דף הבית מיסים מס הכנסה למה צריך תיאום מס לשכירים?
למה צריך תיאום מס לשכירים?
איציק דר 13/10/14 |  צפיות: 12233

תיאום מס הוא אחת הפעולות הבסיסיות ביותר בקרב חלק נכבד מהאוכלוסייה, שעובד ביותר מעבודה אחת. תיאום מס חייב לערוך כל מי שיש לו מספר מקורות הכנסה, בין אם מדובר על מקור פרנסה נוסף ובין אם מדובר על מקור שאינו פרנסה, כמו קצבה או אפילו פנסיה. תיאום מס חייבים לערוך על פי חוק, שכן אם לא יערוך אדם תיאום מס לכל הכנסותיו, יכולה המדינה לגבות את אחוז המס השולי הגבוה ביותר הקבוע בחוק והוא 48%. לכן על כל שכיר להגיש למס הכנסה טופס 116, הוא טופס תיאום מס ולהצהיר על כל ההכנסות.

היתרונות החשובים של תיאום מס לשכירים

מעבר לעובדה שמדובר בחובה על פי חוקי המדינה, תיאום מס לשכירים משמעו הקלות על הרווחים ששכירים יכולים ליהנות מהם. הרי אין באמת סיבה טובה לעובדה שגובים יותר מדי מס הכנסה למי שלא עורכים תיאום מס. ברגע שכל מקורות ההכנסה מדווחים לרשות המיסים, יכול פקיד השומה האחראי לבצע את החישוב ולהחליט בדיוק על פי טבלאות מסודרות כמה מס ייגבה מכל עבודה ועבור כל מקור הכנסה. תיאום המס במובנים רבים מונע הוצאות כספיות גבוהות ואף יכול לחסוך סכומים משמעותיים לאורך זמן.

איך אפשר לעשות תיאום מס לשכירים

כיום יש את האפשרות לערוך תיאום מס בכמה דרכים. הדרך המוכרת והמקובלת ביותר היא פשוט לגשת לפקיד השומה במס ההכנסה עם תלושי המשכורת משני מקורות העבודה, יחד עם טופס 116 המפורסם ולבקש את תיאום המס על פי הדרישות והנהלים המקובלים. בהתאם לגובה ההכנסות מכל עבודה יכול פקיד השומה להנפיק אישור שיישלח להנהלת החשבונות בכל אחת מן העבודות וינוכה מס נמוך יותר בהתאם לחוק. דרך נוספת, אשר יותר ויותר שכירים משתמשים בה היא באמצעות האינטרנט. כיום כבר מציעה רשות המיסים להיכנס לאתר המקוון שלה ולמלא את כל הפרטים בטופס 116 וירטואלי, אותו משדרת המערכת והאישור המיוחל מגיע מהר מאוד.

רואה חשבון יכול תמיד לעזור

תיאום מס לשכירים כל אחד יכול לעשות, אבל לא כל אחד יודע או רוצה לעשות זאת לבד. באמצעות איש המקצוע ניתן למלא את הטופסולוגיה המתאימה ולהגישה לפקיד השומה. אמנם לא מדובר בעבודה רבה אבל מי שרוצה באמת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, בהחלט ניתן ורצוי להיעזר במומחה בתחום. כמובן שיש פקידי שומה נחמדים שמוכנים לעזור לכל מי שמתקשה לבד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איציק דר


 


מאמרים נוספים מאת איציק דר
 
Skype for business
סקייפ מאפשרת לקיים ישובות עבודה כשכל אחד יכול להיות ממוקם בצד השני של העולם. עם האופציה של Skype for business כל אחד יכול לשבת עם המחשב שלו, והשאר יראו אותו וידברו איתו בקלות

מערכות ראש לטלפונים
מערכות כאלו מאפשרות לקיים שיחת טלפון ובמקביל לשלוח פקס, לשלוח מייל, לסדר משהו על שולחן העבודה, ואפילו לאכול. בנוסף, יש היום לא מעט בעיות גב וצוואר שכמעט ולא היו קיימות בעולם הישן,

מהן מערכות ראש תומכות LYNC?
LYNC הינה תוכנת מסרים מידיים של מייקרוסופט והיא בדיוק כמו סקייפ, מסנג'ר ודומיה אשר יש לה אפשרות לצ'ט בין אנשים, שיחות שמע, שיחות וידאו ועוד, אך הייחודיות שלה היא שהיא גם מרכזיית טלפונים

טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות
. ראשית, מערכות הראש במידה והן איכותיות מסננות רעש. במוקד כזה עם כל כך הרבה עובדים וטלפונים יהיה קשה לעובדים להתנהל ויהיה קשה לעיתים גם ללקוחות לשמוע את נותן השירות מרוב רעש. בנוסף, הידיים משוחררות

תאטרון באר שבע וההצגות המציגות בו
13/04/15 | תיאטרון
בכדי לא לפספס את ההצגות הטובות ביותר אשר מציגות בתיאטרון באר שבע, חשוב להישאר מעודכנים. ישנן מספר דרכים לשמור על עדכניות – ראשית כל ניתן לחפש ברשת האינטרנט את צירופי המילים תיאטרון באר שבע הצגות ולבחור באפשרויות הרלוונטיות והעדכניות ביותר.

אטרקציות ותרבות בבאר שבע
באר שבע מהווה ככתובת הנכונה עבור כל מי שמחפש פעילויות תרבותיות שונות באזור הדרום. תחת הכותרת תרבות באר שבע ניתן למצוא – בתי קולנוע, תאטראות, גלריות, מוזיאונים, אתרים היסטוריים, הרצאות, סדנאות ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

מקרר מסחרי – תכונות ושימושים
13/04/15 | תעשייה
כל מי שעושה שימוש באותם מקררים מסחריים מכיר את הסוגים שונים של המקררים ואת ההבדלים ביניהם. כך שכל מי שמחפש מקרר מסחרי עבור מטרה מסוימת יוכל למצוא מקרר אשר נועד באופן פרטני עבור מטרה זו.

על מקפיא שוכב ושימושיו השונים
13/04/15 | תעשייה
הייחודיות של מקפיא שוכב על סוגיו השונים בא לידי ביטוי בעובדה שיש לו פונקציה מתקדמת של הפשרה עצמית. בנוסף, מקפיאים מהסוג הזה חוסכים במקרים רבים באנרגיה, כך שהעלויות עבור צריכת החשמל יהיו נמוכות יותר מאשר במכשירי הקפאה מסוגים אחרים.

על התפקידים השונים של מד מוליכות?
למדי מוליכות ישנם תפקידים רבים ומגוונים ובין היתר: אבחון של שינויים במקורות מים מסוגים שונים. בקה על תהליכים של ייצור מים טהורים. בקרה על מיהול של כימיקליים במים. בקרה על כניסת שפכים בעת תהלים של טיפול בשפכים ותפקידים נוספים.

הליך רכישת מכשור מעבדתי
בכדי להבטיח שאתם אכן רוכשים מכשור מעבדתי איכותי ומקצועי, ההמלצה היא למצוא חברה מקצועית וותיקה בעלת מוניטין בתחום זה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI