דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון
מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון
חיים נוי 04/04/21 |  צפיות: 159

מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון

מתקן הלכידה ואחסון של פחמן (בחזית מימין) בתחנת הכוח Boundary Dam 3 בססקצ'ואן קנדה עבר ציון דרך של 4 מיליון טון של CO2 שנלכדו ונמנעה כניסתם לאטמוספירה.

הדברים הבאים מאת ברנט ג'ייקובס, P.Eng. הם הודעה בשם מרכז הידע הבינ"ל על CCS.

רג'ינה, ססקצ'ואן, 31 במרץ 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

צריך אומץ כדי להיות ראשונים. ועכשיו כשמתקן ה-CCS של Boundary Dam 3 (BD3) לכד ארבעה מיליון טון (4Mt) של CO2 ומנע את כניסתם לאטמוספירה, זה ציון דרך שראוי לציין.

לכמות הפחמן שהופחתה יש השפעת פליטות ששוות ערך לסילוק 865,000 מכוניות בערך מהכביש במשך שנה, והיא גם מדגישה את הערך וההשפעה בקנה מידה גדול של עקשנות בלמידה והתקדמות המבוססים על יישומים.

יש לי הזכות להיות חלק מהצוות במרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע) שבו אנחנו פועלים כדי לקדם את השימוש בלכידה ואחסון של פחמן (CCS) בקנה מידה גדול כאמצעי להפחית מאוד את גזי החממה בעולם. מה שייחודי במיוחד בעבודה הזאת הוא שאנחנו עושים זאת על ידי שיתוף הניסיון והידע הנרכש שלנו מהתקדמות לאורך עקומת הלמידה. המטרה שלנו היא להבטיח שלאחרים יהיה ביטחון של מומחיות; בסיס חזק ואמין של ידע לפני שהם מתחילים.

הסיפור של CCS ב-BD3 הוא סיפור של התקדמות גדולה והשראה ליוזמות CCS עתידיות. ביצועי לכידת הפחמן של BD3 ממשיכים להשתפר ולהדגים את היישום בעולם האמיתי של CCS כדי להפחית משמעותית פליטות במגזרי האנרגיה והתעשייה.

עם הניסיון שנצבר באמצעות התכנון, הבנייה, ההפעלה והשינויים לאחר מכן של מתקן ה-CCS של BD3, מרכז הידע פיתח שני מחקרים גדולים שממשיכים להיות בחזית של תהליכי הלכידה אחרי השריפה בכל העולם. חקר הישימות של CCS בשאנד (מחקר שאנד, נובמבר 2018) מראה שיפורים גדולים בעלויות, הסיכונים והיעילות של פרויקט ה-CCS, ומספק את הבסיס לחקר הישימות של CCS בליי (צפוי בסתיו 2021), שמיישם באופן ישר את ההתקדמות הזאת במגזר הצמנט.

הניתוח שלנו של הנתונים התפעוליים היומיים ממתקן ה-CCS של BD3, מאז שהוא התחיל את הפעילות הלכידה באוקטובר 2014, שותף לאחרונה בזירה העולמית בכנס תוכנית המו"פ של גזי חממה GHGT-15 של IEA במרץ 2021. התוצאות יותר ממבטיחות.

כמו ברוב המתקנים "הראשונים מסוגם", אפשר לצפות שיהיו חסמים לא צפויים שיפגעו בביצועים. המחקרים האלה המבוססים על יישומים אמיתיים שמטפלים באתגרים ספציפיים שהיו במערכת הלכידה במתקן ה-CCS של BD3 והפעולות המתקנות שנעשו כדי לשפר את הביצועים, האמינות והזמינות שלו. את הפעולות המתקנות האלה אפשר להעביר באופן ישיר למתקנים הבאים של CCS.

מעודד לראות שיפור יציב בפעילות בזמן כל כך קצר. CCS היא אפשרות ניתנת לביצוע וחיונית עבור תעשיות להפחתת פליטות ה-CO2 שלהן ואנחנו חייבים ליישם את הערך של מה שאנחנו לומדים מ-BD3 ולהשתמש בידע הזה כדי לזהות ולסלק חסמים קיימים שיש להם תפקיד חשוב בהשגה והשמירה על ביצועים אופטימליים.

הערכת ביצועים חיונית כשרוצים להגדיל את ההתקנה של טכנולוגיות CCS במגזרים השונים. כל שנה המיטוב של מתקן ה-CCS של BD3 ממשיך לעזור לשכלל את השיפורים ביעילות והתועלת הכלכלית. השיפורים האלה בביצועים מניבים בסיס חזק יותר לפרויקטים הבאים שמתחילים, על ידי הבטחת הפחתה בעלויות והסיכונים של הפרויקט וגם הגדלת יכולת החיזוי והוודאות התפעוליות.

מתקן ה-CCS של BD3, עם האומץ שלו להיות הראשון, סלל את הדרך להפחתה משמעותית בהון ובעלויות התפעוליות יחד עם הגדלת היעילות כדי לשפר עוד את הדור הבא של מתקני CCS.

ברט ג'ייקובס הוא ראש צוות ההנדסה במרכז הידע הבינ"ל על CCS ויש לו מומחיות מעשית בעבודה על מתקן ה-CCS של BD3 והוא המחבר של חקר הישימות של CCS בשאנד וחקר הישימות של CCS בליי.

אודות מרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע): עם מנדט לקדם את ההבנה וההתקנה של CCS בקנה מידה גדול כדי להפחית פליטות גזי חממה בעולם, מרכז הידע מספק את הידע ליישום פרויקטי CCS בקנה מידה גדול וגם מיטוב CCS באמצעות בסיס הידע ממתקן ה-CCS המשולב במלואו Boundary Dam 3 והמחקר המקיף על CCS מהדור השני, שמוכר בשם חקר הישימות של CCS בשאנד. מרכז הידע, שפועל מאז 2016 בכפוף לניהול של מועצה עצמאית, הוקם על ידי BHP ו-SaskPower. למידע נוסף: https://ccsknowledge.com/.

אודות מתקן ה-CCS של Boundary Dam 3 של SaskPower (BD3), שנמצא ליד אסטיבן, ססקצ'ואן, קנדה הוא מפעל הלכידה ואחסון של פחמן (CCS) המשולב במלואו עם שרשרת מלאה הראשון בעולם בתחנת כוח פחמית. אשכול המתקנים של השרשרת המלאה קרוב למתקן של BD3, ומספק הדגמה והפעלה מלאות של CCS מוכח ובטוח. הניסיון המסחרי המקיף הפועל הזה מספק תובנות על הטכנולוגיה ודרישות אחרות שלא זמינות באף מקום אחר. השרשרת המלאה של פעולה משולבת כוללת: מתקן ללכידת פחמן, הובלה לשיוב נפט משופר; אחסון CO2 באקוויסטור, מתקן ניסויים של לכידת פחמן, מתקן מחקר של בקרת פליטות. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.ccsknowledge.com.

קשרי מדיה:

International CCS Knowledge Centre

Jodi Woollam
Head of Communications & Media Relations
jwoollam@ccsknowledge.com
T: +1-306-565-5956 / M: +1-306-520-3710

ccsknowledge.com
Twitter: @CCSKnowledge
198 - 10 Research Drive Regina, SK S4S 7J7 Canada

i United States Environmental Protection Agency. Greenhouse Gases Equivalencies Calculator - Calculations and References. https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gases-equivalencies-calculator-calculations-and-references
ii International CCS Knowledge Centre. 2021. “Derate Analysis for SaskPower’s Boundary Dam Unit 3 During the First Four Years of Operation;” 2021. “Reliability Improvements of SaskPower’s BD3 Capture Facility Through Operational and Process Design Changes: Experiencing the First Four Years of Operations.”

תמונת יח"צ זמינה בלינק הבא:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/813d913e-25ca-4401-9185-50152d2b1478

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
הפתרון החדשני של Conagen לייצור קפסאיצין טבעי על ידי התססה זמין
מרכיבי קפסאיצין מדרגיים, בני קיימא לשימוש במזון, מוצרי צריכה ותעשייתיים נעשו עכשיו יותר נגישים. Conagen הודיעה שהיא הצליחה להגדיל את תהליך ההתססה שלה כדי לייצר קפסאיצין פרימיום והמולקולות הקפסאיצינואידיות הקשורות שלו.

טייגרגרף ממשיכה להניע את המומנטום של שוק ניתוח גרפים ובינה מלאכותית וחושפת את ענן טייגרגרף על פלטפורמת הענן של גוגל ואת קהילת המפתחים העולמית המורחבת
מובילת הגרפים חושפת גם מחברים עבור Snowflake ו-Tableau, מכריזה על זוכי האקתון ומשתפת הפצה מוקדמת של הספר ניתוח המופעל באמצעות גרפים בכנס גרפים +פסגת הבינה המלאכותית 2021

Milliken & Company מפרסמת את דוח הקיימות התאגידית השנתי השלישי
היצרנית הגלובלית Milliken & Company פרסמה היום את דוח הקיימות התאגידית השנתי השלישי שלה, שכותרתו "ביחד עבור המחר". הדוח הזה, שמנתח את הביצועים של מיליקן מנקודת המבט של פעילות הקיימות ההוליסטית שלה, מדגיש את ההתקדמות אל יעדי הקיימות של 2025 שהחברה קבעה ב-2018.

הענן האישי של סינכרונוס נבחר על ידי טלקומסיגמה לשילוב באוניברסיטאות באינדונזיה
השותפות תביא את הענן האישי לשוק של יותר מ-25 אוניברסיטאות ושמונה מיליון סטודנטים בשלוש השנים הבאות

Sciences מרחיבה את ההיענות שלה לקוביד-19 עם פתרונות פרמקוויג'ילנס לחיסונים וטיפולים מאושרים
PRA מציעה פתרונות בטיחות אחרי אישור כדי לעמוד בקצב של דרישות הפרמקוויג'ילנס של חיסונים וטיפולים לקוביד-19

פלטפורמת השיווק האוטומטי WebEngage הופיעה ב- Financial Times ברשימת החברות עם קצב הצמיחה הגבוה ביותר באסיה פסיפיק
WebEngage, חברת שיווק אוטומטי רבת פעלים, קיבלה הכרה ע"י ה- Financial Timesכאחת מ-500 החברות המובילות באסיה פסיפיק שנמצאות בצמיחה גבוהה. החברה מופיעה לראשונה ברשימה, מדורגת במקום 206, וצפויה לפרוץ כחברה הצומחת בקצב מהיר.

Bitwats מתחילה להפיץ מכונות כרייה ASIC הכי רווחיות
Bitwats (www.BitWats.com), צוות של מובילים בטכנולוגיה שעובדים ללא לאות כדי להביא את טכנולוגיית כריית הקריפטו הכי עדכנית לציבור, החלה להפיץ עכשיו את מכונות כריית הקריפטו הכי חזקות ורווחיות בשוק. היצע המוצרים של החברה כולל כעת את BT, DBT ו-GBT, שלוש מכונות כרייה עם כמה אלגוריתמים שיכולות לספק קצב גיבוב מהיר כברק, יעילות אנרגטית מכסימלית ותשואה על ההשקעה המהירה ביותר האפשרית.

רשת תחנות תחזוקת הקו הכלל עולמית של בומברדייה מתרחבת לאתר העשירי שלה - ז'נבה, שווייץ
תחנת תחזוקת הקו החדשה של בומברדייה בז'נבה היא העשירית שנפתחה בכל העולם ותספק יכולות שירות משופרות באירופה האתר הוא התוספת האחרונה לרשת שירות הלקוחות המתרחבת במהירות של בומברדייה, שבתהליך של הגדלת טביעת הרגל שלה ב-50% התחנה שנמצאת במרכז חשוב ערוכה למלא את דרישות התחזוקה של הצי הגדל של מטוסי המנהלים Challenger ו-Global של בומברדייה

המרכז לחקר מערכות מאובטחות של המכון לחדשנות טכנולוגית יוצר שותפויות עם אוניברסיטאות מובילות בעולם בפרויקטים פורצי דרך
השותפויות עם אוניברסיטאות יוקרתיות מאיחוד האמירויות, ארה"ב ואירופה יקדמו פריצות דרך במערכות מאובטחות.

Bitwats מתחילה להפיץ מכונות כרייה חזקות עם ASIC 5nm
Bitwats (www.BitWats.com), צוות של מובילים בטכנולוגיה שעובדים ללא לאות כדי להביא את טכנולוגיית כריית הקריפטו הכי עדכנית לציבור, החלה להפיץ עכשיו את מכונות כריית הקריפטו הכי חזקות ורווחיות בשוק. היצע המוצרים של החברה כולל כעת את BT, DBT ו-GBT, שלוש מכונות כרייה עם כמה אלגוריתמים שיכולות לספק קצב גיבוב מהיר כברק, יעילות אנרגטית מכסימלית ותשואה על ההשקעה המהירה ביותר האפשרית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI