דף הבית רפואה ובריאות נשירת שיער מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
הדס כהן 25/03/18 |  צפיות: 9291

בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה  על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלול לעלות אח"כ ביוקר.

ההבדל העיקרי הראשון הוא שטיפול השתלת שיער באירופה חייב להעשות ע"י רופא מוסמך בהשתלות שיער  ששייך לאיגוד האירופאי להשתלות שיעראחרת אין לקלניקה/לרופא לגיטימציה לבצע את הטיפול. בתורכיה לעומת זאת הרופא הוא מעין סופרוויזר ומי שמבצע את ההשתלות שיער בפועל  ברוב המרפאות זה טכנאים שחלקם הגדול אינו מנוסה בהשתלת שיער ובטח לא בכירורגיה פלסטית.

הבדלים משמעותיים  נוספים הם בכמות הזקיקים שמשתילים.  המרפאות המובילות באירופה ישתילו מקסימום 3000 – 3500 זקיקים בטיפול אחד על מנת לשמר את האזור התורם של המטופל ובכדי להמנע מצלקות וסימנים  , בתורכיה לעומת זאת מוציאים כמוית של 6000 זקיקים ב 4 שעות והרבה פעמים הורסים ומצלקים את האזור התורם וגורמים לנזק בלתי הפיך למטופלים שמקבל משנה תוקף אם וכאשר הם ממשיכים להקריח ויצטרכו שיחזורי שיער נוספים בעתיד.

מעבר לזה יש את הפן האסטטי והאומנותי של ההשתלה .. ההשתלות באירופה הן עדינות יותר וטבעיות יותר עם שיערות בודדות בלבד בקו השיער ובכיוון צמיחה אחיד , קו השיער ממוקם במקום הגיוני ( לא גבוה מידי ולא נמוך מידי ) וישנה מחשבה מעמיקה על המשך ההתקרחות של המטופל. לעומת זאת בתורכיה ההשתלות גסות יותר,קו השיער נמוך מידי ,כיווני הצמיחה של השיער הם שונים ומגוונים אין מחשבה על המשך ההתקרחות של המטופל ושם המשחק הוא להוציא מקסימום שיער במינימום זמן בלי קשר לצרכים של המטופל.

הבדל נוסף וחשוב לא פחות הוא הפן הפסיכולוגי של המטופל והיחס שהוא מקבל מהרופא המטפל . בתורכיה, ברוב המיקרים הרופא יברך אותך לשלום , ישרטט לך את קו השיער וזו פחות או יותר תהיה האינטרקציה של המטופל עם הרופא האחראי.  הטיפול מתבצע בשיטת "סרט נע " ולעיתים הם עושים 8 /9 השתלות שונות ביום וכל הפן הפסיכולוגי האישי שכולל צרכים ורצונות של המטופל לא קיים. לעומת זאת במרפאות האירופאיות המעורבות של הרופא היא הרבה יותר גדולה עוד בשלב של תכנון ההשתלה ותאום הציפיות מול המטופל. במרפאות האירופאיות מבצעים מקסימום 2 מטופלים שונים ביום , יש יותר יחס אישי והקשבה לצרכים והרצונות של המטופל וישנו ליווי צמוד של הרופא גם בימים של לאחר ההשתלה וכמובן מספר חודשים לאחר ההשתלה שמנתחים את התוצאה של המטופל וכמובן את העמידה ביעדים.

לבסוף יש את עניין ההתחייבות של המרפאה כלפי המטופל. ברוב המרפאות באירופה המטופל יקבל כתב התחייבות לטיפול ולצמיחה של 80 אחוז ומעלה עם התחייבות לבצע תיקון במידה והשיער  המושתל לא יצמח.

לעומת זאת ברוב המרפאות בתורכיה אין התחייבות לאחוזי צמיחה ולטיפול,מה שהופך את כל הסיפור להרפתקאה מסוכנת והימור .

אם עדיין לא השתכנעתם תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה : אם הייתם צריכים סתימה בשן או טיפול שורש הייתם מוכנים שהסייעת של רופא השיניים תבצע את הטיפול ? ובכן זה אותו הסיפור עם השתלות שיער – רופאים מנוסים צריכים לבצע את הטיפול. השתלת שיער היא לא פחות מורכבת מניתוחים אסטטים אחרים כגון : ניתוח אף , הגדלת חזה ,שאיבת שומן , השתלת שיניים וכל טיפול אסטטי כירורגי אחר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI