דף הבית רפואה ובריאות בריאות הנפש חרדות הקיימות מסביבנו נוגעות לאנשים רבים
חרדות הקיימות מסביבנו נוגעות לאנשים רבים
dadon 31/03/15 |  צפיות: 11990

קיימות מספר חרדות נפוצות בחברה כגון קלסטרופוביה שהיא חרדה ממקומות סגורים או אגורפוביה שהיא חרדה ממקומות פתוחים, אגטאופוביה שמשמעותה פחד מטירוף, אטלופוביה היא פחד מאי-שלמות, ברופוביה היא פחד מכוח הכבידה, קלפטופוביה זה פחד מגניבה, קולרופוביה משמעותה פחד מליצנים. כמו כן דמונופוביה היא פחד משדים ואלורופוביה היא פחד מחתולים. אלקטרופוביה היא פחד מחשמל וגינופוביה זה פחד מנשים. האדפוביה הוא פחד מהגיהינום, המפוביה זה פחד מדם והומינופוביה משמעותה פחד מגברים.

מה ההבדל בין פוביה לפחד?

ההבדל בין החרדה הבסיסית הקיימת אצל כל אחד  לבין פוביה היא ההשפעה של הפחד על התנהגותם. פחד אינו גורם למצוקה גדולה או לשינוי בהתנהגות. פוביה לעומת זאת גורמת לאדם להמנע ממצבים העלולים לגרום לצורך בהתמודדות עם החרדה ויכולה לפגוע באופן קריטי באיכות חייו. האדם יכול לעשות את כל שביכולתו להמנע מכל מגע בגורם החרדה ובמקרה ומדובר בגורם יום יומי חייו יפגעו מאוד מכך. המגע עם גורם החרדה משפיע על האדם לא רק מבחינה פסיכולוגית אלא עלול להשפיע גם מבחינה גופנית ממש.

סוגי החרדות שאינם כה מוכרות הן:

קיימות עוד חרדות פחות מוכרות כמו היפופוטומונסטרוססקיפדליופוביה שהיא פחד ממילים ארוכות, היילופוביה היא פחד מזכוכית, היפנופוביה היא  פחד משינה או מהיפנוט, ג'ודפוביה זה פחד מיהודים וקואינוניפוביה הינו פחד מחדרים. לצ'נופוביה זה  פחד מירקות, מלופוביה הוא פחד או שנאה של מוזיקה, מטאלופוביה מסביר את עצמו והוא פחד ממתכת ומת'יפוביה הוא פחד מאלכוהול. מטרופוביה היא חרדה או שנאה של שירה ונקרופוביה הוא פחד ממוות, או מאנשים מתים.

השפעת החרדה על האדם מתבטאת בעוררות יתר במוח, מתח עולה בשרירים, עליית לחץ הדם באופן משמעותי, חוץ מפוביה מדם בה לחץ הדם מאוד יורד ואנשים רבים הסובלים מחרדה זו מתעלפים.

חרדות נוספות

קיימת חרדה בשם נפופוביה שהיא פחד מעננים וגם החרדה מחלומות נקראת אוניירופוביה. קיים גם פחד מנייר בשם פפירופוביה, פחד מבובות שנקרא פדיופוביה ופחד מגשם או הרטבות מגשם נקרא פלוביופוביה. אנשים הפוחדים מזקנים סובלים מפוגונופוביה והפחד מלהיקבר בחיים נקרא טאפפוביה. מלבד זאת קיים פחד מחיות שנקרא  זואופוביה ואפילו חרדת פוביות שנקרא פובופוביה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI