים בשל פציעות או תאונות שהתרחשו בזמן של עיסוק ספורטיבי כזה או אחר, אחרים סובלים מפציעות שנגרמו בשל תאונות דרכים או נפילות

מידע על אופציות בינאריות
03/03/13 | השקעות
אם אתם מחפשים דרך לא מסובכת להשקיע בשוק ההון מהבית, שווה לכם להכיר את אחת משיטות ההשקעה הפופולריות ביותר בשנים האחרונות: השקעה באמצעות קנייה של אופציות בינאריות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI