דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר לימודי עברית לצו ראשון
לימודי עברית לצו ראשון
רוני ארז 03/07/13 |  צפיות: 1782

הצו הראשון כרוך בהתמודדות עם מבחנים ומבדקים מסוגים שונים, הכוללים בין היתר בדיקות גופניות, מבחני חשיבה צורנית ומילולית, והיכרות עם מגוון גדול של מילים לצו ראשון. החלק הקשור בחשיבה המילולית עוסק בשפה העברית והבנתה, בהפעלת יכולות חשיבה לוגיות באמצעותה, ובהכרת אוצר מילים נרחב. על מנת להצליח בחלק זה של היום מומלץ להכיר את תכני ואופי השאלות בפרקי הבחינות השונות.

מבחן מילים לצו ראשון

למעשה ישנם שני מבחני צו ראשון בעברית - מבחן חשיבה מילולית ממוחשב ומבחן סימון מילים, המכונה גם מבחן מילים לצו ראשון. מבחן סימון המילים הינו קצר מאוד ונערך בתחנת אימות נתונים, הקרויה התחנה הצהובה, אל מול בוחנת פסיכוטכנית. הנבחן נדרש לקרוא משפטים מבלבלים ולהסביר את משמעותם, וכן לכתוב משפטים המוכתבים עבורו. המשפטים מכילים מילים וביטויים שאינם שמישים ביותר בחיי היומיום, ולכן על מנת להצליח מומלץ ללמוד קשת רחבה של מילים וביטויים שאינם שגורים. כלומר, יש להכיר את פירושם, ולתרגל את זיהוי משמעות המילה בהתאם לשורש שלה, או לפי קישור אסוציאטיבי.

מבחן חשיבה מילולית

החלק השני של מבחני עברית בצו ראשון הינם פרקי חשיבה מילולית הכלולים במבחני פסיכוטכני ממוחשבים, אשר נערכים במתכונת של שאלות אמריקאיות רב בררתיות. מבחנים אלו מורכבים משאלות מילוליות בתחומים שונים כגון השלמת משפטים, אנלוגיות, הבנת הנקרא והבנת הוראות.

  • השלמת משפטים – אלו הן שאלות המורכבות ממשפטים ארוכים יחסית, בהם חסרות מילים שיש להשלים ממספר אפשרויות נתונות, תוך שמירה על משפט הגיוני ונכון מבחינה דקדוקית ותחבירית.
  • אנלוגיות - מציאת קשר בין צמדי מילים ובחירת צמד מילים היוצר את אותו הקשר במדויק.
  • הבנת הנקרא - מספר שאלות המתייחסות להבנת טקסט נתון.
  • הבנת הוראות- שאלות הכוללות הוראות מורכבות ולעיתים מבלבלות, כאשר יש לבחור בתשובה המספקת מענה מדויק.

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI