דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר המוסד לבטיחות ולגיהות ישיק שני סרטוני הסברה והדרכה להעסקת עובדים עם מוגבלות
המוסד לבטיחות ולגיהות ישיק שני סרטוני הסברה והדרכה להעסקת עובדים עם מוגבלות
אסף מואב 30/04/13 |  צפיות: 963

אגף פרויקטים ופיתוח תשתיות במוסד לבטיחות ולגיהות הפיק שני סרטוני הסברה והדרכה מיוחדים העוסקים בקידום הבטיחות של עובדים עם מוגבלות.

הסרטונים יוצגו לראשונה בכנס הארצי ה-16 לבטיחות, אשר ייערך בגני התערוכה בתל אביב ביום ד', 1 למאי 2013 בשיתוף עם חברת ארטרא, במסגרת תערוכת SafeWork של קבוצת שטיר.

שני הסרטונים עוסקים בנושא שילוב עובדים בעלי מוגבלויות במקומות העבודה, והבטחת בטיחותם.

את הפקת הסרטונים מימנה "קרן מנוף", אשר במוסד לביטוח לאומי, במסגרת פרויקט קידום הבטיחות התעסוקתית בקרב אנשים עם מוגבלות.


הסרט הראשון הינו סרט הסברתי הפונה ישירות למעסיקים, ומבהיר כי שילוב עובדים בעלי מוגבלויות והתאמת עמדת העבודה עבורם אינו מסובך כפי שהוא נראה ומשתלם מאוד לארגון.

הסרט השני הינו סרט הדרכתי הממוען לממונים על הבטיחות במקומות העבודה השונים, ומדריך אותם מהם השלבים השונים אותם עליהם לבצע כאשר הם מעסיקים עובדים בעלי מוגבלות (זיהוי גורמי הסיכון לעובד, שיחה והתייעצות עם העובד, הערכה של הסיכונים ויישום הפתרונות על פי הסיכונים).

"מטרת הסרטונים הללו היא להדגיש לעוסקים במלאכה, כי העסקת עובדים עם מוגבלות, הנה תהליך פשוט, וזה עובד," אומר דניאל חדד, מנכ"ל המוסד לבטיחות ולגיהות. "יתרה מכך, אנחנו במוסד לבטיחות ולגיהות, יצרנו ימי כשירות מיוחדים בנושא לממונים על הבטיחות, פתחנו מדור מיוחד באתר האינטרנט שלנו המוקדש לבטיחות עבור עובדים עם מוגבלות, ואנו אף פועלים להוציא את הסרטונים בגרסאות באנגלית ובערבית. חשוב גם לציין כי משרד הכלכלה, נושא חלק מעלויות ההתאמות הנדרשות במקום העבודה כדי לשמור על בטיחות עובדים אלו".

כבר למעלה משנתיים שבמוסד לבטיחות ולגיהות פועלים לקידום בטיחות עבור עובדים עם מוגבלות במקומות העבודה, וזאת כתאגיד הציבורי המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, וזה המשמש כתובת מרכזית למידע, הדרכה וייעוץ בנושאים הקשורים לתחומים אלה.

להרשמה לכנס של המוסד לבטיחות ולגיהות, בו יערך טקס השקת הסרטים, ניתן להיכנס בקישור:

http://www.events.ortra.com/ocsafety/

המוסד לבטיחות ולגיהות הינו תאגיד ציבורי המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, ומשמש כתובת מרכזית למידע, הדרכה וייעוץ בנושאים הקשורים לתחומים אלה. תפקידיו של המוסד לבטיחות ולגהות הן לנהל פעולות הסברה והדרכה במקומות עבודה  באמצעות מחוזותיו הפרושים בכל רחבי  הארץ; לערוך ולפרסם מחקרים וסקרי סיכונים במקומות עבודה; לסייע לבחירת נאמני בטיחות ולהקמתן של ועדות בטיחות במקומות עבודה, להדריכם ולעודדם בפעולתם; לייעץ ולקדם פעולות לסילוק מפגעי בטיחות ומפגעים בריאותיים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף מואב


 


מאמרים נוספים מאת אסף מואב
 
גניבת מידע, סוסים טרויאנים וציטוטים מהתנ"ך: עולם הצללים של מלווי הכספים בדואר הזבל
למרות הפעולות האינטנסיביות נגד מפיצי דואר הזבל, החוקים שנחקקו נגדם והפילטרים שאמורים לצמצם את שכיחותם, עדיין מצליחים מדי פעם להגיע אל תיבות הדואר שלנו הצעות הלוואה שונות ומשונות שמאחוריהן עומדים עבריינים וארגוני פשע. איך מזהים דואר זבל כזה ואיך לא נכנסים לסטטיסטיקת הונאות האינטרנט. מומחי קספרסקי מסבירים

מעבדת קספרסקי מכריזה על הקמת מועצה מייעצת בינלאומית
מעבדת קספרסקי מייסדת מועצה מייעצת בינלאומית, שתאגד מומחי אבטחת סייבר מוכרים בעולם, ותספק לחברה ייעוץ אסטרטגי בתחום אבטחת המידע. במועצה המייעצת יהיו חברים שבעה מומחים מוכרים מתעשיית אבטחת המידע, מהמגזר הציבורי ומהאקדמיה, אשר יספקו קווים מנחים, תובנות ואישרור של

אמזון, BMC ומטריקס עורכות לראשונה אירוע משותף בישראל
בכירים מ- Amazon Web Services, ספקית גלובלית של פתרונות מחשוב הענן ו- BMC Software, המספקת פתרונות ניהול ושליטה בענן, מגיעים לישראל ויהיו אורחי הכבוד באירוע, שייערך במשותף עם CloudZone - יחידת שירותי הענן של מטריקס.

מידע פיננסי ממשיך להוות מטרה מרכזית של נוזקות דואר זבל זו שנה שלישית ברציפות
שיעור דואר הזבל ממשיך לצנוח – בשלוש השנים האחרונות אחוז ההודעות שאינן ממוענות ירד ב- 10.7 נקודות אחוז. נראה כי מפרסמים מעדיפים לפנות לסוגים שונים של אפיקים חוקיים של פרסום מקוון הזמינים כעת, ואשר מייצרים אחוזי תגובה גבוהים יותר בעלויות נמוכות מאשר הספאם.

ארתור שמונק מונה למנהל יחידת CloudZone המרכזת את פתרונות הענן במטריקס
ארתור שמונק, מונה למנהל יחידת CloudZone, יחידה ייעודית חדשה בחטיבת אינטגרציה ותשתיות המרכזת את פתרונות הענן במטריקס. היחידה מציעה לארגוני Enterprise, לארגוני SME ולסטרטאפים שירותי מחשוב ענן מנוהלים ע"י צוות מקצועי ומנוסה.

פאלו אלטו משיקה את הדור הבא של ה-Firewall: חזק, מהיר ועמיד יותר
Palo Alto Networks, מובילה עולמית באבטחת רשתות מידע והמיוצגת בישראל על ידי אינוקום מקבוצת אמן, השיקה בשבוע שעבר את ה-PA-7050, פיירוול מדור חדש, הנחשב לחזק ביותר בתעשייה. הפיירוול כולל יכולות IPS/AV/DLP/QoS/URL Filteringו-) Wildfireהגנה בפני התקפות

ווינד ריבר מצטרפת לקהילת ה- OpenStack ותקדם תשתיות ענן עבור ספקי התקשורת
ווינד ריבר, ספקית מובילה בעולם בפיתוח תוכנות למערכות משובצות מחשב ומערכות ניידות, הודיעה כי הצטרפה לקהילת ה- OpenStack ותיתן חסות לקרן לקידום ה- Open Stack. במסגרת ההצטרפות לקהילת ה- OpenStack, תסייע ווינד ריבר ליישם את תפיסת

יקיר אביסרור מונה לתפקיד מנהל סניף ירושלים של חברת הליסינג ליסקאר
יקיר אביסרור מונה לתפקיד מנהל סניף ירושלים של חברת הליסינג ליסקאר. סניף ליסקאר בירושלים כולל מתחם לשיווק עסקאות ליסינג לכלי-רכב, מתחם למכירת רכב יד שניה ושירותי טרייד אין. סניף ירושלים הוא אחד מבין 4 מתחמי ליסקאר, הפועלים גם בחיפה, פתח תקוה ובאר שבע.

דאסו סיסטמס פתחה את השנה בברצלונה
דאסו סיסטמס ישראל, הסניף המקומי של ענקית התוכנה הצרפתית Dassault Systèmes, פתח את השנה באירוע מיוחד שנערך בברצלונה. כ-1300 נציגים שהגיעו לאירוע מכל רחבי אירופה ראו את בכירי החברה, וביניהם ברנרד שארלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס, וכן

ליבי חונכת אתר אינטרנט חדש שמאפשר ללקוחות לעקוב אחרי קריאות שירות שלהם
ליבי טכנולוגיות תוכנה, המתמחה מזה כשני עשורים בתחום הבינה העסקית, העלתה לאוויר את אתר האינטרנט החדש שלה – www.libi.co.il.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI