דף הבית חוק ומשפט חוק ומנהל איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
עידן שלומן 21/01/19 |  צפיות: 3769

האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

זה בדיוק הזמן לחפש אחר שירות משרד עורך דין מנהלי העוסק בתחום זה ויכול לספק לכם ייעוץ משפטי ראשוני וכמובן שירות משפטי של הגשת עתירה לבית המשפט העליון או לבתי המשפט המנהליים על פי העניין כמובן.

מהי עתירה לבית המשפט?

עתירה לבית המשפט (מנהלי או בג"צ) מתחילה ראשית כל בהבנת הנושא עליו האזרח מעוניין לעתור ואז הגשת כתב עתירה מטעם העותר, קבלת תשובה של הרשות מולה בוצעה העתירה ודיון המתנהל בבית המשפט הרלוונטי בו הוגשה העתירה.

במרבית המקרים ההליך קצר יחסית לתביעות אחרות ומדובר בדיון פרונטאלי אחד שמוביל לפסיקה כזו או אחרת בעניין העתירה. כמובן שניתן לעתים להגיש ערעור וכן הלאה, אך זו מהות ההליך.

הגשת עתירה לבג"צ

בית המשפט העליון בישראל המשמש בתור בית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) מאפשר לכל אזרח אשר מרגיש נפגע מהחלטה של רשות ציבורית להגיש עתירה בעניינו במטרה לבטל את ההחלטה, לשנות אותה או להקל בה לטובת האזרח העותר.

בג"צ מבסס את הפסיקות שלו ראשית כל על בסיס על שני חוקים עיקריים: חוק כבוד האדם וחירותו וחוק חופש העיסוק. לכן, על כל החלטה מנהלית לעמוד ראשית כל במסגרת שני חוקים אלו אחרת היא תבוטל או תשונה מהותית על ידי בג"צ.

כמו כן כל החלטה של רשות מנהלית חייבת לעמוד במסגרת הסמכויות שיש לאותה רשות על פי חוק, כלומר יש להקפיד על התאמה של ההחלטה לחוק וגם הצור הבה היא מוגשת חייבת להיות בצורה המקובלת ונכונה משפטית, אחרת ניתן לבטל או לשנות אותה לטובת העותר.

ניהול עתירה לבית משפט מנהלי

עתירה כנגד רשות מוניציפאלית או רשות ממשלתית אחרת הנוגעת לאזרח יכול להתקיים על ידי תושב הרשות המקומית או כזה אשר עוסק בה למחייתו (בעל בית עסק וכן הלאה).

עתירות אלו מתנהלות בבית המשפט, אלא אם הושגה הסכמה מול הרשות המקומית לאחר פניה אליה באמצעות עורך דין עתירות מנהליות המתמחה בכך.

התביעות במרבית המקרים הללו הן בתחומי מכרזים, חינוך, רישוי עסקים, תכנון בנייה ובעיקר תשלומי ארנונה ומיסים מוניציפאליים כאלו ואחרים. על כן חשוב להתנהל נכון ולשכור שירותי עורך דין מנהלי בעל ידע וניסיון בנושא מיסוי מוניציפאלי להגשת העתירה בשמכם בכל הנושאים הללו.

לנו האזרחים יש זכויות רבות גם כאשר אנו נאלצים לעמוד מול גופים גדולים כולל משרדי ממשלה ומוסדות ציבור חזקים. עורכי דין יכולים לעזור לפתור בעיות גדולות אלו במהירות וביעילות הרבה יותר גדולה מכפי שמרבית האזרחים אפילו מדמיינים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI