דף הבית רפואה ובריאות רפואה ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
דוד כהן 07/02/19 |  צפיות: 1622

ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מהם ניתוחים אנדוסקופיים?

ניתוחים אנדוסקופיים נחשבים לנפוצים מאוד בתחום אא"ג ולאור ההתפתחות הטכנולוגית בתחום הרפואה בכלל ובתחום הניתוחים הללו בפרט, היום הניתוחים עוברים בצורה חלקה יותר וזמן ההחלמה הוא הרבה יותר מהיר מבעבר. ניתוחים אלה מתקשרים לסינוסים (חללי אוויר פתוחים הנמצאים בתוך הגולגולת שלנו באזורים מסוימים) וכאשר מצטברת שם דלקת אלה עשויים להוביל למחלה הנקראת סינוסיטיס.

מהו סינוסיטיס ומהם הגורמים למחלה?

הסינוסיטיס היא למעשה תוצאה של דלקת ברירית הנשמיתית (אותה רירית שמפרישה ריר שאמור להגן על הסינוסים) והמוקוס (ריר) היוצא ממנה יוצא סמיך ובכמה רבה יותר מהרגיל. כאשר תהליך זה קורה היא גורמת להפרשות בתוך הסינוסים וחסימת דרכי הניקוז שלהם, מה שיכול לגרום לזיהום ולהפוך למוגלה. זמן ההחלמה המשוער יכול להגיע גם עד חודש, אולם אם זה מתמשך ליותר זמן זה כנראה הופך למחלה כרונית. למעשה, אם לא תטפלו בנושא במהירות אורח החיים שלהם עשוי להיפגע משמעותית.

מהם התסמינים והגורמים של סינוסיטיס?

אם אתם מרגישים כאבים בפנים, כאבי ראש, גודש באף, נזלת ואולי אפילו ירידה בחוש הריח – ייתכן ואתם סובלים מסינוסיטיס. ייתכן ואלה מלווים בשיעול, עייפות, קשיי ריכוז, קשיי שינה ובכלל תחושה כללית לא טובה. בדרך כלל הגורמים להתפתחות המחלה קשורים בגנטיקה + שילוב של הסביבה. כך למשל ייתכן ויש צינון עם חיידקים המזהמים את הסינוסים, ייתכן ויש דלקת בשיניים שהתפשטה לחלל הסינוסים, פטרייה, חיסון שלא קיבלתם ועוד.

כיצד מטפלים בזה והאם חייב לעבור ניתוח סינוסים?

הדבר הראשון שנאמר לכם כדי להרגיע אתכם הוא שלא בכל מקרה של סינוסיטיס יש צורך בניתוח. למעשה, מרבית הפעמים בהם מופיעה המחלה נדרש טיפול ראשוני בעזרת תרופות וזה בדרך כלל פותר את הבעיה. כך למשל נטילת אנטיביוטיקה או שטיפות עם מי מלח. במידה ואלה הופכים לכאבים כרוניים והמחלה לא עוברת גם אחרי חודש ככל הנראה יהיה צורך בניתוח. לפני הניתוח תתבקשו לעבור צילום CT ולאבחן אילו סינוסים נפגעו ושאכן מדובר בסינוסיטיס ולא במשהו אחר. לשמחתכם הרפואה היום מתקדמת יותר מבעבר וגם הניתוחים פשוטים יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד

צילום תמונות בטיול מאורגן בחו"ל
תיעוד חוויות בטיולים מאורגנים בחו"ל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI