דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר בניית קריירה בלימודי הנדסאי בניין
בניית קריירה בלימודי הנדסאי בניין
הדס כהן 30/07/14 |  צפיות: 4037

מטרת לימודי הנדסאי בניין, היא הכשרה והקניית מיומנויות של תכנון, בנייה ותפעול של מבנים לתעשייה הפרטית והציבורית. במסגרת מסלול הלימודים, נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של נושאים בתחום ההנדסה האזרחית והנדסת הבניין. בין נושאי הלימוד הרבים: תורת הבנייה ותכנון הנדסי, בטיחות באתרי בנייה, כלכלת בינוי, ארגון וניהול אתר, תכנון וביצוע כבישים ותשתיות, תכנון קונסטרוקציות בטון\ פלדה, חומרי בנייה ועוד.

הנדסאי אזרחי

הנדסאי בניין מוכר גם בשם הנדסאי אזרחי, ובמסגרת לימודיו הוא יוסמך בכל תהליכי שרשרת הבנייה, החל מעריכת תוכניות קונסטרוקציה, תכנון, פיתוח וביצוע של בנייה תעשייתית, בנייה פרטית ובנייה ציבורית. ענף הבנייה נמצא כל הזמן בתהליכי תנופה ויחד עם ההתפתחויות הטכנולוגיות החדישות הוא בעל איכות גבוהה ובנייה מודרנית שבאה לידי ביטוי במבני תעשייה, גשרים, בנייני מגורים ומחלפים.

מגמת ניהול וביצוע בנייה

מגמת ניהול וביצוע בנייה, נרכשת רק לאחר סיום לימודי הנדסאי בניין בהצלחה יתרה, והיא כוללת לימוד הנושאים: ניהול מבנה וסוגי קונסטרוקציה שונים כגון, אולמות, מבנה פרטי, גשרים וכו' . תואר הנדסאי ניהול הבנייה מעניק לבוגר תעודת 'הנדסאי ניהול הבנייה' ומקנה לו את האפשרות לניהול אתר בנייה ולקבלת הסמכה של מנהל עבודה וזאת רק לאחר שיעבור את בחינת משרד התמ"ת.

מגמת תכנון מבנים

מגמה זו כוללת בתוכה את כל תחומי הניהול, תכנון וארגון אתרי בנייה, כלכלה, קביעת לוחות זמנים לפרויקט ועוד. תעודת הנדסאי תכנון מבנים מקנה לבעליה זכות חתימה על תכנון קונסטרוקציות פשוטות, הגשת תוכניות לאישור ועדות בנייה ואפשרות לזכות בהסמכת מנהל עבודה בתנאי שיעבור את בחינת משרד התמ"ת.  הנדסאי בניין או ניהול בנייה יוכלו להשתלב בקלות בחברות בנייה ונדל"ן, רשויות מקומיות, משרדי מהנדסים ולעסוק בהם כמנהלי עבודה, אחראים על אתרי בנייה, הנדסאי עבודה, מפקחי עבודה ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI