דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים בומברדייה ואלסטום חותמות על הסכם סופי למכירת עסקי התחבורה
בומברדייה ואלסטום חותמות על הסכם סופי למכירת עסקי התחבורה
חיים נוי 18/09/20 |  צפיות: 229

בומברדייה ואלסטום חותמות על הסכם סופי למכירת עסקי התחבורה

  • המכירה התבססה על שווי פעילות של 8.4מיליארד דולר (7.15 מיליארד אירו), שמשקף הפחתה במחיר של 350 מיליון דולר(300 מיליון אירו) אחרי מזכר ההבנות, עם קיזוז בגלל השפעה חיובית של מטבע חוץ
  • ההכנסות הנקיות לבומברדייה צפויות להיותבערך 4.0 מיליארד דולר בסגירה
  • הסגירה צפויה עכשיו ברבעון הראשון של2021, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים והאישורים הרגולטוריים הנותרים

 

כל הסכומים בהודעה לעיתונות הזאת הם בדולרים אמריקנים אלא אם מצוין אחרת. הסכומים באירו בהודעה לעיתונות הזאת מומרים לדולרים אמריקנים בשער חליפין של בערך 1:1.17.

מונטריאול, 16 בספטמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

בומברדייה (TSX: BBD.B) הודיעה היום שהיא חתמה על הסכם מכירה וקנייה סופי ("ההסכם") עם Alstom SA ו‑Caisse de dépôt et placement du Québec ("la Caisse") על המכירה של עסקי התחבורה לאלסטום.

לפי ההסכם, בומברדייה ו-la Caisse ימכרו את ההחזקות שלהן בבומברדייה תחבורה לאלסטום על בסיס של שווי פעילות של 8.4 מיליארד דולר (7.15 מיליארד אירו), שמשקף הפחתה במחיר של 350 מיליון דולר (300 מיליון אירו) לעומת מזכר ההבנות שנמסר עליו בעבר, עם קיזוז בגלל שער חליפין חיובי יותר.

על בסיס הביצועים התפעוליים ותנאי השוק הנוכחיים של בומברדייה תחבורה, סך ההכנסות אחרי הפחתת סעיפים דמויי חוב, חבויות שהועברו והתאמות סגירה1 מוערכות צפוי להיות 6.2 מיליארד דולר, על בסיס הקצה התחתון של התחום שהוסכם עליו בהסכם. אחרי ההפחתה של החזקת המניות בסך 2.2 מיליארד דולר של la Caisse, בומברדייה צופה הכנסות נקיות של בערך 4.0 מיליארד דולר2. הסכום כולל מניות של אלסטום בשווי 585 מיליון דולר (500 מיליון אירו) במחיר חתימה קבוע של EUR 47.50 למניה, שניתנות למימוש אחרי שלושה חודשים של נעילה אחרי הסגירה.

"ההודעה של היום מציינת אבן דרך משמעותית בדרך להשגת העדיפויות שלנו בטווח הקרוב והמיצוב מחדש של בומברדייה כחברה שעוסקת רק במטוסי מנהלים", אמר אריק מרטל, נשיא ומנהל כללי, חברת בומברדייה. "ההכנסות מהעסקה הזאת יאפשרו לנו לעצב מחדש את מבנה ההון שלנו ולהתחיל לטפל במאזן שלנו באמצעות פירעון חובות, כדי שנוכל להשיג את מלוא הפוטנציאל של העובדים המאוד כישרוניים שלנו ותיק מטוסי המנהלים המוביל בענף שלנו".

החתימה על ההסכם באה בעקבות השלמת ההתייעצויות הנדרשת עם מועצות עובדים. אחרי שהושגו אישורים רגולטוריים מכמה תחומי שיפוט, כולל הנציבות האירופית, סגירת העסקה צפויה עכשיו ברבעון הראשון של 2021, בכפוף להשלמת הבדיקות הרגולטוריות הנותרות ותנאי סגירה מקובלים אחרים, וגם אישור של בעלי המניות של אלסטום באסיפה שלא מהמניין של בעלי המניות של החברה שתתקיים ב-29 באוקטובר 2020.

אודות בומברדייה

עם יותר מ-60,000 עובדים על פני שני מגזרים עסקיים, בומברדייה היא מובילה גלובלית בענף התחבורה, שיוצרת מטוסים ורכבות חדשניים שמשנים את השוק. המוצרים והשירותים שלנו מעניקים חוויות נסיעה מהמעלה הראשונה שקובעות אמות מידה חדשות בנוחיות של הנוסעים, יעילות אנרגטית, אמינות ובטיחות.

לבומברדייה, שהמטה שלה במונטריאול, קנדה, יש אתרי ייצור והנדסה ב-25 מדינות וגם תיק רחב של מוצרים ושירותים לשוקי התעופה העסקית, התעופה המסחרית והתחבורה המסילתית. המניות של בומברדייה נסחרות בבורסה לניירות ערך של טורונטו (BBD). בשנת הכספים שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2019 בומברדייה רשמה הכנסות של 15.8 מיליארד דולר. חדשות ומידע זמינים בכתובת bombardier.com או תעקבו אחרינו בטוויטר @Bombardier

בומברדייה הוא שם מסחרי של בומברדייה בע"מ.

למידע נוסף:

Jessica McDonald

Advisor, Media Relations and Public Affairs

Bombardier Inc.

+514 861 9481

jessica.mcdonald@bombardier.com

Patrick Ghoche

Vice President, Corporate Strategy and Investor Relations

Bombardier Inc.

+514 861 5727

1 כולל ההשפעה מהתחייבויות שקשורות להשגת יתרת מזומנים מינימלית בבומברדייה תחבורה בסוף 2020.

2 ההסכם מבוסס על מטבע האירו, אבל הצדדים הסכימו שההכנסות נטו לבומברדייה ישולמו בדולרים אמריקנים בשער החליפין הנוכחי אירו/ דולר.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
ברנד ניו גלקסי פותחת משרד אזורי חדש בדובאי
ברנד ניו גלקסי (BNG), פלטפורמה עצמאית שמשלבת פתרונות עסקיים חכמים בתחומי המכירות והטכנולוגיה - הודיעה על הפתיחה של משרד אזורי חדש בדובאי, אדיל חאן מצטרף לברנד ניו גלקסי מסאצי' אנד סאצ'י המזרח התיכון ואפריקה שם מילא את תפקיד המנכ"ל, וזובאיר ס. סידיקי הוא המנהל הכללי לשעבר של UM המזרח התיכון וצפון אפריקה בדובאי, חאן וסידיקי יהוו את צוות ההנהלה של ברנד ניו גלקסי דובאי בתור מנכ"ל המזרח התיכון ואפריקה ומנהל התפעול הראשי של המזרח התיכון ואפריקה, בהתאמה

INVNT GROUP] וליגת האוויר העולמית® יוצרות שותפות באירוע התרבות, ספורט ובידור הראשון מסוגו בעולם, מרוץ השמים העולמי®
המרוץ שיתמקד בקיימות יועבר בטלוויזיה, בסטרימינג, ברשתות חברתיות, ובהתנסות חיה וצפוי להיות בסדר הגודל של המשחקים האולימפיים

קרן קרנגי מודיעה על מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר
קרן קרנגי לשלום בינ"ל הודיעה היום על שינוי השם של מרכז המזרח התיכון של קרנגי בביירות כדי לחלוק כבוד למלקולם ה. קר, המלומד האמריקני המנוח בתחום המזרח התיכון שהיה נשיא האוניברסיטה האמריקנית בביירות. מעתה ואילך המרכז ייקרא מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר.

פריבייליון צוינה "ספקית מגניבה" של גרטנר לשנת 2020 בתחום של פעילות סייבר ומודיעין איומים
Prevailion פריבייליון, מובילה גלובלית במודיעין סייבר על יריבים, הודיעה היום שהוכרה כספקית מגניבה של גרטנר בדוח האחרון של ספקים מגניבים בפעילות סייבר ומודיעין איומים.

Berkshire Hathaway Specialty Insurance מציגה פוליסות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית בדובאי
Berkshire Hathaway Specialty Insurance (BHSI) הודיעה היום שהיא ניסחה סופית פוליסות קנייניות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית עבור לקוחות באיחוד האמירויות וברחבי המזרח התיכון.

אנדרסן גלובל מוסיפה כיסוי במזרח אפריקה עם חברת שיתוף פעולה בג'יבוטי
בהמשיכה להתבסס על הפלטפורמה הקיימת של הארגון במזרח אפריקה, אנדרסן גלובל יוצרת נוכחות בשוק המתעורר של ג'יבוטי באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם Cabinet Avocats & Associés (CAA)מג'יבוטי.

LM Industries מודיעה על מימון של 15 מיליון דולר מ-SPARX Group כדי לספק Olli ללקוחות וצרכנים
LM Industries, חברת האם של Local Motors - היצרנית הראשונה והיחידה בעולם של רכב דיגיטלי - הודיעה היום על גיוס של 15 מיליון דולר מ-Mirai Creation Fund II (שמנוהלת על ידי SPARX Group Co., Ltd, חברת ניהול הנכסים היפנית).

מטלייף מודיעה על שינויים בהנהלה הבכירה
MetLife, Inc. (NYSE: MET) הודיעה היום על כמה שינויים בהנהלה הבכירה שלה. כל השינויים ייכנסו לתוקף ב-1 בינואר 2021, אלא אם צוין אחרת.

אנדרסן גלובל מחזקת את הנוכחות בקריביים עם מקום בסנט לוסיה
בעקבות ההתרחבות שלה לאחרונה במרכז הקריביים, אנדרסן גלובל מוסיפה מקום בסנט לוסיה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם חברת עורכי הדין Du Boulay, Anthony & Co., ומחזקת עוד את העומק וההשגה של הארגון בחלק המזרחי של האזור.

בלגיה מעניקה לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 JLTV (רכב טקטי קל משותף)
Oshkosh Defense, LLC, חברה של Oshkosh Corporation (NYSE: OSK), הודיעה היום שמשרד ההגנה של בלגיה העניק לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 רכבי פיקוד וקישור (CLV) של אושקוש דיפנס עבור כוחות ההגנה של בלגיה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI