דף הבית חוק ומשפט נזיקין מתי עלינו לפנות אל עורך דין נזיקין ?
מתי עלינו לפנות אל עורך דין נזיקין ?
dadon 15/12/15 |  צפיות: 9703

הסוג הנפוץ ביותר כיום בתחום התביעות הוא תביעות נזיקין. תביעה על פי פקודת דיני נזיקין הינה תביעה אזרחית, וקבלת התביעה מזכה את התובע בפיצויים כספיים כאלה או אחרים. בתביעות מסוג זה, כדי להשיג את הצדק הראוי, מומלץ להיעזר בעורך דין מתחום הנזיקין שיסייע למי שנפגע כתוצאה ממעשיו של אחר לתבוע אותו לדין. עורך הדין יסייע לך להשיג את הראיות, המסמכים, העדויות והחוקים הנדרשים כדי להשיג את מלוא הזכויות המגיעות לך על פי חוק. בבואנו לבחור עורך דין נזיקין חשוב לבדוק מהו הוותק שלו בתחום, מהי הבנתו בתחום, מהו הניסיון שלרשותו ומהי רמת המקצועיות שלו. כל אלו יסייעו לנו בהמשך לקבל את ההגנה המשפטית הטובה והמקצועית ביותר אל מול חברות גדולות וגופים ממשלתיים (כמו ביטוח לאומי).

החלק החשוב ביותר בתביעת נזיקין היא להוכיח את הקשר בין מעשיו של הנאשם לבין הנזק שנגרם לתובע. לעיתים הוכחת הקשר קלה יחסית (כמו בתאונות דרכים) , אך לעיתים הוכחת הקשר קשה יותר (כמו במקרי רשלנות רפואית על כל סוגיה), וכאן עזרתו של עורך דין המתמחה בנזיקין באה לידי ביטוי. עורך הדין יקדיש את מאמציו להוכיח את הקשר שבין מעשי הנתבע לבין הנזק של התובע. במידה והנזק הוכח, עוברת התביעה לשלב הבא בו מתנהל משא ומתן או מאבק על גובה ואופי הפיצויים. זהו השלב הקשה ביותר בעבודתו של עורך הדין המומחה לנזיקין.

בשלב הפיצויים בוחנים מספר קריטריונים לקביעת גובה הפיצוי, בהם:

  • גובה ההכנסה של התובע

  • אובדן ההכנסה של התובע כתוצאה מהפגיעה

  • הוצאות של התובע כתוצאה מהפגיעה, כגון: תרופות, מכשירים מיוחדים וכדומה

עורך דין נזיקין צריך לדאוג להשיג ללקוחותיו את התוצאות הטובות ביותר, בין אם הם התובעים ובין אם הם הנתבעים. במידה ושני הצדדים מגיעים להסדר בניהם, ההסדר נחתם על ידי בית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין. מאחר ותביעת נזיקין היא תהליך מורכב, כדאי לוודא שהתהליך יעשה במקצועיות המרבית, ולכן הבחירה בעורך דין לענייני נזיקין שייצג באופן משפטי ומקצועי היא חשובה ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI