דף הבית חוק ומשפט כללי איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
עידן שלומן 22/12/18 |  צפיות: 2366

ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.

חוק שירותי תעופה נוגע למספר מקרים בהם הנוסע עשוי להרגיש שנפגע על ידי חברת תעופה ויש לו את הזכות לקבל פיצוי הוגן ממנה:

פיצוי על ביטול טיסה

כאשר טיסה אינה יוצאת במועד שנקבע לה והאיחור בהמראת הטיסה עולה על 8 שעות הרי שהדבר ייחשב בתור ביטול טיסה שכן הטיסה שהנוסע רכש כבר איננה רלוונטית עבורו (במרבית המקרים) ולכן לנוסע מגיע פיצוי על ביטול טיסה מחברת התעופה.

פיצוי על עיכוב בטיסה

מקרים נפוצים מאוד הם איחורים בטיסות ולכן במקרה שהאיחור בהמראה הוא בפרק זמן של שעתיים עד 8 שעות מהמועד המצוין על כרטיס הטיסה, הרי שלנוסע מגיע פיצוי על עיכוב בטיסה אם הטיסה כבר איננה רלוונטית עבורו עכב האיחור.

פיצוי על הקדמת טיסה

מקרה הפוך לקודם הוא הקדמה של שעת הטיסה בפרק זמן שאיננו ריאלי עבור הנוסע, כלומר הקדמת טיסה ב 5 שעות או יותר מהמועד המתוכנן שלה. במקרה כזה גם כן מגיע פיצוי לנוסע שרכש כרטיס טיסה.

פיצוי על אובר בוקינג

אחד המקרים היותר "מרגיזים" עבור נוסעים הוא כזה בו הכל מתנהל כשורה והטיסה מתוכננת לצאת בדיוק בזמן שנקוב בכרטיס אבל לאותו הנוסע אין מקום ישיבה על המטוס כיוון שחברת התעופה ערכה אובר בוקינג (רישום יתר). דבר זה נהוג בקרב חברות תעופה רבות שכן הן יוצאות מנקודת הנחה שאחוז קטן מהנוסעים יבטלו את טיסתם בעצמם מסיבות שונות (תאונה, מחלה וכו') ולכן יהיו די מקומות לכל רוכשי הכרטיסים לטיסה. אך כאשר מצב שכז המתרחש, ואין מקום בטיסה אליה הנוסע רכש כרטיס או שאין פתרון ראוי ומקובל עבורו בטיסה חליפית, הרי שמגיע לאותו הנוסע פיצוי על אובר בוקינג בטיסה.

כל המקרים הללו מתרחשים כמעט מדי יום בשדה התעופה בן גוריון וחשוב מאוד שכל רוכש כרטיס טיסה לכל יעד שהוא ובכל חברת תעופה, מקומית או זרה, סדירה או אחרת, ידע שיש לו זכויות ואפשרות לתבוע פיצוי הולם מחברת התעופה שלא עמדה בתנאים אותם הציעה לו בעת רכישת כרטיס הטיסה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI