דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר מה תפקידו של נוטריון
מה תפקידו של נוטריון
הדס כהן 29/04/14 |  צפיות: 1701

 

נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר מקבל הסמכה של נוטריון אחרי שנים של עבודה בתחום עריכת הדין והוא עונה על הדרישות לצורך קבלת ההסמכה. עורך דין שעוסק כעורך דין נוטריון יכול לתת שירותי הענקת אישורים נוטריוניים. אישורים אלה חשובים מאד במקרי הצגת מסמכים שונים בבתי המשפט ברחבי הארץ ובעולם. תרגום של מסמכים משפטיים ועוד מגוון רחב של שירותים נוספים אשר משקפים אישורים נוטריוניים.

מה הם התנאים לקבלת הסמכה לנוטריון

על מנת להיות נוטריון על עורך הדין לעמוד בתנאים רבים מאוד. התנאים העיקריים אשר בהם הוא מוכרח לעמוד הם - עורך הדין חייב להיות אזרח ישראל, עורך הדין חייב להיות חבר בלשכת עורכי הדין, עורך הדין מוכרח להיות אחד שעסק בתחום כבר למעלה מ - 10 שנים, עורך הדין צריך להיות נקי מעבירות שיש עמן קלון או השעיה מלשכת עורכי הדין, עורך הדין נדרש לעבור השתלמות מיוחדת.

רק כאשר עורך דין אשר עומד בתנאים אלה יגיע אל הוועדה לצורך קבלת רשיון לשמש כנוטריון ותינתן לו האפשרות להעניק אישורים נוטריוניים. חשוב לדעת שהוועדה מתכנסת רק פעמיים בשנה. לכן הנוטריון צריך להגיע מוכן למועד זה שכן ההזדמנות הבאה תהיה הרבה יותר רחוקה.

כמובן, כל התנאים הללו מבטיחים כי האדם אשר יועמד בתור הנוטריון יעניק אך ורק אישורים אמתית ויהיה ניתן לסמוך על החתימה שלו כאמתית ונכונה לכל דבר ועניין ובכל בית משפט ברחבי הארץ.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI