דף הבית פיננסים וכספים שוק ההון שאלות ותשובות בתחום של ניהול תיקי השקעות
שאלות ותשובות בתחום של ניהול תיקי השקעות
אבי 14/08/13 |  צפיות: 2156

למי מתאים ניהול תיק השקעות?

ניהול תיקי השקעות הוא נושא מורכב ומקצועי. חברת השקעות יודעת לנהל כספים של אנשים, ארגונים מוסדות ועוד גורמים שיש  להם כספים בחשבונות שונים. במרבית המקרים, לקוחות פרטיים אינם יודעים לנהל את כספם בצורה מבוקרת ומקצועית. אין להם את הכלים להתמודד עם שפע ההיצע שיש בשוק. אין להם את הזמן לכך. לכן הם צריכים את השירות של חברת ההשקעות. הם יכולים רק להרוויח מכך.

איך בוחרים חברת השקעות ?

צריך לבחור חברת השקעות על סמך המוניטין שיש לחברה. אפשר לבדוק ביצועים של חברה לאורך תקופות ארוכות של שנים. יש כל העת פרסומים על ביצועים של חברות השקעה. כאשר המדד העיקרי הוא אחוזי רווח שנתיים שהן יוצרות עבור המשקיעים שלהם. המלצות השקעה ניתנות במרבית המקרים על סמך חוות דעת של אנליסטים. הם שוקלים משתנים שונים. מצב החברות שמשקיעים בהם. ההיסטוריה שלהן והתכניות לעתיד, ועוד שיקולים מתחום המיקרו והמקרו של המצב הכלכלי בעולם.  כלכלה היא לא מדע מדויק, ותמיד יש נתונים שחסרים. יש אי ודאות ממה שיקרה בעתיד. מבחינת משברים פוליטיים, לדוגמא, ועוד. כך שתמיד יש איזושהי הסתייגות זהירה בהמלצות. למרות זאת, חברה שמצליחה באופן עקבי להשיג רווחים טובים למשקיעים וניצבת במקומות טובים בין כל חברות ההשקעות, היא חברה רצינית שאפשר לסמוך עליה.

איך מתנהלת העבודה מול החברה ?

צריך לחתום על הסכם שירות עם החברה. כל הפעילות של קניה ומכירה של ניירות ערך נעשית דרך חשבונות הבנק של הלקוח. צריך לבחור יועץ טוב שיש עימו כימיה מתאימה, ושיש אימון בו . צריך לחתום על ייפוי כוח על מנת שהיועץ יוכל לעשות פעולות בחשבון הבנק. צריך לקבוע תכנית השקעה כוללת. מעין מסגרת שבתוכה נקבעים איזה אפיקי השקעה צריך לעשות, ובאיזה אחוז. היועץ ממליץ על השקעה סולידית. כדי לפזר סיכונים ולהגדיל אפשרויות למקסם רווחים.צריך גם לקנות ניירות ערך של חברות מתחומי פעילות שונים. בדרך כלל מדובר בחברות ענק יציבות. אבל לא רק. הכול בהתאם להמלצות האנליסטים.

איך עובדת חברת ההשקעות ?

מנהלי החברה רוצים להצליח בהשקעות שהם עושים. הם משתמשים בכלים מודרניים שונים לצורך עבודתם. לחברה יש מחלקת מחקר טובה שמספקת חומר רלוונטי כל העת. יש דוחות של אנליסטים שמובאות לידיעת המנהלים. כל העת מחפשים מידע על החברות השונות. כל העת מחפשים אפיקי השקעה אטרקטיוויים שונים. הכול כדי לספק רווחים טובים למשקיעים. נערכות ישיבות בחברה על בסיס יומי, שבועי וחודשי. היועצים שעובדים מול הלקוח מחוברים לכל המידע הזה ומנצלים אותו לצורך החלטות על השקעות בתיק.

איך להשקיע ?

צריך להשקיע את הכספים בתבונה. ההמלצה היא להשקיע לטווח ארוך. רק על סמך השקעה לטווח ארוך אפשר למדוד את הצלחת התיק. בכלכלה יש עליות וירידות קבועות אבל השקעה במקומות הנכונים לא תושפע לטווח ארוך מירידות ועליות אלו. לחברת ההשקעות יש ידע וניסיון רב. היועצים יכולים לשנות כל העת את מרכיבי תיק ההשקעות. כך עובדת השיטה במשך שנים רבות. אין שום סיבה שהיא לא תמשיך לעבוד כך גם לאורך התקופה הבאה. מי שמרוויח מכך הם הלקוחות שמקבלים תשואה נאה על השקעתם. והרי זאת הייתה המטרה מלכתחילה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI