דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי הקשיים של תרגום נוטריוני לאנגלית
הקשיים של תרגום נוטריוני לאנגלית
אלעד שניר 30/04/14 |  צפיות: 2239

אנגלית היא השפה הנפוצה ביותר בעולם. ניתן למצוא שימוש נרחב באנגלית במסמכים רשמיים של מוסדות ממשלתיים, בתעודות עסקיות, בחוזים ועוד. השכיחות של השפה האנגלית עוזרת למי שמעוניין לבצע תרגום נוטריוני, או לחילופין להשיג אישור נוטריוני על נכונות תרגום שבוצע על ידי מתרגם חיצוני. יחד עם זאת, גם במהלך תרגום נוטריוני באנגלית עלולים להתעורר קשיים איתם כדאי לדעת איך להתמודד.

שלבים בתרגום נוטריוני מוצלח

תרגום מיועד להעברת טקסט משפת מקור אל שפת יעד, על מנת שגופים, מוסדות או אנשים פרטיים השולטים שאינם שולטים בשפת המקור יוכלו להבין אותו. התרגום מתבצע לאחר פענוח המשמעות של הטקסט המקורי והפיכת המשמעות הזו לטקסט בשפת היעד. כל אחד משני השלבים הללו עלול להציב קשיים במהלך תרגום נוטריוני לאנגלית.

הקושי הראשון הוא בהבנה של המשמעות הסמנטית של הטקסט. נוטריון בתל אביב או מתרגם המעוניין לבצע תרגום אמין של מסמכים משפטיים חייבים להכיר את שפת המקור ואת שפת היעד ברמה של שפת אם. עליהם לזהות את הניואנסים הקטנים ואת הסמנטיקה הנסתרת, גם אם מדובר לכאורה על משפטים בשפה נפוצה כמו אנגלית. הקושי השני הוא בהפיכת המשמעות הסמנטית לטקסט בשפת היעד. על מנת לעשות זאת נדרש המתרגם בהיכרות עמוקה עם המונחים המקצועיים, הסלנג המקומי, הביטויים והמשמעויות. תרגום נוטריוני טוב מתבסס על שליטה של המתרגם בשתי השפות, היכרות עם התרבות של דוברי השפות וניסיון משמעותי בתחום הנדון על גבי המסמך.

מהי נאמנות למקור?

עוד קושי העלול להתעורר במהלך תרגום נוטריוני לאנגלית הוא נאמנות למקור. בניגוד לתרגומים אחרים המתבצעים בין כתלי האקדמיה או עבור המגזר העסקי, בתחום המשפט אין מקום לפרשנות. יש לתרגם במדויק את המשמעות של המקור ולהקפיד על אותנטיות. ההיבט האסתטי של התרגום אינו בעל חשיבות. על המתרגם להציב את המטרות של נאמנות למקור ואותנטיות בראש סדר העדיפויות.

כל הקשיים במהלך תרגום נוטריוני לאנגלית קיימים כמובן גם בשפות אחרות. קשיים אלו מוכיחים את החשיבות של תרגום נוטריוני מקצועי שאמור לאפשר את השימוש במסמך המקורי בחו"ל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אלעד שניר

כותב מאמרים משפטיים 


מאמרים נוספים מאת אלעד שניר
 
מהי רשלנות רפואית בלידה?
רשלנות רפואית בלידה מתייחסת לכל מה שסובב את הלידה כולל ההיריון ואף טיפול בילוד לאחר הלידה. מהן התכונות של רשלנות רפואית בלידה?

הקשיים העומדים מול נוטריון במהלך ההכשרה
תהליך ההכשרה והשגת הרישיון עבור עורך דין המעוניין להיות נוטריון כולל קשיים רבים ונחשב לתהליך מסובך. מהם הקשיים העומדים מול נוטריון במהלך ההכשרה?

ההיבט הרגשי של רשלנות רפואית בלידה
ההיבט הרגשי של תהליך תביעת רשלנות רפואית בלידה חשוב לא פחות מההיבט המשפטי. כיצד על ההורים לנהוג כדי להצליח לעבור את החודשים הקשים של ניהול התביעה?

בקשה לביטול רישיון נוטריון
למרות שמשרד המשפטים מאפשר לעורכי דין בעלי רישיון נוטריון להגיש בקשה לביטול הרישיון, הליך זה כרוך בשורה ארוכה של השלכות. כיצד מגישים את הבקשה?

סוגיות במתן שירותים נוטריוניים
סעיף 7 לחוק הנוטריונים מונה את תפקידיו של הנוטריון אך לא כולל הבהרה לגבי סוגיות חשובות בנוגע לתפקידיו. במאמר זה נעמוד על הסוגיות הללו.

ליטל יעקובוביץ על הסדרי ראייה ומשמורת
02/02/15 | משפחה
אחד הנושאים החשובים עליהם חובה להגיע להסכמה הוא משמורת על הילדים. בד"כ המשמורת תינתן לאם, אך כיצד מתקבלת ההחלטה לגבי ההורה המשמורן?

מה הורים מיועדים צריכים לדעת על פונדקאות?
במאמר זה נמנה מספר דברים שעל הורים מיועדים לדעת בכל הקשור בתהליך פונדקאות ומה משמעותו בטווח הקצר והארוך.

מה עושים אחרי רשלנות רפואית בלידה?
חשוב כי כל אזרח ידע כי הוא זכאי למימוש זכויות לאחר רשלנות רפואית בלידה ואל לו לוותר על התמודדות משפטית. מה כדאי לעשות אחרי רשלנות רפואית בלידה?

האם על פי דיני צבא חייל יכול לדרוש ייצוג של עורך דין אזרחי?
נאשמים בבית דין צבאי יכולים לבחור בייצוג עורך דין אזרחי. מדוע כדאי לבחור ייצוג של עורך דין אזרחי וכיצד הוא יכול לעזור בהליכי משפט צבאי?

רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי
הריון חוץ רחמי מעמיד את האישה ההרה ואת העובר בסכנה והוא מחייב אבחון מוקדם ומקצועי. מהן התלונות העיקריות במהלך הריון חוץ רחמי?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI