דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר מה זה נוטריון ומה הוא עושה?
מה זה נוטריון ומה הוא עושה?
הדס כהן 01/09/14 |  צפיות: 1888

מה זה נוטריון ומה הוא עושה?

בבית המשפט נידונים מקרים רבים בכל יום, מקרים שיכולים להיות בכל תחום שהוא ושופט בבית המשפט כידוע לא יודע ומבין בכל התחומים הללו. בשביל שבית המשפט יקבל החלטה בעניין זה או אחר הוא צריך חוות דעת מאיש מקצוע אך לא תמיד ניתן להביא את איש המקצוע להעיד בבית המשפט אם בגלל בעיות טכניות, בעיות זמן, וכמובן העלויות שבהבאה של אנשי מקצוע. בנוסף, ישנם מסמכים רבים החתומים על ידי אנשי המקצוע הללו, ולמסמכים הללו צריך לתת תוקף משפטי ובשביל זה בדיוק יש נוטריון.

דוגמאות לשימוש בחתימה כזו.

דוגמא אחת לשימוש בחתימה של נוטריון בתל אביב כמו בכל מקום אחר בארץ היא במידה ובבית המשפט נידון מקרה רפואי כלשהוא. במקרה כזה יביא האדם מסמכים רפואיים ואישורים מרופאים, אך האישורים הללו צריכים לעבור בדיקת אותנטיות כמו גם בדיקה שהרופא שחתום עליהם אכן רופא מוסמך והוא ביצע את הפעולות והבדיקות עליהן הוא חתום בשעה ובמקום שחתם. מסמכים כאלו יעברו בדיקה וחתימה של נוטריון ורק לאחר מכן הם יהיו קבילים בבית המשפט כמסמכים בעלי משמעות.

האם כל עורך דין יכול להיות נוטריון?

בין אם אתם מחפשים נוטריון בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ חשוב שתדעו שלא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. הנוטריון הוא מקצוע בפני עצמו והוא בעצם הסבה ממקצוע עריכת הדין, ובשביל לקבל את ההסמכה הזו צריך לקבל אישור מיוחד וזאת לאחר עבודה במקצוע עריכת הדין לפחות עשר שנים כמקצוע עיקרי. עורך דין שרוצה להיות נוטריון צריך לעמוד בדרישות נוספות של החוק כמו גם ביצוע השתלמויות והסמכות בכדי שהרישיון שלו יישאר בתוקף ולא יישלל לאחר זמן מה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI