דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים שוקלים להירשם למסלול לימודי הנדסאי בניין? כמה דברים שעליכם לדעת לפני כן
שוקלים להירשם למסלול לימודי הנדסאי בניין? כמה דברים שעליכם לדעת לפני כן
הדס כהן 29/06/14 |  צפיות: 1979

באופן כללי, ניתן לומר כי הנדסאי בלי קשר לתחום ההתמקצעות שלו הוא איש מקצוע בעל  אוריינטציה טכנולוגית יישומית ובשל ההתפתחות הטכנולוגית המואצת של היום, הנדסאים הפכו לכוח חשוב בשוק העבודה. הנדסאי בניין או בשמו הנוסף הנדסאי אזרחי, הוא למעשה אחת ההתמחויות בתחום ההנדסה, כאשר לימודי הנדסאי בניין הוא אחד המסלולים המבוקשים ביותר בקרב סטודנטים שמעוניינים ללמוד את אחד מתחומי ההנדסה.

מדוע כדאי ללמוד לימודי הנדסאי בניין

הפריחה הגדולה של ענף הבנייה בישראל גורמת לשבירת שיאים חדשים בביקוש לבוגרי לימודי הנדסאי בניין. מצד שני, סטודנטים המעוניינים בהשכלה טכנולוגית מבלי ללמוד שנים ארוכות את תחום ההנדסה הופכים את כל תחומי הלימוד הקשורים להנדסה למאוד מבוקשים וביניהם גם לימודי הנדסאי בניין. מכיוון שההכשרה של ההנדסאים אורכת כשנתיים בלבד, זאת לעומת ארבע שנים שנדרשים בכדי לקבל את התואר מהנדס, רבים בוחרים את לימודי ההנדסה. במסגרת לימודים אלו סטודנטים עוברים הכשרה בתכנון, הקמה ותפעול של מבנים ומערכות תעשייה והלימודים כוללים מקצועות מדעיים בסיסיים וכמו כן גם נושאי הנדסה מורכבים יותר שמהווים למעשה את ההתמקצעות שלהם בתחום נבחר בהנדסה. זה בתורו הופך את הלימודים הללו למעניינים עבור כל מי שיש לו זיקה לידע טכנולוגי.

מהם תנאי הקבלה

תנאי הקבלה אל לימודי הנדסאי בניין אינם מחמירים כמו למסלול הלימודים לתואר מהנדס. יש צורך בתעודת בגרות מלאה עם מינימום 3 יחידות לימוד במתמטיקה וציון עובר בבגרות באנגלית. בנוסף, על מנת לקבל הכשרת הנדסאי בניין, יש לסיים בהצלחה מכינה טכנולוגית ולהוציא ציון עובר במבחני המכון להכשרה טכנולוגית הנערך בסיום המכינה. במידה והמועמד ללימודים הוא מעל גיל 35, באפשרותו להתקבל ללימודים רק עם 12 שנות לימוד בתנאי שהוא עובר ראיון אישי בוועדת הקבלה של מוסד הלימודים בו הוא מעניין ללמוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI