דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר מדוע חשוב להגיש הצהרת הון נכונה ובזמן
מדוע חשוב להגיש הצהרת הון נכונה ובזמן
מיכאל רומנסקי 16/03/14 |  צפיות: 1380

אזרחים רבים ובהם שכירים וגם עצמאיים נדרשים להמציא לרשויות המס נתונים שונים אודות משלוח היד שלהם, אודות הכנסותיהם והוצאותיהם ואודות רמת החיים שאותה הם מקיימים. אחד הכלים העיקריים שעומדים בפני רשות המסים היא לדרוש דוח מפורט הידוע בשם הצהרת הון. למרות הטרחה שכרוכה באיסוף כל הנתונים הנדרשים, חשוב מאוד להקפיד על הגשת ההצרה המלאה בזמן ולא פחות חשוב - בצורה נכונה, כנדרש.

מדוע מצהירים

כדי להבין מדוע חשוב כל כך להגיש את הצהרת ההון בצורה נכונה ובזמן, יש להבין מהי בעצם המשמעות שלה בעיני רשות המיסים. הצהרת הון הינה מסמך מפורט שכולל את כל הנכסים שצבר לעצמו אדם או זוג נשוי, נכון לנקודת הזמן של עריכת ההצהרה. הנכסים הללו, בניכוי כל ההתחייבויות (הלוואות משכנתא, למשל), מספקים תמונת מצב אודות רמת החיים האישית.

תמונת מצב פיננסית זו רצויה לרשויות המס כדי להעריך האם קיים סיכוי שמגיש הדוח ביצע עבירות על חוקי המס במדינת ישראל. הרכוש שצבר מגיש הדוח, רכוש כגון דירה, מניות, מפעלים, שטחי אדמה, ציוד ומיטלטלין, זכויות פנסיוניות וכן הלאה, צריך להיות תואם את משלוח היד ואת ההכנסות מעסק עליהן דווח בשנים שקדמו לדוח.

בזמן הנכון ובמקום הנכון

אחרי שראינו שהצהרת ההון מהווה למעשה סוג של ביקורת של רשויות המס, ניתן להגיע לנקודה של חשיבות העריכה הנכונה של התצהיר והגשתו בזמן.

לכאורה, רשויות המס צפויות לזמן לבירור פנים אל פנים רק אנשים שנראה בבירור שמנהלים רמת חיים גבוהה מדי או לחילופין - כאלה שהסתבכו בעבר, למשל עם הוצאה לפועל. למעשה, גם אנשים שאיחרו בהגשת הדוח או כאלה שביצעו טעויות או השמטות בפרטים הנדרשים עשויים בסבירות גבוהה להידרש להגיע למשרדי מס הכנסה לצורך תשאול. מלבד העובדה שמדובר על טרחה, מדובר גם על מעמד לא נעים, שבו רבים מרגישים עצמם כאילו הם עומדים למשפט. במקרים כאלה, עשויה הבדיקה להיות נרחבת והנבדקים עשויים להידרש לספק הסברים ברמת פירוט גבוהה מאוד.

לסיכום, כדי להימנע מאי נעימות וכדי להימנע מחקירות מיותרות במשרדי רשות המיסים, כדאי למלא את הצהרת ההון בצורה הנדרשת, בלוויית כל המסמכים הנדרשים וללא כל עיכובים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI